Спадщина Silk Road: Як биткоїн звільнив торгівлю і розколол світ криптовалют

Спадщина Silk Road: Як биткоїн звільнив торгівлю і розколол світ криптовалют

6

Як «Silk Road» сформував розподільну лінію, що розділяє «биткоін» і «крипто»

Це сегмент з розсилки Supply Shock. Щоб прочитати повні випуски, підпишіться.

Вітаємо вас і з радістю вітаємо Росса Ульбрихта з 41-им днем народження!

На даний момент повторне розглядання хронології Silk Road — від секретної лабораторії психоделічних речовин у віддаленій хати на околиці Техасу до глобальної таємної операції з півдюжиною працівників — не має великого практичного значення.

Крім того, читачі, які довго цікавляться історією биткоїна, вже пройшли через події, які призвели до драматичного арешту Ульбрихта в 2013 році в публічній бібліотеці Сан-Франциско.

Для тих, хто пропустив наш лист минулого року, ви можете знайти його в наших архівах — це безумовно варте прочитання!

Однак варто пам`ятати: та версія історії пропускає її щасливий кінець. Вона була написана до того, як президент Трамп помилував Ульбрихта на початку цього року, звільнивши його від двократного довічного ув`язнення після того, як він відбув майже десять років.

Щоб відзначити перший день народження Ульбрихта після його звільнення, здійснимо вшанування того, як він інтегрував биткоїн-платежі в Silk Road, з причин, які в значній мірі були втрачені для сучасного світу криптовалют.

Без повернення назад

Биткоїн був очевидним вибором для Silk Road. Він унікально відокремлює глобальні платежі від державного та корпоративного контролю, надаючи користувачеві фінансову самостійність, яка виходить за межі реальних грошей.

«Кожна окрема транзакція, що відбувається поза контролем держави, є перемогою для тих осіб, які беруть участь у цій транзакції», — написав Ульбрихт у 2012 році.

Саме неконтрольований характер биткоїна відповідав його баченню: це був гідний доповнювач прихованого існування Silk Road через Tor.

Ульбрихт повністю усвідомлював, що биткоїн-перекази є незмінними. Ця властивість, в поєднанні з його псевдонімністю, формує основу того, що робить биткоїн таким цікавим як валюта для підпільної діяльності: автономія.

Використана правильним чином — з суворим дотриманням заходів безпеки — биткоїн надавав би справжню свободу торгівлі на Silk Road.

Silk Road був активний під час одного з перших великих бумів биткоїна, але був закритий прямо перед тим, як його ціна вперше перевищила 1 000 доларів.

Ульбрихт мав намір, щоб платформа «давала людям свободу робити власні вибори, переслідувати своє щастя, як їм самостійно здається правильним», а не була «зручним способом для людей задовольнити свої наркотичні залежності», як він колись висловився.

Silk Road потребував засобів безпеки, якщо він мав би приймати лише биткоїн як платіж. Контроль якості був забезпечений через публічну систему відгуків, а щоб захистити користувачів від шахрайства, Ульбрихт позиціював Silk Road як посередника для всіх транзакцій на платформі.

Це означало ескроу. У автоматизованій системі, щоразу, коли здійснювалося придбання, биткоїн-платіж покупця тимчасово утримувався в гаманці, контрольованому адміністраторами Silk Road, включаючи Ульбрихта.

Silk Road потім повідомляв продавця, що платіж отримано, після чого продавець міг продовжити відправлення. Коли посилка прибувала до адресата, покупець підтверджував отримання на сайті Silk Road, після чого биткоїн звільняли для продавця, який міг потім вивести монети в свої власні гаманці.

Модератори вручну розглядали суперечливі ситуації у випадковому порядку через систему лічильника, аналогічну тій, за якою працюють сьогодні Amazon, eBay та Airbnb.

Безсумнівно, ці процеси були переповнені припущеннями щодо довіри. Як покупці, так і продавці повинні були довіряти, що Silk Road не зникне з усіма їхніми биткоїнами, і що Silk Road добре оснащений для забезпечення безпеки коштів користувачів.

Ця схема платіжного потоку Silk Road була матеріалом 113 A під час судового процесу над Ульбрихтом.

Користувачі також мали вірити, що модератори належно управлятимуть суперечками. Іноді модератори вимагали, щоб користувачі надавали потенційно доказову фотографічну інформацію, включаючи етикетки для доставки та інформацію про відстеження, яку також потрібно було захистити від витоків та крадіжки.

Незважаючи на це, система працювала. На момент, коли ФБР закрило Silk Road, платформа обробила 9.5 мільйона BTC у продажах — 80% від обігового запасу биткоїна на той час — і заробила 600 000 BTC у комісіях, що у вересні 2013 року відповідало 1.2 мільярда доларів і 80 мільйонам доларів, відповідно.

Проте Silk Road в значній мірі інтегрував биткоїн у всіх правильних аспектах. Платформа автоматично генерувала нову адресу биткоїна для кожної транзакції — ускладнюючи їх відстеження. Всі транзакції також відбувалися через Tor, що, при правильному використанні, може приховувати IP-адреси.

Якби Silk Road був створений сьогодні, можливо, він би зберігав ескроу монети в мультипідписному гаманці. Принаймні це розподілило б деяку довіру. Мультипідписи биткоїна не були б доступні до квітня 2012 року — більше року після того, як Silk Road вперше запустився.

Призначення

Відкинувши ці занепокоєння, лише биткоїн міг виконати те, що потрібно було Ульбрихту.

Це особливо вірно, враховуючи, що в часи розквіту Silk Road існувала лише кілька альтернативних криптовалют, включаючи Litecoin, Peercoin і Namecoin, які мали незначну частку ринкової капіталізації та ліквідності биткоїна.

Скажімо, що Silk Road був запущений на Ethereum у 2025 році. Можливо, для швидших платежів, більш гнучкої функціональності ескроу або підтримки стейблкоїнів (Silk Road насправді дозволяв користувачам зафіксувати доларову вартість їх биткоїн на момент покупки, щоб зменшити вплив цінової волатильності).

Якщо б це було правдою, гіпотетично, одне санкція OFAC на контракти Silk Road негайно ускладнила б обробку його транзакцій — 31% всіх блоків Ethereum зараз налаштовані підтримувати директиви OFAC через цензуру. У листопаді ця цифра перевищила 70%.

Не кажучи вже про те, що практично всі основні стейблкоїни мають вбудовану функціональність, що дозволяє їх емітентам заморожувати та конфіскувати токени на свій розсуд, що вони регулярно роблять на запит правоохоронних органів.

Такі функції явно суперечать уявленню про незалежний, лібертаріанський ринок, незважаючи на владу, якою володів Ульбрихт і решта команди Silk Road на платформі.

Спадщина Silk Road

Спадщина Silk Road полягає в тому, що, незважаючи на філософську відстань, що розділяє «биткоїн» від «крипто» сьогодні, ідеалістична платформа, яку побудував Ульбрихт, стала каталістом розколу. Це було місце розколу, яке відкрило величезну тріщину, що розділяє простір.

Через биткоїн Silk Road підривав традиційну фінансову систему і, що ще критичніше, увесь соціальний порядок. Ульбрихт діяв як максималіст свободи, будуючи технології свободи, без жодної фальші.

Це мета, яка значно відрізняється від покірної торгівлі, на яку надіються стейблкоїни та їх платформи смарт-контрактів — що з`явились внаслідок краху Silk Road.

Ці системи розвинулися, щоб доповнювати спадкові фінанси, а не звільнити нас від них такими способами, як сподівався Ульбрихт.

Несподівані наслідки

Звичайно, навіть міцна цензурна стійкість биткоїна не була достатньою, щоб захистити Ульбрихта від уряду США. Те саме стосується інших операторів Silk Road і потужних користувачів.

Всього було конфісковано понад 144 000 BTC (26 мільйонів доларів тоді, 12.6 мільярда доларів сьогодні) з гаманців, які спочатку контролював Ульбрихт, плюс ще 120 000 BTC від двох хакерів, які окремо вкрали биткоїн з Silk Road, поки той був активний.

Цілком ймовірно, що десятки тисяч монет були конфісковані у користувачів Silk Road у менш помітних випадках протягом років.

Ось у чому суть. Биткоїн явно стійкий у цифровому просторі, і Ульбрихт був достатньо геніальним, щоб усвідомити, що Silk Road може бути першим вбивцею крипто-додатку. У багатьох аспектах на сьогодні немає альтернативи другого рівня.

Того ж не можна сказати про наш фізичний світ. Монети Ульбрихта буквально були відібрані у нього силою та продані за відносні копійки від їх нинішньої вартості.

У свою чергу, відповідь уряду США на справу Silk Road стала шаблоном для того, що перетворилося у стратегічний резерв биткоїна ФБР.

Конфісковані монети, можливо, більше ніколи не буде продано, і на цьому етапі єдиний спосіб, яким резерв може стати більшим, — це те, що влада конфіскуватиме ще більше монет у ще більше суверенних осіб, безсумнівно, закінчуючи багатьох у в`язниці на терміни, порівнянні з часом, який відбув Ульбрихт.

І ці монети є цінними, частково завдяки неявній обіцянці, що їх не можна буде змінити за нормальних обставин.

Нічого не можна порівняти з цим парадоксом у будь-який прийнятний спосіб, і коли биткоїн справді стане благом для Міністерства фінансів, тоді ця ситуація незручно приручить Ульбрихта і Silk Road.

На щастя для Ульбрихта, він тільки що отримав подарунок, що перевершує будь-яку кількість биткоїн — свободу — що веде до того, що я можу лише уявити, є найщасливішим 41-им днем народження.

За Росса. Биткоїн не міг би бути тим, чим є сьогодні, без нього.

— Слова Девіда Риццо з історії биткоїна

«Що ти зробив цього тижня?»

Таким було заголовок електронних листів Ілона Маска до уряду США, але, як зазначає Девід вище, той же електронний лист можна надіслати індустрії криптовалют сьогодні.

І я б уявив, що така реакція могла бути у Росса Ульбрихта, коли він усвідомив цього тижня, що eBay повільно перевіряє його особу, факт, який тимчасово утримує його від аукціону своїх речей.

Це реальна фрикція користувача? Витончений тролінг? У сьогоднішньому надмірно комерційованому інтернеті, де Снуп Догг може «відмовитися від куріння», а потім продати вам гриль, можливо, ви можете зрозуміти недовірливість. Я сподіваюся, що Росс обійшов спуск в інтернеті в лабіринті реферальних посилань.

І все ж, не можу не подумати, що Росс, можливо, дивився на те, що биткоїн і крипто досягли за його відсутності, можливо, як ніколи раніше. Як показує приклад eBay, онлайн-комерційні фрикції залишаються значними, незважаючи на початкову обіцянку биткоїна зменшити їх.

Бразильці обирають криптовалюту замість доларів та золота: нове опитування показало зростаючу популярність цифрових активів.
Бразильці обирають криптовалюту замість доларів та золота: нове опитування показало зростаючу популярність цифрових активів.
Криптовалюта стає популярнішою у Бразилії, обігнавши золото та акції. 16% інвестують у крипту, хоча більшість все ще віддає перевагу заощадженням. Експерти вважають, що це свідчить про високий ризик серед інвесторів. 💰📈🌍
Переглянути
Трамп запроваджує нові торгові тарифи на іноземні автомобілі та коментарі про третій термін президента викликають суперечки в республіканців.
Трамп запроваджує нові торгові тарифи на іноземні автомобілі та коментарі про третій термін президента викликають суперечки в республіканців.
Трамп оголосив нові взаємні тарифи на імпорт автомобілів, що підвищить ціни в США. Республіканці заперечують його заяви про третій термін, вважаючи їх жартами. 🚗💰📉
Переглянути
1 з 4 жителів Гонконгу планує інвестувати в криптовалюти: опитування показало зростаючий інтерес попри невпевненість.
1 з 4 жителів Гонконгу планує інвестувати в криптовалюти: опитування показало зростаючий інтерес попри невпевненість.
У Гонконгу 25% дорослих планують інвестувати в криптовалюти, зростання на 6% від вересня 2023 року. Біткоїн залишається фаворитом, хоча знання про токенізовані гроші обмежені. 🪙📈💹
Переглянути
Акції Metaplanet впали на 9% попри оголошення про купівлю біткоїнів на 2 мільярди єн
Акції Metaplanet впали на 9% попри оголошення про купівлю біткоїнів на 2 мільярди єн
Акції Metaplanet впали на 9% до 400 єн, незважаючи на план купівлі біткоїнів на 2 млрд єн. Японський ринок також впав на 4%. 📉💰💔
Переглянути