- Главная
- /
- Безопасность
- /
- Шахраї використовують дипфейки з іменами знаменитостей для обману фанатів: як AI загрожує кібербезпеці
Шахраї використовують дипфейки з іменами знаменитостей для обману фанатів: як AI загрожує кібербезпеці
19
Гігант кібербезпеки McAfee повідомляє, що злодії дедалі більше використовують імена популярних американських знаменитостей, щоб заманити споживачів у онлайн-шахрайство.
В новому звіті McAfee йдеться про те, що поява штучного інтелекту дозволила кіберзлочинцям експлуатувати імена та зображення кіноакторів і інфлюенсерів, щоб обманути людей та змусити їх натискати на шкідливі посилання.
“Прихід AI революціонував багато галузей, але він також дав кіберзлочинцям потужний новий інструмент: дипфейки. На додаток до фішингових афер і посилань, що містять шкідливі програми, які експлуатують популярність і репутацію знаменитостей і обманюють їх фанатів, ці дуже реалістичні відео або аудіокліпи можуть імітувати подібність людини, ускладнюючи визначення, чи є контент справжнім чи підробленим.”
Технологічна компанія зазначає, що відео з дипфейками виглядають настільки переконливо, що споживач може натиснути на посилання на шахрайський продукт, не підозрюючи, що безпосередньо завантажує шкідливу програму, що краде кошти та особисту інформацію, включаючи реквізити банківських рахунків.
На вершині списку McAfee’s Celerity Hacker Hotlist, що включає імена особистостей, які часто експлуатуються для онлайн-шахрайства, знаходяться акторкаСкарлет Йоханссон, реаліті-зіркаКайлі Дженнер та співачкаТейлор Свіфт.
Кіберзлочинці також широко використовують імена та образиАні Тейлор-Джой,Тома Хенкса,Сабріни Карпентер,Сідні Свіні,Блейк Лайвлі,Джонні Деппа таАддісон Рей.
Згідно з McAfee, їх дослідницька команда створила рейтинг на основі кількості ризикованих сайтів та обсягу фейкового контенту, що генерується після пошуку імені знаменитості в поєднанні з широко використовуваними термінами. Імена знаменитостей потім отримали рейтинг ризику на основі аналізу відомих дипфейків, які спостерігалися з 1 січня до 15 вересня цього року. Аналіз також враховує результати розширення браузера WebAdvisor компанії, яке оцінює рівень ризику веб-сайту.
McAfee зазначає:“Для фанатів наслідки можуть бути руйнівними, з фінансовими втратами, що коливаються від кількох сотень доларів до понад півмільйона... Для знаменитостей ці шахрайства можуть мати серйозний вплив на їх публічний імідж та бренд.”
Служба юстиции США закрывает PopeyeTools и восстанавливает $283 тыс. в криптовалюте у киберпреступников
Служба юстиции США закрыла сайт PopeyeTools, незаконно предлагающий украденные данные, и конфисковала $283 тыс. в криптовалюте. Три человека обвиняются в киберпреступлениях. 🚫💻💰🔒⚖️
Угроза отравления кода ИИ: ChatGPT советует мошеннический API, из-за чего пользователь теряет $2500 в криптовалюте
Фирма Slowmist предупреждает об угрозе отравления ИИ после инцидента с ChatGPT, который рекомендовал мошеннический API. Пользователи становятся жертвами кибермошенников, теряя средства. ⚠️💰🔒
Upbit возместила 8,5 млрд вон жертвам голосового фишинга после хакерской атаки
Upbit возместила 8,5 миллиарда вон 380 жертвам мошенничества после хакерской атаки. Биржа использует FDS и сотрудничает с полицией для защиты активов пользователей. 💰🔒✨ #крипто
Apple признала уязвимость, угрожающую безопасности пользователей криптовалюты: что нужно сделать для защиты
Apple признала уязвимость, угрожающую безопасности пользователей криптовалюты. Обновите программное обеспечение для защиты от атак через JavaScript. Будьте осторожны! 🚨💻🔐