Глибокі інтерфейси мозок-машина: новий шлях у лікуванні залежностей

Глибокі інтерфейси мозок-машина: новий шлях у лікуванні залежностей

16

Чи можуть інтерфейси мозок-машина змінити становище в боротьбі з залежністю?

Останні технологічні досягнення викликали надію на те, що залежність одного разу може бути лікувана за допомогою складних механічних пристроїв.

Такі пристрої, прозвані “глибокими інтерфейсами мозок-машина”, імплантуються всередину мозку і здатні декодувати розумову активність — і що ще більш дивно, змінювати її.

Ця техніка відрізняється від традиційних інтерфейсів мозок-машина, які зосереджуються на декодуванні сигналів з кори головного мозку — зовнішнього шару мозку, згідно з публікацією, опублікованою в журналі Translational Psychiatry.

Імплантуючи пристрої в частини мозку, пов’язані з залежністю, вчені можуть більш ефективно пригнічувати поведінку переїдання, бажання і симптоми відміни, ніж існуючі фармацевтичні та поведінкові методи лікування.

Це функціонує шляхом “полегшення ефективних взаємодій між зовнішніми пристроями та глибокими структурами мозку, тим самим дозволяючи уважний моніторинг і точну модифікацію нейронної активності в цих регіонах”, за словами авторів статті, групи вчених з Уханя, Китай. “Ця новаторська парадигма має значний потенціал для революціонізації ландшафту лікування залежностей.”

Раніше залежність вважалася недоліком характеру або моральною слабкістю, але тепер багато експертів розглядають її як медичний стан, який виникає не лише з соціальних факторів і особистих виборів, але й з змін у мозку.

Цей зсув супроводжувався збільшенням залежності від лікарських засобів проти залежності, таких як метадон, бупренорфін і налтрексон, які часто прописуються для лікування наркозалежності, разом із продовженням використання поведінкової терапії.

Однак існуючі методи лікування мали обмежений успіх, і дослідники почали вивчати більш експериментальні підходи, такі як глибока стимуляція мозку, яка передбачає надсилання електричних імпульсів в мозок через електроди.

Хоча деякі дослідження дали обнадійливі результати, цей підхід обмежений, оскільки інтенсивність, частота і тривалість електричних сигналів часто не можуть бути відрегульовані. Вчені з Уханя вважають, що більш практичним підходом було б створити глибокі інтерфейси мозок-машина, які можна налаштовувати відповідно до потреб кожного пацієнта в режимі реального часу.

“Функції мозку і стани захворювання intrinsically динамічні, і використання неспецифічних візерунків стимуляції може призвести до розвитку феномену ‘толерантності’, зменшуючи таким чином ефективність модифікації і потенційно порушуючи нормальні функції цільових структур мозку,” пишуть вони.

Вчені вже на шляху до створення пристроїв, які можуть подолати ці проблеми, розповів доктор Нолан Вільямс, доцент психіатрії та поведінкових наук Стенфордського університету, в інтерв’ю Decrypt.

“Подумайте про телеграф,” сказав він. “Телеграф зазнав зміни від простих сигналів до повноцінної можливості надсилати людям фотографії, ШІ і всі ті речі, які ми можемо робити сьогодні за сто років.”

Ключем є продовження вдосконалення нашої здатності “читати” специфічні процеси в мозку і “писати” в мозок, стимулюючи його та змінюючи, додав Вільямс. Хоча технологія вже існує, її потрібно ще більше вдосконалити, перш ніж вона зможе бути дійсно ефективною — хоча коли саме вона буде використана для лікування пацієнтів залишиться відкритим питанням.

“У нас немає жодного затвердження FDA або ключових досліджень для функції читання в залежності, функції письма в залежності і, звичайно, не для комбінації читання і письма,” сказав Вільямс. “Ми маємо лише невелику кількість випадкових звітів і серій випадків кількох пацієнтів з різними технологіями, які сигналізували, що це може бути корисним.”

У довгостроковій перспективі він впевнений, що глибокі комп’ютерні інтерфейси мозка стануть загальноприйнятими для лікування залежності і депресії.

“Чи буде BCI використаний для нейропсихіатричних захворювань як план лікування? Одна зусилля відсотків на сто п’ятдесят,” казав Вільямс. “Це станеться протягом наступних 50 років. Це швидше питання часу і того, хто спробує що першим.”

У найкращому випадку лікування з використанням глибокого інтерфейсу мозок-машина для боротьби із залежністю може з’явитися на ринку вже через 10 років, додав Вільямс.

Редаговано Себастьяном Сінклером

Партнёрство Binance Пакистан и Alpine F1: синергия Web3 и автоспорта на Гран-при Абу-Даби
Партнёрство Binance Пакистан и Alpine F1: синергия Web3 и автоспорта на Гран-при Абу-Даби
Binance Пакистан запускает партнёрство с командой Alpine F1 на Гран-при Абу-Даби, соединяя технологии блокчейн и автогонки. Ожидаются инновации и уникальные впечатления для фанатов! 🚀🏎️✨
Просмотреть
Великобритания на пути к статусу глобального крипто-центра: удастся ли ей обойти США?
Великобритания на пути к статусу глобального крипто-центра: удастся ли ей обойти США?
Великобритания стремится стать глобальным крипто-центром, но сталкивается с конкуренцией от США и местными сопротивлениями. Правительство инициирует новые законы для поддержки крипто-сектора. 💰🇬🇧✨
Просмотреть
Криптовалютные новости: рост XLM на 58%, ожидаемое одобрение стейблкоина Ripple и планы MicroStrategy на покупку биткойнов за $3 млрд.
Криптовалютные новости: рост XLM на 58%, ожидаемое одобрение стейблкоина Ripple и планы MicroStrategy на покупку биткойнов за $3 млрд.
На этой неделе в криптоиндустрии множество новостей: предстоящее одобрение стейблкоина Ripple, резкий рост XLM, удаление пар на Binance и новые покупки MicroStrategy. 🌟📈💰🎮💹
Просмотреть
Джастин Сан покупает 100 000 бананов для распространения искусства по всему миру
Джастин Сан покупает 100 000 бананов для распространения искусства по всему миру
Джастин Сан купит 100 000 бананов у мистера Аламу, чтобы раздавать бесплатно. Этот жест связан с продажей банана за 6,2 миллиона долларов. Сан подчеркивает важность искусства. 🍌🎨🌍
Просмотреть