Невідомість технологій: відкриті платформи versus приватні системи

Невідомість технологій: відкриті платформи versus приватні системи

10

Не має підстав боятися відкритих платформ

Інновації в більшості випадків народжуються з невиконаних потреб. Креативні мислителі та проблемні рішення бачать прогалини в своїх співтовариствах і питаються, як їх вирішити.

У нещодавній статті три африканські президенти підкреслили, наскільки важливо, щоб такі типи рішень були знайдені всередині. Це ключ до сталого, довгострокового зростання та розвитку. Хто краще знає, що не працює, ніж ті, хто це щодня відчуває?

Але саме тут відкриті технології та системи, такі як блокчейн, можуть надати інноваторам інструменти для вирішення цих потреб.

На жаль, відкриті технологічні платформи часто перебувають під критикою. Є відчуття, що ніхто не «відповідає» за платформи, або ніхто не може «відповісти» за них, якщо вони зламаються.

Але я виросла з відкритими технологічними платформами, іноді використовуючи їх, іноді будуючи їх, іноді аргументуючи від їхнього імені. Правда в тому, що вам потрібно це робити, якщо ви народились у останні півстоліття - тоді явно використовували найбільшу відкриту мережу світу, Інтернет.

Що саме викликає страх при використанні будь-яких новостворених відкритих платформ, які здаються страшними або недоступними? Чому така критика? Я б стверджувала, що це тому, що технологію часто використовують як козла відпущення, щоб сповільнити її, щоб дозволити урядам або галузям наздогнати.

Але замість сповільнення технології, ми повинні використовувати її силу. Зокрема, дійсно глобальні публічні платформи є засобами доступності, що дають можливість кому завгодно вирішувати невиконані потреби, особливо в нових ринках.

У минулому місяці, під час 10-денної поїздки на Західну та Східну Африку, я мала можливість зустрітися з талановитим відеооператором в Гані. Він працював над відеоматеріалами для глобальних компаній, виробляв власні фільми та рекламні ролики, і мав портфоліо, яке вразило б будь-якого керівника з маркетингу у Силіконовій Долині. Хоча він має неймовірний талант, готовий до експорту до глобальної економіки, він кожен раз стикається з проблемою, як він буде оплачуватися за свою роботу. Нехай це будуть величезні комісії за отримання банківського переказу, повільний час доставки або відсутність можливості отримання коштів на прийнятому банківському рахунку від найманих компаній, процес отримання грошей в Африку далекий від легкості.

Більше читайте у нашому розділі думок: Блокчейн дійсно краще, ніж посередники

Він не був єдиним человіком, якого я зустріла під час своєї поїздки з таким викликом. Я сиділа в кімнатах повних творців в Аккрі, Гана та Лагос, Нігерія, які загомонювали те ж саме. Як із того, що Африка може бути більш як 18% населення світу, але у світовій креативній економіці становить менше 1%?

Частина причини полягає в тому, наскільки складний пеймент-ландшафт, особливо міжнародний, в континенті. Я була вражена, коли ми їздили по деяких великих містах Західної Африки, наскільки багато було білбордів та знаків, що рекламують платіжні рішення.

Для мене це був чіткий знак, що потреби людей не виконуються. І образливою реальністю є те, що технологія була тут, щоб задовольнити потреби, але страх і регулювання зупинили прогрес.

Але під час моєї поїздки я також зустріла іншу, але рівно вдохновляючу групу людей, які намагаються вирішити ці виклики.

Я зустріла засновника, який створив стартап, призначений виключно для надання малим та середнім підприємствам кредитів. Багато з цих підприємств та підприємців інакше були б відмовлені від локальних банків, які в основному позичають урядам.

Я зустрілася з іншим засновником, який помітив взаємозв`язок між володінням смартфонами та банкізованими населеними пунктами у своїй регіоні. Це змусило її розглянути фінансові послуги для тих, хто працює на фіч-телефонах - сегмент, який збігається з незабезпеченими та недооціненими населенними групами - для розробки нового способу досягання їх із QR-кодами.

Я також зустріла ще одного генерального директора, який виявив, що бізнеси мають проблеми з відправленням коштів через кордон, навіть у сусідні країни, і попрацював, щоб допомогти бізнесам отримати гроші від своїх регіональних постачальників.

Основна тенденція від багатьох підприємців, з якими я говорила, полягає в тому, що вони бачать невиконану потребу в сучасній фінансовій системі. Вони є тими, хто знаходить життєздатне рішення за допомогою поєднання розшарування та співпраці існуючих моделей. І багато з них використовують відкриті платформи з відкритим вихідним кодом, щоб це зробити - або з іншими словами, використовують глобальні інструменти для вирішення місцевих проблем.

Ми приймаємо ризики різними способами майже у всьому, що ми робимо. І це стосується використання як публічних, так і приватних мереж. Є компроміси з обох сторін, вагаючи різні ризики та вигоди.

Хоча контроль публічних мереж або платформ виглядає інакше, ніж у приватних, є величезні переваги в тому, що інновація відкрита, наприклад, у тому, що відкриті публічні мережі будуються багатьма з різними ідеями, перспективами та цілями. Відкриті мережі ростуть з часом (так само як базова інфраструктура Інтернету), а не залишаються на місці, незмінені та, врешті-решт, не стають застарілими.

І найважливіше, відкриті системи не ставлять бар`єри перед можливістю. Вони дають місцевим рішенням для вирішення потреб тих, яких найчастіше ігнорують або вибивають з приватних систем. Їхні зусилля - це те, як економіки виростають в довгостроковій перспективі, сталі від низу.

Денелл Діксон є генеральним директором та виконавчим директором Фонду розвитку Stellar (SDF), неприбуткової організації, спрямованої на співпрацю з та підтримку змінників, щоб створювати рівний доступ до глобальної фінансової системи за допомогою технології блокчейн. Вона очолює команди, що допомагають підтримувати код Stellar, підтримувати спільноти навколо Stellar та виступати від імені мережі перед міжнародними зацікавленими сторонами. До приєднання до Stellar Денелл обіймала посаду головного виконавця Mozilla, однієї з найуспішніших місіонерських організацій з відкритим вихідним кодом. Протягом свого перебування в Mozilla вона очолювала бізнес-підрозділи організації, прибуток та політичні команди, включаючи постійну боротьбу за нет-нейтралітет та глобальні зусилля забезпечити можливість людям контролювати свої особисті дані.

JustGiving запускает поддержку криптовалютных пожертвований, включая Биткойн и Догикойн
JustGiving запускает поддержку криптовалютных пожертвований, включая Биткойн и Догикойн
JustGiving теперь принимает криптопожертвования, включая биткойн и догикойн, расширяя способы сбора средств для благотворительности 💰✨. Это привлечет новых доноров и увеличит объемы пожертвований! 🌍🤝💖
Просмотреть
Visa запускает B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT
Visa запускает B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT
Visa запустила B2B Connect в Катаре благодаря новым регулированиям DLT. Это решение улучшает трансакции и поддерживает развитие цифровой экономики страны. 🚀💳🌍✨
Просмотреть
Брайан Брукс может стать председателем SEC при Трампе: шансы, конкуренты и влияние на крипторынок
Брайан Брукс может стать председателем SEC при Трампе: шансы, конкуренты и влияние на крипторынок
Брайан Брукс является фаворитом на пост председателя SEC при возможном втором сроке Трампа, имея 40% шансов. Его подход к регулированию криптовалюты поддерживается сообществом 💰📈. Другие кандидаты — Дан Галлахер (30%) и Роберт Стеббинс. 🔍🪙
Просмотреть
Ноутбук, отслеживавший биткойны Bitfinex, выставлен в Смитсоновском институте
Ноутбук, отслеживавший биткойны Bitfinex, выставлен в Смитсоновском институте
Ноутбук, использованный для отслеживания украденных биткойнов у Bitfinex, пополнит коллекцию Смитсоновского института. Это символизирует изменение восприятия криптовалют и их отслеживаемости. 💻💰🔍
Просмотреть