Web3: Виклики на шляху до масового прийняття децентралізованого інтернету

Web3: Виклики на шляху до масового прийняття децентралізованого інтернету

12

Web3 прокладає складний шлях на довгому шляху до масового впровадження.

Останні кілька років про Web3 говорять багато. Обіцянки децентралізованого інтернету, де користувачі контролюють свої гроші та дані, викликали захват у технологічно обізнаних спільнотах по всьому світу.

Деякі прогнози свідчать, що ринок Web3 досягне вражаючих$177,58 мільярдів до 2033 року. Однак, незважаючи на цей ріст, реальне впровадження Web3 залишається низьким.

Це ставить запитання: що стримує цей простір?

Web3 відійшов від свого оригінального курсу.

Оригінальна ідея Web3 була революційною у своєму баченні: повернути контроль до рук користувачів, ліквідувати посередників і створити цифровий світ, заснований на інтерактивності, бездозвільних системах і самообслуговуванні. Користувачі могли управляти своїми активами незалежно та безпосередньо отримувати вигоду від своїх даних, замість того щоб дозволяти стороннім сторонам потенційно експлуатувати їх.

Але хоча певний прогрес був досягнутий у цьому напрямку, Web3 не вийшов на основний ринок. Обіцянка існує, але виконання, на мій погляд, відстає.

Занадто складно для розуміння, недостатньо добре для впровадження.

Однією з найбільших перешкод для впровадження Web3 є його складність. Для непосвячених криптовалюти та платформи Web3 важко зрозуміти і ще складніше використовувати. Для середнього користувача вони залишаються заплутаними та недоступними речами, які просто існують `десь там`. І це є великою перешкодою для впровадження у повсякденному житті. Якщо ви ще не є частиною крипто-світу, залучитися здається, як спроба знайти вихід з лабіринту.

Наприклад, розгляньте зростаючий інтерес до рішень другого рівня (L2), таких як Base і Arbitrum. Ця технологія призначена для покращення масштабованості та ефективності блокчейн-мереж, роблячи взаємодію швидшою та дешевшою, вирішуючи деякі звичайні проблеми, пов`язані з Web3. Однак попри обіцяні переваги, більшість користувачів не мають жодного уявлення про те, чому існують L2 або чим вони відрізняються.

Термінологія сама по собі — mainnet, L2, газові збори — може залишити новачків у криптосвіті в подиві, і вони не розуміють, чому їм повинно бути цікаво все це різноманіття рівнів або як вони можуть з ними взаємодіяти. Цей брак розуміння й чіткої доступності збереже багато потенційних користувачів на відстані.

Цю ситуацію не покращує їх репутація Web3, яка отримала багато ударів, головним чином через асоціації простору з шахрайством, зломами та схемами швидкого збагачення. Більше того, ідея самообслуговування, коли користувачі відповідають за свої власні активи, лякає більшість людей. Традиційні банки мають мережі безпеки та підтримку клієнтів, що для багатьох сприймається як безпечніше і простіше.

Натомість світ Web3 все ще вважається ризикованим Диким Заходом. Технологічні інновації та зміни настільки швидкі, що навіть ті, хто працює в цій сфері, часто не встигають за ними. Природно, це додає ще один шар складності, з якою користувачам потрібно впоратися.

Нарешті, Web3 також страждає від обмеженого діапазону випадків використання. Окрім торгівлі криптовалютою та спекулятивних дій, користувачі не можуть багато зробити з їхніми активами, і цього недостатньо, щоб залучити широку аудиторію. Щоб досягти масового впровадження, сектор повинен запропонувати практичні та цікавими додатками, які люди можуть використовувати щодня.

Отже, чи можна врятувати Web3?

Щоб вийти з власної ніші та вийти на основний ринок, Web3 потрібно зосередитися на тому, що робило його захоплюючим спочатку: випадках використання, побудованих з урахуванням інтерактивності, самообслуговування та бездозвільного доступу. Проте ці концепції повинні бути інтегровані в платформи таким чином, щоб користувачі вже були знайомі з ними.

Уявіть, що ви клієнт нео-банку, і раптом вам починають пропонувати вищі доходи через вбудований гаманець Web3. Або якщо додатки, не пов`язані з криптовалютою, почнуть надавати функціональність розумного гаманця. Таким чином, переваги Web3 стають набагато доступнішими для середньої людини.

Фокус на досвід користувача та простоту доступу є ключовими в цьому випадку. Наразі Web3 все ще незграбний і складний. Щоб залучити ширшу аудиторію, він повинен стати таким же інтуїтивно зрозумілим, як додатки, які ми вже використовуємо щодня. Це означає кращі інтерфейси, чіткіші пояснення та простіші процеси залучення. Освіта та маркетинг також будуть ключовими у демістифікації Web3 та показанні людям, чому це варто їхнього часу.

Потенціал Web3 величезний, але його стримує складність і брак практичних випадків використання. Щоб Web3 справді злетів, галузь повинна інтегруватися з існуючими платформами Web2 і зосередитися на створенні реальної цінності для повсякденних користувачів.

JustGiving запускает поддержку криптовалютных пожертвований, включая Биткойн и Догикойн
JustGiving запускает поддержку криптовалютных пожертвований, включая Биткойн и Догикойн
JustGiving теперь принимает криптопожертвования, включая биткойн и догикойн, расширяя способы сбора средств для благотворительности 💰✨. Это привлечет новых доноров и увеличит объемы пожертвований! 🌍🤝💖
Просмотреть
Visa запускает B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT
Visa запускает B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT
Visa запустила B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT. Это решение улучшает трансакции и поддерживает развитие цифровой экономики страны. 🚀💳🌍✨
Просмотреть
Брайан Брукс может стать председателем SEC при Трампе: шансы, конкуренты и влияние на крипторынок
Брайан Брукс может стать председателем SEC при Трампе: шансы, конкуренты и влияние на крипторынок
Брайан Брукс является фаворитом на пост председателя SEC при возможном втором сроке Трампа, имея 40% шансов. Его подход к регулированию криптовалюты поддерживается сообществом 💰📈. Другие кандидаты — Дан Галлахер (30%) и Роберт Стеббинс. 🔍🪙
Просмотреть
Ноутбук, отслеживавший биткойны Bitfinex, выставлен в Смитсоновском институте
Ноутбук, отслеживавший биткойны Bitfinex, выставлен в Смитсоновском институте
Ноутбук, использованный для отслеживания украденных биткойнов у Bitfinex, пополнит коллекцию Смитсоновского института. Это символизирует изменение восприятия криптовалют и их отслеживаемости. 💻💰🔍
Просмотреть