Токенізація: Альтернатива фінансуванню для європейських стартапів та виклики регулювання

Токенізація: Альтернатива фінансуванню для європейських стартапів та виклики регулювання

12

Токенізація як альтернативний шлях фінансування для європейських засновників | Думка

Розкриття: Погляди та думки, висловлені тут, належать виключно автору і не відображають поглядів та думок редакції crypto.news.

Європейські засновники, які сподіваються залучити кошти для своїх бізнесів у 2025 році, не можуть похизуватися великим вибором. Кількість активних венчурних капіталістів (VC) в Європі знизилася на 30% за останні два роки, оскільки виходи сповільнюються, а стартапи надають пріоритет прибутковості перед швидким зростанням. Додайте до цього той факт, що залучення фінансування в європейських VC знизилося — з 34 мільярдів євро у 2022 році до приблизно 21 мільярда євро у 2024 році — і ви можете бути впевненими, що засновники стикаються з нелегкою ситуацією у сфері фінансування.

Для підприємців у всьому світі токенізація є `заднім входом` до фінансування: вона дозволяє компаніям уникати венчурних капіталістів, які можуть бути досить вибагливими та вимогливими. Для приватних компаній, які занадто малі, щоб вийти на фондовий ринок та прагнуть уникнути додаткових витрат, токенізація також обіцяє відкрити фінансування, подібне до IPO, від різноманітного кола інвесторів.

Але існує підводний камінь: регулювання в Європі не є таким прогресивним, як могло б бути, і це стримує всю фінансову систему. Токенізація не є просто фінансовою модою — ця технологія підпадає під регулювання цінних паперів, яке стверджує, що токени капіталу є, по суті, цифровими акціями, зафіксованими на блокчейні. Але це не означає, що токенізація заборонена для європейських засновників: як ми побачимо, підприємці можуть скористатися іноземними юрисдикціями, такими як Сполучені Штати, де токенізація є великим трендом. В будь-якому випадку, економіка Європи має величезний потенціал для виграшу, якщо адаптує регулювання до потреб засновників.

Європа проти світу: Битва за стандарт

Хто є лідером у токенізації? США, Сінгапур, деякі країни MENA, Британські Віргінські Острови, Швейцарія та Ліхтенштейн — це великі гравці. Найголовніше зрозуміти — як ці країни покращили свої позиції порівняно з більшістю Європи.

Ці країни обирають зовсім інший підхід до континенту — давайте розглянемо три ключові причини, які дають їм перевагу.

  • Низькі бар`єри для входу в інвестиції. Це означає, що ці країни дуже добре розташовані для токенізації, адже ММЕ (малі та середні підприємства), розташовані тут, мають свободу експериментувати з технологією та випускати токени капіталу. Цей тип токенів є найкращим для більшості емітентів, тому нездатність токенізувати капітал помітно стримує впровадження токенізації.
  • Перевага у міжнародному регулюванні. Країни також мають перевагу у токенізації, бо пропозиції цінних паперів, спрямовані на іноземних інвесторів, звільнені від їх регулювання.
  • Корисне корпоративне законодавство. Цей закон дозволяє без фізичного нотаріального посвідчення передавати токени капіталу.

Це акцентує увагу на тому, чому згадані країни сильні в токенізації. На фоні цього, Європа, на жаль, відстає. Важливо зазначити, що європейське корпоративне законодавство створює перешкоди, зазвичай заважаючи приватним компаніям випускати легко передавані цінні папери.

Також Європа стримується через відсутність єдиного порогу для обсягів випуску. Країни, такі як Австрія та Бельгія, наприклад, оперують з порогом у 5 мільйонів євро, в той час як Німеччина і Франція встановлюють свій на рівні 8 мільйонів євро.

Неодмінно, європейський ринок недовикладений у більшості секторів. За даними Світового економічного форуму, з 2015 по 2022 роки європейські корпорації недовикладали 700 мільярдів євро щорічно в технології, порівняно зі США, отримуючи нижчу віддачу на інвестований капітал. Це означає, що на континенті існують видатні інвестиційні можливості для засновників та інвесторів.

Однак, інвестиційні можливості для європейців обмежені: вони не можуть фінансувати приватні компанії, існує нестача агресивної діяльності IPO в Європі, а традиційні фондові ринки не відповідають профілю ризику та доходу багатьох інвесторів. У результаті, багато європейських засновників спираються на іноземних інвесторів.

Ми можемо бачити, що Європа відстає в токенізації. Ясно, що європейське корпоративне законодавство потрібно вдосконалити на користь токенізації та цінних паперів на блокчейні. Це дозволить здійснювати прямі інвестиції в приватні компанії по всій Європі, а регуляторні покращення запустять інвестиційну активність на континенті. Отже, стикаючись з таким потенціалом для підвищення європейської економіки, чому чекати?

Читати далі: Що бракує комплексній крипто-маніфестації MiCA?

Росс Шемеляк

Росс Шемеляк — співзасновник і COO компанії Stobox, ліцензованого та регульованого постачальника токенізації, який будує фінансові ринки для малих і середніх бізнесів, пропонуючи комплексне рішення для зберігання, токенізації, інвестування та торгівлі реальними активами (RWA). Росс є експертом з токенізації з досвідом роботи в традиційних фінансових ринках і досвідом як аналітика STO, інвестора та консультанта. Протягом п`яти років у Stobox він вивів компанію у топ-5 постачальників токенізації готових активів. Росс є спікером на 10+ провідних конференціях, впливовою особою в RWA і членом Асоціації Blockchain for Europe.

Економічні дані США: ключові показники, що вплинуть на біткоїн цього тижня.
Економічні дані США: ключові показники, що вплинуть на біткоїн цього тижня.
США публікують ключові економічні показники, що можуть вплинути на біткоїн. Зниження показника LEI і слабкість у виробництві загрожують ціні криптовалюти. Ринок переживає невизначеність. 📊📉💰
Переглянути
Солана демонструє зростання, наближаючись до ключового опору $142
Солана демонструє зростання, наближаючись до ключового опору $142
Солана (SOL) демонструє підвищення, пробиваючи рівні опору $125 і $132. Ціна зросла понад 5% і сформувала бичачу трендову лінію. Основні рівні підтримки на $137, а опору на $142. 📈🚀
Переглянути
Bitcoin прорвався через рівень опору, Ethereum та Ripple на шляху до можливого ралі.
Bitcoin прорвався через рівень опору, Ethereum та Ripple на шляху до можливого ралі.
Bitcoin пробив опір $87,000, відкриваючи шлях до $90,000 📈. Ethereum близько $1,640, може злетіти вище $1,700, а XRP на $2.11 — на шляху до $3.00! 🚀💰📊
Переглянути
Біткоїн зріс до $87,200 на тлі падіння індексу долара та можливого звільнення голови ФРС Джерома Пауелла
Біткоїн зріс до $87,200 на тлі падіння індексу долара та можливого звільнення голови ФРС Джерома Пауелла
Біткоїн (BTC) зростає до $87,200 на фоні обвалу долара та чуток про звільнення голови ФРС Пауелла. Альтернативні криптовалюти відстають. 🚀💰📉
Переглянути