- Главная
- /
- Юридические
- /
- Незримі недоліки МіЦА: аналіз статті
Незримі недоліки МіЦА: аналіз статті
7
Чого не вистачає в широкій маніфесті криптовалют МіЦА? | Думка
У квітні 2023 року Європейський Союз вивів на ринок широкий законодавчий акт, щоб нарешті затримати розвиток крипто- та блокчейн індустрії. Регулювання ринку криптовалют (МіЦА) є сміливою та новаторською ініціативою, спрямованою на застосування єдиного регуляторного каркасу до галузі та встановлення чітких законів для постачальників послуг криптовалют та емітентів токенів.
Розглянутий як віха в криптовалютному регулюванні, МіЦА недавно затвердив положення, щоб врегулювати стейблкоїни, які довго розглядаються як складні активи для регулювання через нечіткість їх класифікації та поширене використання у міжнародних транзакціях. Після затвердженого положення Circle, емітент стейблкоїна USDC, став першим емітентом стейблкоїна, що офіційно визнаний як відповідний вимогам криптозаконодавства ЄС.
Отриманий недавно статус компанії Circle призвів багатьох до задумування над наслідками МіЦА на агрегатний обсяг стейблкоїнов у розмірі 160 мільярдів доларів, а також на ширшу крипто- та веб3 економіку.
Хоча ідея найбільш докладної спроби регулювання криптовалют полягає в захисті інвесторів шляхом покладання відповідальності на організації, що емітують цифрові активи та надають послуги, прийом нових користувачів та підтримка інновацій, забезпечення конкуренції, знадобиться час, щоб оцінити його повний вплив.
Ідея щодо МіЦА виникла під час хвилі ICO у 2017 та 2018 роках, які викликали обурення через образи, шахрайства та інші маніпуляції, які могли б порушити фінансову стабільність у Європейському блоку. Після років досліджень, додаткової перевірки та добрих намірів МіЦА заслуговує на велику вдячність за свій підхід до збалансування регулювання та інновацій—чітке визнання технологічних та бізнес-переваг криптовалют та блокчейну. Крім того, МіЦА зміцнює стабільність, довіру інвесторів, прозорість та нагляд зі своїм широким правовим каркасом.
Але у МіЦА є кілька сліпих плям.
Хоча регуляторний каркас визнає важливість зведення постачальників послуг криптовалют та традиційного фінансу, він не пропонує багато на те, як зробити це реальністю. Дійсно, зростаюче перетин традиційних фінансів та цифрових активів благоприятно впливає на збільшення прийняття та, ймовірно, сприяло зростанню вирівнювання криптоекосистеми, але МіЦА встановлює обмеження на стейблкоїни, які здаються контрпродуктивними.
Стейблкоїни, що не мають прив`язки до євро, не можуть використовуватися в операціях з товарами та послугами та обмежено в щоденній кількості транзакцій (до одного мільйона) і їх загальному значенні (200 мільйонів євро). Це по суті ставить обмеження на USDC та USDT, два провідні стейблкоїни, навіть якщо вони сертифіковані як відповідні МіЦА.
І оскільки стейблкоїни настільки важливі для полегшення транзакцій, можливості defi, підвищення практично кожного аспекту галузі, ці обмеження можуть потенційно впливати на ліквідність і дезорганізувати інновації та діяльність defi, підірваючи один із основних стовпів місії МіЦА.
Більше того, ці обмеження ускладнюються через те, що МіЦА не підкреслює міжсистемність, одне з найбільш настійних потреб галузі, і схоже, що вона не зацікавлена в заохоченні рішень крипто-фіатних платежів—ключових шляхів для зміцнення ліквідності та спонукання інновацій, що виходять за рамки криптовалют.
Хоча ще рано зрозуміти, як перенесеться підхід МіЦА до стейблкоїнів, регулятори Європи можуть зробити більше, щоб робити акцент на міжсистемність та перекросистемні платежі, щоб призначити економіку до майбутнього та уникнути фрагментації ринку. Це можна покращити, працюючи з організаціями ЄС, такими як Горизонт Європи та Європейська рада з інновацій, щоб знайти інноваційні стартапи, які вирішують ті області, які МіЦА не врахувала.
Наприклад, Kima, протокол грошових переказів та оплати між стейблкоїнами, який не прив`язаний до активів, надає міжопераційний рівень розрахунку для міжлацінних та крипто-фіатних транзакцій. Видаляючи бар`єри між блокчейнами та між традиційними фінансовими інструментами та мережами блокчейну або децентралізованими додатками, протокол Кіми дозволяє розробникам отримувати доступ до більших обсягів ліквідності. Це також корисно для користувачів, які не користуються криптовалютами та фінансових установ, дозволяючи коштам рухатися в будь-якому напрямку.
Неоспоримо, МіЦА буде слугувати стандартом регулювання криптовалют, як вказівник для інших країн та економічних блоків, як регулювати ринки, що пропонують багато обіцянок. Важливо, щоб у своєму правильному бажанні захищати свої грошові інтереси, вона не пропускала інші аспекти, що впливають на здатність галузі зростати.
ЄС показав готовність адаптуватися та вивчати тенденції, як вони з`являються, і в швидкозмінному світі криптовалют це потрібно для того, щоб забезпечити прийнятні заходи для захисту інвесторів, а також інтегрітету всієї галузі.
Южная Корея введет 20% налог на доходы от криптовалюты с 2025 года: новые правила налогообложения и поддержка мелких инвесторов.
Южная Корея введет 20% налог на доходы от криптовалюты с января 2025, касаясь инвесторов с доходами выше 50 млн вон. Изменения укрепляют налоговую справедливость и отслеживание транзакций. 💰📈🌐
SEC восстановила рекордные 8,2 миллиарда долларов, главным образом из-за дела против Terraform Labs и его соучредителя До Квона, но получение средств от компании остается под вопросом.
SEC добилась рекорда в 8,2 млрд долларов за 2024 год, несмотря на снижение исков. Большинство дел было связано с криптоактивами, включая обвинения против Terraform Labs на 4,5 млрд долларов. 💰📈⚖️
Кремниевая долина формирует про-крипто Конгресс: выборы 2024 года и влияние криптоиндустрии на политические перемены в США.
Кремниевая долина усиливает влияние криптоиндустрии в Конгрессе США. Выборы 2024 года стали триумфом про-крипто кандидатов, на поддержку которых потрачено более $245 миллионов. 💰🚀
Трамп хочет заменить Пауэлла Уоршем на посту председателя ФРС: новые экономические планы и потенциальные конфликты на горизонте
Трамп планирует заменить Пауэлла на посту председателя ФРС Кевином Уоршем. Новая экономическая команда направлена на снижение ставок для стимуляции роста. Инвесторы готовятся к волатильности на рынках. 📈💼💰🔄⚖️