- Головна
- /
- Майнінг
- /
- Компанії з видобутку біткойнів в США занижують вартість обладнання, щоб обійти митний контроль

Компанії з видобутку біткойнів в США занижують вартість обладнання, щоб обійти митний контроль
6
Як деякі компанії з видобутку біткойнів намагаються обійти контроль митниці США
Деякі представники індустрії видобутку біткойнів (BTC) в США звикли регулярно занижувати вартість вантажів з обладнанням для видобутку біткойнів при митному оформленні в Управлінні митної та прикордонної охорони США (CBP), щоб зменшити митні збори, повідомили кілька джерел, знайомих з цією практикою.
Зараз, коли адміністрація Дональда Трампа підвищує мита на більшість товарів, що імпортуються з усього світу, спроби уникнути сплати імпортних зборів стають актуальнішими, ніж будь-коли.
“[Члени індустрії] зазвичай мають способи обійти [мита], декларуючи нижчу вартість на пакунки,” розповіла Джилл Форд, засновниця BitFord Digital, компанії, що спеціалізується на постачанні обладнання для видобувачів. “Це ризиковано, і я не рекомендую це, але так вони справді поступають, щоб ввозити обладнання.”
Видобуток біткойнів процвітав у США в останні роки, особливо після того, як Китай — колишній епіцентр видобутку біткойнів — заборонив цю практику в 2021 році, що спричинило еміграцію індустрії до юрисдикцій на зразок Техасу. Але ринок специфічних інтегрованих схем (ASIC) на $30 мільярдів контролюється китайськими компаніями Bitmain і MicroBT, які виробляють більшість обладнання для видобутку біткойнів у південноазійських підприємствах.
Компанії, схожі на BitFord, часто виступають посередниками між виробниками та видобувачами, хоча вони також можуть купувати ASIC на вторинному ринку. Найбільші з цих брокерів постачають різноманітне обладнання та енергетичну інфраструктуру, яка може знадобитися видобувачам.
Нова торгова політика адміністрації Трампа, оголошена 2 квітня, погрожувала ввести значні мита для країн Південно-Східної Азії, таких як Малайзія, Таїланд і Індонезія. Через тиждень Біла Хата оголосила про 90-денний мораторій на деякі з цих мит для ведення нових торгових угод. В результаті невизначеність викликала хаос для видобувачів біткойнів у США, яким тепер потрібно стикатися з можливістю сплати величезних податків на їхні вантажі ASIC.
Проте навіть до того, як мита були запроваджені, видобувачі регулярно занижали вартість своїх вантажів для митниці США, повідомили Форд та інші джерела.
“Це шахрайство. Це однозначно незаконно. Але багато людей ризикували і робили це, і я не підтримую це,” сказала Форд. “Якщо мій клієнт хоче це зробити, то це на їх совісті ... Ми питаємо: ‘Як ви хочете задекларувати свій пакунок? Яка сума?’ І якщо вони кажуть: ‘Просто задекларуйте це на $300,’ тоді ми так і робимо. Але якщо це затримається на митниці, то це дійсно на них.”
Посилення контролю
Згідно зі словами Форда, раніше було досить легко занижувати вартість вантажів ASIC — CBP рідко перевіряло. Але ситуація почала змінюватися приблизно з листопада 2024 року, після перемоги Трампа на виборах, зазначила Форд. Інше джерело, яке має досвід у питаннях доставки, розповіло CoinDesk, що недавнє розслідування CBP щодо можливого порушення санкцій, пов’язаних з чіпами, могло спонукати агентство звернути більше уваги на сектор видобутку в цілому.
“Раніше, якщо видобувальне обладнання коштувало, скажімо, $3,000, ми задекларували б, ніби воно варте $300. Просто проходило. Тепер, здається, вони шукають інформацію в інтернеті, щоб дізнатися, яка насправді вартість,” сказала Форд. “Реально немає способу обійти це. Я маю на увазі, ви можете занижувати на 20% або 30%, але не так, як це можна було робити раніше.”
Розмір вантажу має значення. Імпорт одного або двох машин зазвичай не викликає підозри, зазначила Форд, але коли видобувачі ввозять машини великими партіями, CBP уважніше їх перевіряє. Щорічно в США імпортуються сотні тисяч видобувних систем.
Однак, схоже, CBP жорсткіший у деяких штатах, ніж в інших, оскільки ці контролі не були посилені рівномірно по всій країні, згідно з інформацією Форда.
“У мене є клієнт в Орегоні, який не має проблем із заниженням вартості пакунків та успішно їх імпортує, але є інший клієнт у Кентуккі, у якого [було] 100 машин вартістю $9,000, що застрягли на митниці,” сказала Форд.
“Врешті-решт у Кентуккі ми мали повернути товари назад до Гонконгу, і тепер ми питаємо: ‘Куди нам відправляти, щоб ввезти?’ І я сказала: ‘Можливо, нам слід просто пройти через CBP в Орегоні чи Каліфорнії,’ тому що намагатися ввезти їх до Кентуккі — це справжній кошмар.”
Імпорт також підлягає впливу залежно від обраного перевізника. DHL легше проїхати, ніж UPS у Кентуккі, тоді як UPS, зазвичай, виявляється менш строгим на Західному узбережжі, ніж на Східному, зауважила Форд — це загальновідома інформація серед її постачальників.
Відмінності в контролі, ймовірно, є тимчасовими, зазначило джерело в питанні вантажів. На їх думку, CBP, ймовірно, вирішив уважніше стежити за імпортом видобувного обладнання, але впровадження нової директиви реалізується з різною швидкістю в різних юрисдикціях.
CBP не відповів на запит щодо коментарів.
У наступному електронному листі до CoinDesk, Форд схоже, уточнила свої коментарі, відводячи провину від компаній, що базуються в США.
“Просто щоб було зрозуміло, це не була практика, керована видобувачами. Протягом багатьох років багато китайських постачальників видобувного обладнання регулярно занижували вартість вантажів — часто декларуючи обладнання за найнижчою можливою вартістю. Це була не схема, керована видобувачами, а поширена практика, контрольована постачальниками, яка стала нормою через м’який контроль. Це був нормальний хід бізнесу — і він largely ігнорувався регуляторами,” написала вона.
“Ми завжди рекомендували коректно декларувати вантажі — навіть коли це означало втрату бізнесу конкурентам. Тепер, з посиленням контролю, більше партнерів усвідомлюють, чому цей підхід має значення,” додала вона.
BitFord — це відносно нове підприємство в галузі видобутку біткойнів. Форд, яка зізналася у вчиненні банківського шахрайства та відмивання грошей, пов`язаного з позикою через COVID, була засуджена до 20 місяців ув’язнення і сплати $250,000 відшкодування; вона вийшла на свободу в серпні минулого року і заснувала BitFord у жовтні. З того часу компанія заробила понад $20 мільйонів у продажах (не всі ці кошти були отримані від імпортованих машин).
“Я потрапила до в`язниці, тому що неправильно витратила кредит через COVID,” сказала вона, додавши, що “просвітлювала” інших ув`язнених, поки була за гратами.
З юридичної точки зору
Вантажі, що надходять до США, мають свою вартість, визначену імпортером-реєстратором, тобто суб`єктом, уповноваженим переміщувати вантаж через митницю, розповів торговий юрист, який відмовився від імені, щоб відверто висловитися з цього питання.
Імпортером-реєстратором може бути один з трьох суб`єктів: постачальник, брокер або кінцевий клієнт. Усі три ці сценарії є відносно звичними.
CBP відповідає за аудит і може накладати штрафи або вимагати повернення мит із імпортерів, які неправильно охарактеризували вартість своїх вантажів. Міністерство юстиції (DOJ) також має підрозділ, що відповідає за виконання Закону про неправдиві заяви (FCA) і переслідування осіб, які обманюють уряд США.
Штрафи на цивільному боці можуть становити до трьох разів понад збитки, понесені урядом США, тоді як на кримінальному боці вони можуть передбачати ув’язнення, хоча це трапляється рідко.
До нещодавнього часу штрафи зазвичай сприймалися як певна вартість ведення бізнесу, зазначив торговий юрист, але з підвищеною пильністю адміністрації Трампа щодо питань мита, це більше може не бути так.
Вплив мит
Поєднання невизначеності щодо мит і підвищеної пильності CBP змушує деякі видобувні операції переглянути свої плани. Форд сказала, що приблизно 50% її клієнтів все ще продовжують, в той час як інші затрималися. Один з її клієнтів, зазначила вона, утримує контейнер, що прибуває з Китаю, в надії уникнути сплати величезних мит на свій вантаж.
Мита “певно спричинять матеріальне сповільнення, якщо не зупинку нових проектів і змусять проекти, що реалізуються, ймовірно, бути зменшеними або призупиненими для повторної оцінки капітальних потреб і витрат,” сказав Тарас Кулик, співзасновник та генеральний директор постачальника обладнання для видобутку Synteq Digital, повідомив CoinDesk.
“Інші юрисдикції, які раніше мали вищі витрати, стануть привабливими цілями для нового інфраструктурного та капітального розгортання,” додав він. “Канада, зокрема, ймовірно, стане вигодонабувачем реалізації глобального митного режиму, що був запроваджений Білому дому.”
ОНОВЛЕННЯ (22 квітня, 15:10 UTC): Статтю було оновлено, щоб видалити цитату.

Ціна хешу біткойна опустилася нижче $40: серйозна ситуація для майнерів у 2023 році
Майнери біткойна переживають трудні часи: ціна хешу впала нижче $40, що загрожує беззбитковості. Складнощі зростають, а тарифи Трампа створюють невизначеність. 😓💔⚡️

Падіння хешрейту Біткоїна на 52 EH/s: нові виклики для майнерів
Хешпотужність Біткоїна знизилась до 868 EH/s, що на 50 EH/s менше. Падіння сталося після зростання складності до 123,23 трильйона, впливаючи на прибутковість майнінгу та час блокування. 📉⏳💰

HIVE Digital завершує будівництво інфраструктури в Парагваї та розширює майнінг-біткоїнів до 25 EH/s до 2025 року
Акції HIVE Digital зросли на 2% після завершення будівництва майданчика в Парагваї. Компанія планує значне розширення хешрейту й запуск нових майнерів до 2025 року. 💹💻🌍⚡️

Торгові війни впливають на майнінг біткойнів: нові тарифи та виклики для обладнання.
Майнінг біткойнів під тиском торгової війни між США та Китаєм. Bitmain запускає потужні ASIC, але невизначеність з тарифами вплине на постачання. США залишаються лідером у хешрейті. 🚀💰🌍