Децентралізованість крипто: забрати терті | Думка
17
Крипто-платформи застерігають від кумедниці для зростання та стрибка вперед | Думка
Розкриття: Погляди та думки, висловлені тут, належать виключно автору і не відображають погляди та думки редакції crypto.news.
Криптовалюта колись була самодостатньою галуззю. Середні користувачі чули про неї лише на піках ціни на Біткоін (BTC) і були неохочі інвестувати у цей новий клас активів. Ті, хто палко цікавились крипто, знаходили шлях за допомогою обмежених виборів, щоб конвертувати свої цифрові кошти в фіатну валюту і назад.
Але ті часи минули. Так як продукти крипто стають популярними, багато платформ, раніше повністю обмежені web3, інтегрують фіатні мости для того, щоб відкрити свої двері перед новими користувачами.
Розрух, що не користується користувачам
Уявіть типовий продук на web3, який хоче зруйнувати свою нішу та зробити свою послугу популярною. Він описує своє рішення та те, як блокчейн революціонізує традиційний спосіб здійснення операцій. Після цього каже: підключіть свій web3 гаманець і переконайтеся, що у вас достатньо Ethereum (ETH) для оплати комісій за газ. Якщо у вас немає, створіть обліковий запис на централізованій біржі та купіть деякий.
Цей шлях є надто довгим та нестійким для звичайного некриптового користувача. Централізовані біржі є все ще найпоширенішим способом конвертування фіатного грошового капіталу в крипто, але їх важкий інтерфейс часто залишає початківців у відчутті заплутаності. Навіть для досвідчених користувачів, CEXes як воріта не завжди є зручними - виведення коштів на зовнішню платформу вимагає багатьох підтверджень та додаткових комісій. Усе це створює велику кількість тертя, ускладнюючи шлях користувача в web3.
Чому DEX потрібен фіатний міст?
Хтось може стверджувати, що web3-проекти, які мають на меті стати популярними, та платформи, зорієнтовані на крипто аудиторію, насправді відрізняються - в тому сенсі, що крипто протоколи насправді не потребують фіатних коштів. Наприклад, децентралізовані біржі, які дають ентузіастам можливість обмінювати різні токени L1 та L2, зароблені на аїрдропах, баунті кампаніях, та інших активностях, обмежених блокчейном.
Це дійсно так? Практично це не зовсім так. Наприклад, Uniswap запровадив свій фіат-крипто міст ще в грудні 2022 року та з того часу співпрацює з різними постачальниками, щоб розширити можливості для своїх користувачів. Це хороший приклад того, як DeFi проект усвідомив, що не можуть досягти наступного рівня без відкриття каналу для надходжень з традиційної економіки. Цей крок також посилив ціннісну пропозицію проекту, давши людям більше можливостей безпечно торгувати в децентралізованому середовищі.
Щодо мемкойнів - це ще один приклад. Коли стався мемкойновий безум в 2024 році, цей клас активів став широко відомий більш простій аудиторії, привертаючи увагу традиційних інвесторів. Хоча багато з них звернулись до централізованих бірж через відсутність інших варіантів, мемкойн Shiba Inu (SHIB) інтегрував фіатний міст, пропонуючи користувачам можливість придбати токен безпосередньо до свого гаманця. Інвестори отримали легкий спосіб купівлі активу, а проект збільшив вартість та корисність свого токена.
Зусилля ведучих крипто-платформ інтегрувати мости входу та виходу підкреслюють попит користувачів. Однак вони також показують, що інфраструктура для фіатно-криптових мостів зараз готова. Сьогодні налаштування входу може зайняти всього кілька днів за допомогою готового програмного забезпечення, яке підтримує десятки країн, методи оплати та національні валюти. Хороші мости належні ліцензовані в багатьох регіонах, звільняючи своїх клієнтів від питань відповідності.
Дехто стверджує, що крипто-платформи насправді не потребують фіатних мостів, оскільки досі мало хто ними користувався. Але що, якщо це було через те, що було занадто мало мостів доступних?
Ми постійно думаємо, як зробити крипто більш доступним. Але часто це не вимагає від нас винаходження колеса - це про видалення тертів, з якими стикаються ті, хто хоче використовувати свій фіат у світі криптовалюти. Був час, коли світ фіату та блокчейну майже не перетиналися. Однак, по мірі їх подальшої зближеності, тільки тісніша інтеграція між традиційними та цифровими валютами сприятиме швидшому прийняттю крипто.
Читайте більше: Побудова довіри: Прозорість стимулюватиме зростання крипто ринку | Думка
Константин Василенко
Константин Василенко є співзасновником Paybis, провідного стартапу в галузі фінтеху на Балтійських країнах, який став лідером у сфері дігітального та криптовалютного обміну. Константин - досвідчений IT експерт з понад 20-річним досвідом у сферах керування IT-проектами в корпоративному секторі, CRM-систем, технології блокчейну, цифрові платежі та криптовалюти. Перед тим, як заснувати Paybis, Константин вдосконалював свої навички в Accenture. Його кар`єра відображає сильне прагнення до інновацій та цифрової трансформації, підтримуючи містий міст між традиційним фінансами та криптоекономікою.
Рост Web3 в Индии: финансирование и талант как ключевые факторы успеха на развивающихся рынках
Развивающиеся рынки, особенно Индия, становятся центрами Web3 благодаря финансированию и талантам. Проблемы остаются, но потенциал велик. 🚀🌍💡
JustGiving запускает поддержку криптовалютных пожертвований, включая Биткойн и Догикойн
JustGiving теперь принимает криптопожертвования, включая биткойн и догикойн, расширяя способы сбора средств для благотворительности 💰✨. Это привлечет новых доноров и увеличит объемы пожертвований! 🌍🤝💖
Visa запускает B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT
Visa запустила B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT. Это решение улучшает трансакции и поддерживает развитие цифровой экономики страны. 🚀💳🌍✨
Брайан Брукс может стать председателем SEC при Трампе: шансы, конкуренты и влияние на крипторынок
Брайан Брукс является фаворитом на пост председателя SEC при возможном втором сроке Трампа, имея 40% шансов. Его подход к регулированию криптовалюты поддерживается сообществом 💰📈. Другие кандидаты — Дан Галлахер (30%) и Роберт Стеббинс. 🔍🪙