- Головна
- /
- Фінанси
- /
- Обсяги інвестицій у крипто-стартапи знизилися на 20% у третьому кварталі 2024 року: ринок венчурного капіталу залишається стабільно прохолодним

Обсяги інвестицій у крипто-стартапи знизилися на 20% у третьому кварталі 2024 року: ринок венчурного капіталу залишається стабільно прохолодним
34
Ринок криптовалютного венчурного капіталу «прохолодний», оскільки інвестиції за третій квартал знизилися на 20%, заявляє Galaxy Digital.
Крипто-інвестори вклали $2.4 мільярда у третій квартал 2024 року, що на 20% менше, ніж за третій квартал попереднього року.
Промисловість з кожним роком ледь отримує більше фінансування, ніж у 2023 році.
Високі процентні ставки, спот-ETF на криптовалюту та наслідки 2022 року не дозволяють інвесторам повертатися до галузі.
Діяльність венчурного капіталу у крипто-індустрії залишалася спокійною в 2024 році, зокрема у третьому кварталі.
Згідно з новим звітом крипто-інвестиційної компанії Galaxy Digital, венчурні капіталісти вклали $2,4 мільярда в стартапи криптовалют у цьому кварталі в рамках 478 угод. Це на 20% менше, ніж у другому кварталі року в частині фінансування, та на 17% зменшення в кількості угод.
З $8 мільярдів, вкладених протягом перших трьох кварталів року, галузь навряд чи отримає більше фінансування у 2024 році, ніж у 2023. Ці цифри суттєво відрізняються від угод, які крипто-індустрія отримувала у 2021 та 2022 роках, коли вона отримала понад $30 мільярдів у рамках 3000 угод щороку.
«Інтерес до крипто-венчурного капіталу та венчурного капіталу загалом знизився в порівнянні з попередніми роками», - сказав Алекс Торн, керівник досліджень в Galaxy Digital, коментуючи інституційних інвесторів, з яких венчурні інвестори самі залучають кошти.
Причини цієї відсутності інтересу? Високі процентні ставки роблять венчурні фонди менш привабливими, зазначив Торн, а спот-ETF на біткойн (BTC) та ефір (ETH) пропонують нові шляхи для отримання експозиції до крипто-ринку. Не кажучи вже про те, що різні колапси в індустрії 2022 року все ще свіжі в пам`яті всіх.
«Це залишає венчурних інвесторів у боротьбі за великі джерела капіталу для запуску нових фондів, що призводить до скорочення ринку крипто-інвестування», - сказав Торн.
Але ринок, спричинений ETF, «призводить до збільшення конкуренції між залишковими крипто-VCs за потік угод і ставить підприємців у вигідну позицію з точки зору оцінки», додав Торн.
«Це чудовий час бути засновником, якщо ви можете залучити інвестиційний капітал», - сказав він.
Розподіл капіталу
Більшість капіталу пішла на стартапи на ранніх стадіях розвитку – компанії, які все ще розробляють свій продукт і бізнес-модель. Вони отримали 85% інвестицій, тоді як компанії пізніх стадій, які зазвичай мають вже відомий продукт і бренд, отримали лише 15% капіталу.
У той час як оцінки крипто-компаній різко знизилися в 2023 році, вони відновилися в другому кварталі 2024 року і залишалися стабільними в третьому кварталі, із медіанною попередньою оцінкою в $23 мільйони та середнім розміром угоди в $3,5 мільйона.
Деякі сектори крипто-екосистеми зазнали більше інтересу, ніж інші. Крипто-біржі, платформи кредитування, інвестування та торгівлі залучили 18% капіталу VC, більше $460 мільйонів. Проекти Layer 1 стали наступними з близько $440 мільйонів, потім проекти Web3/Метавсесвіту з приблизно $360 мільйонів, далі інфраструктурні проекти на $340 мільйонів. Тим часом проекти, які об`єднують криптовалюту та штучний інтелект (ШІ), залучили близько $270 мільйонів – у п`ять разів більше, ніж у попередньому кварталі, повідомляє Galaxy.
Не дивно, що США лідирують за обсягом інвестицій – 56% всього капіталу – і становлять 44% всіх крипто-угод. Велика Британія зайняла віддалене друге місце за обсягом капіталу (11%) і третє за кількістю угод (6,8%). Венчурні капіталісти з Сінгапуру надали 7% всього капіталу, але уклали 8,7% усіх угод.
Залучення коштів для крипто-венчурних фондів виявилося складним, йдеться у звіті, з лише $140 мільйонами, залученими через вісім нових фондів. «На річній основі 2024 рік формується як найслабший рік для залучення крипто-VC з 2020 року, з лише 39 новими фондами, які залучили $1,95 мільярда, що значно нижче від бурхливого періоду 2021-2022 років», - йдеться у звіті.

Goldman Sachs прогнозує зниження долара через агресивні тарифи та уповільнення економіки США
Goldman Sachs прогнозує зниження долара через агресивні тарифи та уповільнення економіки США. Зниження довіри інвесторів може знизити валюту на 10%. 💰📉🌍💵🔍

Торговельна невизначеність: Трамп веде переговори з Китаєм, ринки реагують на тарифи та криптовалюти демонструють змішані результати
Торгова невизначеність через тарифи Трампа вплинула на ринки: акції показали змішані результати, біткойн виріс, а золото зросло на 3,8% 💹. Інвестори стежать за подальшими змінами. 🏦🔍

Масштабне зростання власності MSTR: 13 тисяч установ і 55 мільйонів бенефіціарів впливають на ринок біткоїнів
MSTR демонструє вражаюче зростання з 13 тис. установ та 55 млн бенефіціарів. Майкл Сейлор активно просуває біткоїн, прогнозуючи його капіталізацію до $500 трлн до 2045 року 💰📈🔗.

Прогноз Standard Chartered: стейблкоїни досягнуть $2 трильйонів, впливаючи на попит на держпапери США.
Прогноз Standard Chartered: до 2028 року обсяг стейблкоїнів може досягти $2 трильйонів, стимулюючи попит на держпапери США. Зростання запроваджує юридична прозорість. 💵📊🚀