- Главная
- /
- Безопасность
- /
- Шахрайські схеми з криптовалютою в США в 2023: втрати понад $5,6 млрд
Шахрайські схеми з криптовалютою в США в 2023: втрати понад $5,6 млрд
9
Американці втратили понад $5,6 млрд у шахрайських схемах з криптовалютою в 2023 році, повідомляє ФБР.
Пов`язані з криптовалютою шахрайські схеми та шахрайства вибухнули в минулому році, прибутки піднялися в 2023 році на 45% порівняно з попереднім роком, за даними нового звіту ФБР.
При зростанні популярності криптовалюти в Сполучених Штатах, виникає також збільшення кількості шахрайських схем з криптовалютою. Згідно з звітом ФБР, опублікованим 9 вересня, загальні втрати від цих схем перевищили $5,6 мільярда в 2023 році.
У 2023 році Центр скарг на інтернет-злочинність ФБР отримав понад 69 000 скарг від громадськості стосовно фінансових шахрайств, пов`язаних з криптовалютою, такою як Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) або Tether (USDT).
Інвестиційні шахрайства були найвеликими за розміром, становлячи 71% від загальних втрат, або близько $3,96 мільярда. Шахрайство в колл-центрах та шахрайські схеми з імітацією уряду стояли за ними, спричинивши 10% втрат.
Найбільш вразлива соціальна група кажеться особи віком понад 60 років, які подали найбільше скарг. За даними ФБР, їх сукупні втрати перевищили $1,6 мільярда.
Різновиди криптовалютних шахрайств
- Зловмисники часто встановлюють довіру через дейтингові додатки або соціальні мережі перед тим, як заманити жертв у шахрайські інвестиції з криптовалютою. Деякі з схем, які висвітлює ФБР, включають інвестиційні шахрайства, лотерейні шахрайства, романтичні шахрайства, шахрайство з кредитними картами, вимагання викупу та розшифрування вірусів.
- Деякі з цих шахрайств, наприклад романтичні шахрайства, часто названі шахрайствами, пов`язаними з вирізанням свиней, включають зловмисників, які зближуються з жертвами під попереднім претекстом потенційного романтичного інтересу.
Жертви можуть попросити вивести невеликі суми для підвищення довіри, але вони в кінці кінців виявляються обмануті більшими втратами. У деяких випадках шахраї, які обіцяють відновлення вкрадених коштів, подальше експлуатують жертв.
ФБР закликав громадськість дуже обережно підходити до інвестиційних можливостей від осіб, яких вони зустріли лише в Інтернеті, підкреслюючи, що будь-хто може стати мішенню.
Apple признала уязвимость, угрожающую безопасности пользователей криптовалюты: что нужно сделать для защиты
Apple признала уязвимость, угрожающую безопасности пользователей криптовалюты. Обновите программное обеспечение для защиты от атак через JavaScript. Будьте осторожны! 🚨💻🔐
Обвинения пяти хакерам в США: кража 6,3 миллиона долларов в криптовалюте и утечка корпоративных данных.
Министерство юстиции США обвиняет пятерых хакеров в краже 6,3 миллиона долларов в криптовалюте и утечке корпоративных данных. 🔒💰👨💻🚨📊
Binance предупреждает о мошеннических токенах, выдающих себя за официальные
Binance предупредила о мошеннических токенах, которые falsely claim affiliation с платформой. 🚨 Пользователям рекомендовано проверять информацию и проводить собственные исследования. 📈🔍⚠️
Мошенник украл 6,5 миллионов долларов, выдавая себя за поддержку Coinbase
Мошенник Рональд Спектор, выдавая себя за поддержку Coinbase, украл более 6,5 млн долларов. Центральные следы затерялись, а его сообщники остаются неизвестными. 🕵️♂️💰🔍