Нове життя крипто-островів

Нове життя крипто-островів

9

Що сталося з крипто-островами?

Хоча криптоіндустрія в значній мірі знизила очікування щодо того, що можна досягнути за допомогою блокчейнів та децентралізованої фінансової сфери, всього кілька років тому багато проєктів вказували на те, що блокчейни не лише допоможуть управляти смарт-містами, але й створять зовсім нові автономні регіони в острівних державах.

То що сталося з цими децентралізованими ідеями островів після руйнування FTX та тривалої медведою ринку? Давайте розглянемо. Криптоземля

Криптоземля була проектом, що пропонував скоро будівельні ділянки на острові в Фіджі, разом з запланованим готелем, конференц-центром, пірамідою та іншими абсурдними розкошами. На жаль, фінансування для покупки раю на острові впало у серпні 2021 року, а острів досі продається за всього лише 12 мільйонів доларів сьогодні.

Криптоземля була створена іспанським `підприємцем, інвестором та кінорежисером` Максимом Олівьє (Макс Олівер) та Еленою Лопес, які пізніше майже повністю видалились з інтернету.

Проте, інтернет насправді не забуває, і сліди дуже жахливих коментарів Cryptoland на Twitter все ще переслідують криптосферу, разом з подкастом PJ Vogt, який деталізує складнощі руйнування проєкту.

Моллі Вайт, творець веб3йде чудово та Citation Needed, також отримала якось лист із забороною та припиненням діяльності від дуету за `роблення заяв про Cryptoland, які є неправдивими та оманливими.` Вони не уточнили, які саме були ці заяви.

Звичайно, до того, як засновники зникли та проєкт розпався, вони мали достатньо часу створити NFT-проєкт, який досі існує, хоча мінімальна ціна знизилась, і просто нема покупців.

Їм також заявлено, що вік розумної згоди на Cryptoland буде досягнуто, коли хтось досягне `розумної зрілості`.

Можна сказати, що Cryptoland, як ідея та реальне пропозиція, мертва. Острів Сатоші

Альтернативою Cryptoland, яка почалася в 2021 році, є `Острів Сатоші` зі штаб-квартирою в Вануату, який, здається, таки працює, хоча набагато повільніше, ніж було задумано засновниками. Часову лінію на веб-сайті проєкту стверджує, що `перше постійне населення острова Сатоші може переїхати в свої будинки не раніше кінця 2023 року.` Острів Сатоші, як його уявляли творці проєкту.

Зрозуміло, що 2023 рік минув, і під кінець 2024 року схоже на те, що єдиний `постійний резидент` – це керівник операцій проєкту, Деніс Трояк.

Існує доволі проста причина для затримки поза тим, що крипто-утопічна концепція – від розробки дому до будівництва до перевезення на віддалений південно-тихоокеанський острів – не розгортається так швидко, як колись уявлялося: весь процес придбання земельної ділянки для тих, хто бажає жити на криптовалютному острові, надзвичайно складний та загадковий.

Це проходить так: Фізична особа повинна придбати NFT Декларації землі, які `надають власнику права на декілька Ź земельних NFT з території, яку представляють декларації`. Після придбання цих NFT документів, власник мінтить NFT нерухомості, що `надає більш специфічне географічне розташування фактичного земельного блоку`, і якщо власник володіє будь-якою кількістю 10 таких NFT землі, він може будувати на секторі, яким володіє. Якщо ви не контролюєте 10 земельних NFT, це означає, що ви будете співпрацювати з іншою особою, щоб вирішити, як будувати на землі, якою ви керуєте (вже не зовсім ідеальна ситуація). Концепція стає ще більш абсурдною з введенням `створення невипадкових власниць землеробських токенів (NFPT) з кількома власниками Земельних NFT... досягнута через створення NFPT DAO, що складаються з власників NFT. Ви можете спільно визначити правила DAO до вибору вашого блоку та міномету NFT нерухомості`.

Один із будинків на острові, як його уявляли творці. Здається, що майже кожен будинок буде саме в такому стилі, відповідно до планів на веб-сайті.

Все це навіть не торкнеться того факту, що треба бути `громадянином` острова Сатоші (що в цілому не надає жодних громадянських прав в Вануату, де можна набути громадянство за 115,000 доларів. Вануату також було обстріляно новими глобальними обмеженнями на міжнародні поїздки через відсутність належного вивчення нових громадян).

На остріві Сатоші, здається, є `Satoshi Island Coin` (STC), який, заступники проєкту, `є криптовалютою, яка забезпечує економіку острова Сатоші. Як і для валюти країни, STC буде необхідний для всіх комерційних операцій на острові.`

Це дивна пропозиція, зважаючи на те, що Вануату вже має валюту під назвою Вату, яка є набагато стабільнішою, ніж STC, занижений на 99,7% зі своїх історичних висот.

Якщо це звучить набагато складніше, ніж придбання землі і отримання дозволу на будівництво, це через те, що це так. Якщо щось, ця дивна концепція NFT землі та приватної островної валюти створила рішення для проблем, які ніколи не виникали. Так що, куди це веде криптовалютні острови?

Виявляється, ідея криптовалютного острова не резонує з багатьма людьми, і способи, якими обидва проєкти намагалися впровадити концепції, ґрунтувалися на мандрівних і заплутаних кількостях бюрократії.

Замість демократично обраного уряду, який надає дозволи заявникам та продає землю за ринковою вартістю, обидва проекту вставили низку незвичайних кроків в процес, який вже був достатньо складним.

Криптоземля давно злилася в океан бадьорих ідей, тоді як Острів Сатоші все ще працює над планами для впровадження нерезонної процедури для тих, хто зацікавлений у проживанні на невеликому острові в Вануату, що використовує практично диснеївські гроші для комерції.

Не зовсім зрозуміло, чи хтось у криптосвіті вивчив щось із цих двох проєктів, але хоча б ми не чуємо про нові острови, які були б у власності власників NFT та торговців shitcoin... наразі.

Рост Web3 в Индии: финансирование и талант как ключевые факторы успеха на развивающихся рынках
Рост Web3 в Индии: финансирование и талант как ключевые факторы успеха на развивающихся рынках
Развивающиеся рынки, особенно Индия, становятся центрами Web3 благодаря финансированию и талантам. Проблемы остаются, но потенциал велик. 🚀🌍💡
Просмотреть
JustGiving запускает поддержку криптовалютных пожертвований, включая Биткойн и Догикойн
JustGiving запускает поддержку криптовалютных пожертвований, включая Биткойн и Догикойн
JustGiving теперь принимает криптопожертвования, включая биткойн и догикойн, расширяя способы сбора средств для благотворительности 💰✨. Это привлечет новых доноров и увеличит объемы пожертвований! 🌍🤝💖
Просмотреть
Visa запускает B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT
Visa запускает B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT
Visa запустила B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT. Это решение улучшает трансакции и поддерживает развитие цифровой экономики страны. 🚀💳🌍✨
Просмотреть
Брайан Брукс может стать председателем SEC при Трампе: шансы, конкуренты и влияние на крипторынок
Брайан Брукс может стать председателем SEC при Трампе: шансы, конкуренты и влияние на крипторынок
Брайан Брукс является фаворитом на пост председателя SEC при возможном втором сроке Трампа, имея 40% шансов. Его подход к регулированию криптовалюты поддерживается сообществом 💰📈. Другие кандидаты — Дан Галлахер (30%) и Роберт Стеббинс. 🔍🪙
Просмотреть