Проблеми Центральних Цифрових Валют Банків
7
CBDCs мають серйозну проблему
Від Багамських островів до Нігерії, від Китаю до Ямайки, спільна тема об`єднує країни, що випустили свої власні ЦБЦ: дуже мало людей насправді їх використовують.
По всьому світу, великі економіки поспішають запустити свої власні цифрові валюти центральних банків.
Дані з Атлантичної ради свідчать про те, що зараз експериментують з ЦБЦ у 134 країнах по всьому світу, що представляють 98% глобального ВВП.
З них лише три поки що запустили, тоді як 36 інших наразі перебувають на стадії пілотних програм. [список допустимих тегыв:
]
Але незважаючи на розмови про швидкі міжнародні транзакції, зниження комісій для бізнесу та новаторські нові методи платежів, є неприємна правда для багатьох країн, які інвестували небачені мільйони у створення цієї інфраструктури: попит був дуже слабкий.
Федеральний резервний банк Канзас-Сіті опублікував дивовижний звіт, де оцінив успішність трьох роздрібних ЦБЦ в Карибському басейні з моменту запуску. Він відзначив, що жоден з них не зміг здобути широкого прийняття серед споживачів.
Він посилається на дані, які показують, що лише 105 000 споживачів і 1 500 торговців прийняли Багамський Сенд-долар до квітня 2023 року — а обсяг цієї ЦБЦ становить лише 0,19% від загальної грошової маси. Не дуже добре.
DCash, який охоплює Східний карибський валютний союз — а також JAM-DEX Ямайки — пройшли ще гірше, з часткою лише 0,16% і 0,11% відповідно.
На другому боці світу, в Азії, були подібні початкові труднощі.
Індія багато рекламувала цифрову рупію — рекламуючи деякі з основних переваг, як офлайн-транзакції в зонах з обмеженим доступом до Інтернету, разом з програмовані платежі.
Але звіт Reuters недавно показав, що за шість місяців використання цієї ЦБЦ впало круто до десятої частини рівнів, побачених у грудні 2023 року. Гострий спад настає після того, як були припинені стимули, запропоновані раннім прихильникам.
У Китаї з`явилось особливо неловке повідомлення, коли стало відомо, що державні службовці, які отримували свою зарплату в цифрових юанях, відразу ж їх обмінювали на готівку.
Тим часом, Міжнародний валютний фонд зазначив, що прийняття еНаїри Нігерії було `розчаровуюче низьким` за 12 місяців після запуску, з тим що 98,5% гаманців залишилися невикористаними, що означає, що необхідно `спільні зусилля по політиці` для збільшення зацікавленості.
Є безліч факторів, які пояснюють, чому центральні цифрові валюти банків мають проблеми з прийняттям.
По-перше, часто може бути відсутність усвідомлення того, що це таке — і технічний розрив стикається зі старшими споживачами, які більш звикли до фізичних грошей.
І навіть серед тих, хто знає, що таке ЦБЦ, перешкоди у прийнятті залишаються. Однією з поширених критик стосується того, як приватними є ці транзакції, і чи можуть такі цифрові активи запропонувати таку ж кількість анонімності, як готівка. Інші проблемні питання включають обмеження на кількість ЦБЦ, яку може тримати один споживач, в той час як відсутність виплат відсрочки також може відштовхнути.
Також можна сказати, що комерційні банки не дуже в захваті від росту центральних цифрових валютних банків, через страхи, що вони можуть підірвати їх бізнес-моделі.
Для того, щоб ЦБЦ мали шанси здобути популярність, вони повинні пропонувати чіткі та переконливі переваги — включаючи переваги, яких існуючі методи оплати не можуть зрівнятися. Оскільки країни, подібні до Китаю, мають в собі великі супер-додатки, які об`єднують у собі все від обміну повідомленнями до закупівлі продуктів у магазинах в одному місці, це легше сказати, ніж зробити.
Деякі країни зараз ставляться строго і планують ввести регуляції, які ефективно зобов`язують використовувати ЦБЦ. Наприклад, Багами працює над новими правилами, які змусять центральні банки пропонувати доступ до Сенд-долара, в тому, що було порівняно з `методом морковки і палички`. Успіх тут може вплинути на те, що роблять інші економіки у майбутньому.
Ви не будете здивовані почути, що крипто-ентузіасти терся в руках в радості, коли чують про опір, який зазнали ЦБЦ до цього часу, разом з відсутністю імпульсу у прийнятті.
І з великими економіками, такими як Велика Британія, США та ЄС, які ще мають величезну кількість років до запуску своїх центральних цифрових валютних банків — з жодними гарантіями, що одна коли-небудь з`явиться, — є реальна можливість, що деякі області взагалі відмовляться від цієї політики.
Киты XRP перемещают миллионы: транзакция на 18,7 миллионов XRP с Binance на неизвестный кошелек
Киты XRP активно перемещают средства: 28 ноября с Binance перевели 18,7 млн XRP на неизвестный кошелек. Это свидетельствует о значительных рыночных колебаниях! 🌊💰🔄📈✨
Прогноз цены Cardano (ADA): возможный прорыв и бычий сигнал на 29 ноября 2024 года
Cardano (ADA) на грани прорыва! 🐂 Анализ показывает бычью модель, которая может поднять цену до $1.23 и даже $1.50. Киты накапливают токены, настроения бычи. 🚀📈💰
Прогноз ценового движения XRP: от $1.50 к $2 и ключевые уровни поддержки и сопротивления
XRP успешно преодолела уровень $1.50, стремясь к $2. Уровни поддержки находятся в диапазонах $1.42–$1.43 и $1.36–$1.37. Бычий тренд сохраняется, но важно следить за поддержкой. 📈💰🚀✨
XRP на пути к $99: активность китов и институциональный интерес формируют уверенность в росте
XRP демонстрирует рост благодаря активности китов и институциональному интересу. Прогнозы предполагают потенциал до $99. Несмотря на текущие вызовы, долгосрочный оптимизм остается сильным. 💹⚡️📈💰🔮