Обсяги інвестицій у крипто-стартапи знизилися на 20% у третьому кварталі 2024 року: ринок венчурного капіталу залишається стабільно прохолодним

Обсяги інвестицій у крипто-стартапи знизилися на 20% у третьому кварталі 2024 року: ринок венчурного капіталу залишається стабільно прохолодним

16

Ринок криптовалютного венчурного капіталу «прохолодний», оскільки інвестиції за третій квартал знизилися на 20%, заявляє Galaxy Digital.

Крипто-інвестори вклали $2.4 мільярда у третій квартал 2024 року, що на 20% менше, ніж за третій квартал попереднього року.

Промисловість з кожним роком ледь отримує більше фінансування, ніж у 2023 році.

Високі процентні ставки, спот-ETF на криптовалюту та наслідки 2022 року не дозволяють інвесторам повертатися до галузі.

Діяльність венчурного капіталу у крипто-індустрії залишалася спокійною в 2024 році, зокрема у третьому кварталі.

Згідно з новим звітом крипто-інвестиційної компанії Galaxy Digital, венчурні капіталісти вклали $2,4 мільярда в стартапи криптовалют у цьому кварталі в рамках 478 угод. Це на 20% менше, ніж у другому кварталі року в частині фінансування, та на 17% зменшення в кількості угод.

З $8 мільярдів, вкладених протягом перших трьох кварталів року, галузь навряд чи отримає більше фінансування у 2024 році, ніж у 2023. Ці цифри суттєво відрізняються від угод, які крипто-індустрія отримувала у 2021 та 2022 роках, коли вона отримала понад $30 мільярдів у рамках 3000 угод щороку.

«Інтерес до крипто-венчурного капіталу та венчурного капіталу загалом знизився в порівнянні з попередніми роками», - сказав Алекс Торн, керівник досліджень в Galaxy Digital, коментуючи інституційних інвесторів, з яких венчурні інвестори самі залучають кошти.

Причини цієї відсутності інтересу? Високі процентні ставки роблять венчурні фонди менш привабливими, зазначив Торн, а спот-ETF на біткойн (BTC) та ефір (ETH) пропонують нові шляхи для отримання експозиції до крипто-ринку. Не кажучи вже про те, що різні колапси в індустрії 2022 року все ще свіжі в пам`яті всіх.

«Це залишає венчурних інвесторів у боротьбі за великі джерела капіталу для запуску нових фондів, що призводить до скорочення ринку крипто-інвестування», - сказав Торн.

Але ринок, спричинений ETF, «призводить до збільшення конкуренції між залишковими крипто-VCs за потік угод і ставить підприємців у вигідну позицію з точки зору оцінки», додав Торн.

«Це чудовий час бути засновником, якщо ви можете залучити інвестиційний капітал», - сказав він.

Розподіл капіталу

Більшість капіталу пішла на стартапи на ранніх стадіях розвитку – компанії, які все ще розробляють свій продукт і бізнес-модель. Вони отримали 85% інвестицій, тоді як компанії пізніх стадій, які зазвичай мають вже відомий продукт і бренд, отримали лише 15% капіталу.

У той час як оцінки крипто-компаній різко знизилися в 2023 році, вони відновилися в другому кварталі 2024 року і залишалися стабільними в третьому кварталі, із медіанною попередньою оцінкою в $23 мільйони та середнім розміром угоди в $3,5 мільйона.

Деякі сектори крипто-екосистеми зазнали більше інтересу, ніж інші. Крипто-біржі, платформи кредитування, інвестування та торгівлі залучили 18% капіталу VC, більше $460 мільйонів. Проекти Layer 1 стали наступними з близько $440 мільйонів, потім проекти Web3/Метавсесвіту з приблизно $360 мільйонів, далі інфраструктурні проекти на $340 мільйонів. Тим часом проекти, які об`єднують криптовалюту та штучний інтелект (ШІ), залучили близько $270 мільйонів – у п`ять разів більше, ніж у попередньому кварталі, повідомляє Galaxy.

Не дивно, що США лідирують за обсягом інвестицій – 56% всього капіталу – і становлять 44% всіх крипто-угод. Велика Британія зайняла віддалене друге місце за обсягом капіталу (11%) і третє за кількістю угод (6,8%). Венчурні капіталісти з Сінгапуру надали 7% всього капіталу, але уклали 8,7% усіх угод.

Залучення коштів для крипто-венчурних фондів виявилося складним, йдеться у звіті, з лише $140 мільйонами, залученими через вісім нових фондів. «На річній основі 2024 рік формується як найслабший рік для залучення крипто-VC з 2020 року, з лише 39 новими фондами, які залучили $1,95 мільярда, що значно нижче від бурхливого періоду 2021-2022 років», - йдеться у звіті.

Цифровые SNB Bills: Швейцария экспериментирует с CBDC для денежно-кредитной политики
Цифровые SNB Bills: Швейцария экспериментирует с CBDC для денежно-кредитной политики
Швейцарский национальный банк (SNB) исследует цифровые SNB Bills в рамках CBDC, что открывает новые возможности и вызовы для денежной политики 😲. В Таиланде SCBX тестирует стейблкоин THBX для международных расчетов 🌍💰.
Просмотреть
Первый триллионер в мире криптовалют: новая финансовая революция и до новых возможностей
Первый триллионер в мире криптовалют: новая финансовая революция и до новых возможностей
Первый триллионер в мире криптовалют появится благодаря децентрализованным финансам и блокчейну. Эти технологии создадут внеземное богатство и помогут проектам, меняющим человечество. 🚀💰🌍
Просмотреть
Как Алекс Беккер видит будущее криптовалют: инвестиции в полезные альткойны вместо мемкойнов
Как Алекс Беккер видит будущее криптовалют: инвестиции в полезные альткойны вместо мемкойнов
Алекс Беккер считает, что полезные альткойны — лучший способ заработать от 10 до 30 раз на инвестициях, несмотря на их непопулярность. Инвесторы должны понимать риски и принимать технологии для успеха. 🚀💰📈
Просмотреть
Канадские инвесторы вновь интересуются копированием торговых сделок на фоне роста рынка криптовалют
Канадские инвесторы вновь интересуются копированием торговых сделок на фоне роста рынка криптовалют
Канадские инвесторы вновь проявляют интерес к копированию торговых сделок, превышающему уровень 2021 года. Упрощение платформ и рост числа пользователей способствуют этому тренду. 📈🇨🇦🚀💰
Просмотреть