Трансформація світу криптовалют: від офшорів до регульованих ринків.
7
Перехід криптовалют: приходження капіталу на материк
Світ криптовалют та цифрових активів наразі перебуває у перехідному стані від в сутності нерегульованого світу інновацій до набагато більш регульованого та структурованого світу великих компаній та організованих пропозицій продуктів.
Можливість для цифрових активів на блокчейні величезна, оскільки, хоч і здається великою, за масштабами офшорних активів становить доволі невелику частку від загальної глобальної маси активів.
Пол Броді є глобальним лідером у блокчейні в EY та колумністом CoinDesk.
Припускається, що на планеті Земля є приблизно $700 трильйонів глобальних фінансових та бізнесових активів. До них входить приблизно $100 трильйонів у глобальних фондових ринках, інших $100 трильйонів у облігаціях, ще $100 трильйонів у банківських вкладах та понад $350 трильйонів у нерухомості, і це лише те, що вам потрібно, щоб купити двокімнатну квартиру в Сан-Франциско. З цього, екосистема блокчейну становить близько $2 трильйонів загалом, і ще приблизно $20 трильйонів в товарах.
З цих приблизно $700 трильйонів, приблизно $685 трильйонів вважаються “материковими” активами - то є, їх утримують люди та юридичні особи, які є офіційно та відповідально резидентами країн, в яких вони функціонують чи існують. Оцінки Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) ставлять всі офшорні активи на рівні приблизно $12 трильйонів. Це багато грошей, але на фоні глобальних активів це крапля в океані, менше ніж 2% від загальної маси. Зараз ці 2% відносно слабо, або зовсім не регулюються, і значна частина з них - криптовалюти.
Як би це не було багато грошей, це не є велика проблема порівняно з величезними сумами, які перебувають на материку в структурованих, регульованих ринках. Багато зі світових ліквідних активів управляються регульованими установами. CalPERS, пенсійний фонд державних службовців Каліфорнії, має практично $500 мільярдів під керівництвом тільки. TIAA-CREF, яка представляє приблизно 5 мільйонів активних та виходців на пенсію вчителів в США, має ще $1,3 трильйонів активів. Це більше, ніж увесь ринок криптовалюти сьогодні, і жодна з цих фірм не може вкладати значні суми, які не є високо регульованими.
Після того, як світ цифрових активів на блокчейні стане структурованим та регульованим, відкривається потік капіталу і перетворить галузь. На основі доступних даних, ми слідкуємо за тим, що ми все ще чітко знаходимось на початкових етапах цієї трансформації. Серед десятки кращих криптовалютних бірж, сім базуються в офшорних середовищах, таких як Сейшельські острови чи Британські Віргінські острови, і вони покладають 80% поточного обсягу криптовалют (на 21 лютого за даними CoinGecko).
Якщо ви перейдете і прочитаєте звіти про розподіл активів, ви навіть не знайдете категорію, яка орієнтована на криптовалюту. Кілька європейських пенсійних фондів мають явні асигнування для товарів та дорогоцінних металів, проте переважна більшість управляємих активів все ще впадають у деякі базові категорії, такі як акції, облігації та нерухомість. Іншими словами, ми здебільшого лише зчепилися з поверхнею ймовірних майбутніх асигнувань на цифрові активи та криптовалюту.
Щоб уникнути непорозумінь, неслухнянство або офшорні гроші з кримінальною діяльністю. Вони не одне й те ж, хоча деякі можуть прагнути змішати це. Однак ми можемо очікувати, що з ростом обсягів регуляції більшість нового чистого зростання транзакцій і обсягів вірогідно прийде від компаній на материку, що ведуть бізнес з регульованими партнерами в пенсійних фондах, банках і частковому еквіті.
Це не означає, що офшорна складова бізнесу зникне чи ймовірно зазнає невдачу, але це означає, що на материку, регульовані фірми ймовірніше всього будуть головними бенефіціарами наступної хвилі зростання. А для компаній у цьому секторі ніколи ще не було настільки важливо брати участь в місцевих ринках з місцевими регуляторами.
Тут існує виклик для більшості найбільших криптовалютних бірж у світі: майже всі вони базуються на офшорних ринках, таких як Сейшельські острови, Багами чи Віргінські острови, наприклад. Сьогодні офшорні фірми домінують у списку найбільших криптовалютних бірж. Я припускаю, що це не триватиме.
Із зростанням регуляції, центр тяжіння для бірж буде переходити з офшору на материк. Зараз практично немає перетину між цими офшорними та материковими екосистемами - те, про що я маю на увазі, це що майже жодна фірма, яка пропонує офшорні послуги, успішно не пройшла материкові регулятивні правила та не заснувалася на цих ринках.
Попереду передбачується, що перехід буде не просто посередником, а також те, куди зорієнтовані головні гравці галузі. Для фірм, які зараз займають лідерство, виклик очевидний: увійдіть на структуровані, регульовані ринки, або бачте, як ваша актуальність зменшується у майбутньому.
JustGiving підтримує біткоїни та догекоіни для благодійних пожертвувань
JustGiving підтримує біткоїни та догекоіни! 🎉 Тепер користувачі можуть жертвувати понад 60 криптовалют, спрощуючи фінансову допомогу благодійним організаціям. 💰 Благодійні фонди отримають нові можливості. 🚀
Visa запускає B2B Connect у Катарі завдяки новим регуляціям DLT
Visa запустила B2B Connect у Катарі після нових регуляцій DLT, що дозволяє банкам покращувати фінансові операції. Зростання цифрових платежів вражає! 💳🌐💼
Браян Брукс стає фаворитом на посаду голови SEC під час адміністрації Трампа, обіймаючи лідерську позицію серед кандидатів у криптоіндустрії.
Кандидатура Браяна Брукса на позицію голови SEC активно обговорюється криптоспільнотою. Його шанс на призначення – 40%, попереду Дан Галлахер з 30%.🔍💼💰
Лаптоп для відстеження вкрадених біткоїнів з Bitfinex потрапив до Смiтсонівського музею як символ еволюції уявлень про гроші.
Лаптоп, на якому відстежували вкрадені біткоїни з Bitfinex, тепер в Смiтсонівському музеї. Це символ змін у розумінні криптовалюти і її відстеження. 💻💰🔍✨🪙