ФБР затримало 18 осіб за шахрайство в криптовалюті, використавши фальшивий токен у Операції Токенні Дзеркала

ФБР затримало 18 осіб за шахрайство в криптовалюті, використавши фальшивий токен у Операції Токенні Дзеркала

38

ФБР створило фальшивий токен для затримання 18 осіб та компаній, які брали участь у шахрайстві в криптоіндустрії.

Уряд США пред`явив обвинувачення 18 особам та компаніям за шахрайство та маніпуляції на ринку криптовалют.

Обвинувачення були оприлюднені в Бостоні і спрямовані проти лідерів чотирьох криптовалютних компаній та чотирьох фінансових сервісних компаній, відомих як `маркетмейкери`.

Ці маркетмейкери, разом з працівниками криптофірм, звинувачуються в організації масштабного шахрайства, яке включало маніпулювання цінами криптотокенів через серію фіктивних угод, відомих як `wash trades`.

Шахрайські торгові тактики та схеми `pump and dump`

Четверо з обвинувачених вже визнали свою провину, а ще один погодився зробити те ж саме. Тим часом, троє інших обвинувачених були затримані в Техасі, Великій Британії та Португалії.

На сьогоднішній день, правоохоронці вилучили понад 25 мільйонів доларів в криптовалюті та вимкнули багато ботів, відповідальних за здійснення мільйонних угод з `wash trading` з приблизно 60 різними токенами.

Згідно з судовими документами, обвинувачені компанії займалися обманними практиками, щоб завищити цінність своїх токенів.

Коли ціни цих токенів були штучно завищені, обвинувачені продавали свої активи за вищими цінами у тому, що зазвичай називається схемою `pump and dump`.

Одна з найбільших компаній, яка була залучена до цього шахрайства, Saitama, на якийсь час мала ринкову оцінку в мільярди доларів.

Один із маркетмейкерів, який вже погодився визнати свою провину, нібито описав цю стратегію потенційному клієнту, пояснюючи, що їхня мета на вторинному ринку – залучити покупців, які не знають, що їх обманюють.

Маркетмейкер пояснив, що для отримання прибутку їм потрібно, щоб інші покупці втрачали гроші.

ZM Quant, CLS Global та MyTrade, а також їхні працівники були звинувачені в `wash trading` та змові для `wash trading` токенів, створених NexFundAI.

NexFundAI була фальшивою крипто-компанією та токеном, встановленим ФБР для проникнення до шахрайського ринку.

Четвертий маркетмейкер, Gotbit, разом зі своїм генеральним директором та двома директорами також був звинувачений у здійсненні подібної діяльності.

NexFundAI та підозрілість Gotbit

Це розслідування стало першим випадком, коли правоохоронці використовували створену урядом криптовалюту для затримання шахраїв.

Обвинувачені, не підозрюючи, що вони мають справу з урядовою операцією, нібито використовували фальшиву криптовалюту для здійснення своїх схем.

Джошуа Леві, виконуючий обов`язки прокурора США для округу Массачусетс, пояснив, що `wash trading` був незаконним на традиційних фінансових ринках протягом багатьох років, і ці правила також стосуються криптовалюти.

Він додав: `Ці обвинувачення є також яскравим нагадуванням про те, наскільки уважними мають бути інтернет-інвестори, і що необхідно ретельно вивчати інформацію перед тим, як занурюватися в цифрову середу. Люди, які планують інвестувати в криптоіндустрію, повинні розуміти, як працюють ці шахрайства, щоб мати можливість захистити себе.`

ФБР очолило розслідування під гаслом `Операція Токенні Дзеркала`. Спеціальний агент Джоді Коен сказала: `Те, що ФБР виявило в цій справі, – це, по суті, новий поворот старих фінансових злочинів. ФБР зробило безпрецедентний крок, створивши свій власний токен криптовалюти та компанію, щоб ідентифікувати, паралізувати та притягти цих ймовірних шахраїв до відповідальності.`

Цікаво, що лише рік тому, науковий дослідник інформації ZachXBT попереджав спільноту бути обережними з будь-якими проектами, які пов’язані з Gotbit, оскільки деякі злиті звіти вказують на `вельми підозрілі послуги`.

За його словами, Gotbit стверджує: `Протягом перших хвилин на етапі визначення ціни ми збираємося підвищити ціну до 10x, щоб створити FOMO та накопичити якомога більше купівельної сили для досягнення екстремальних Xs і продати максимальні токени на наступному сплеску`.

7 способів захистити себе від насильницьких криптоатак
7 способів захистити себе від насильницьких криптоатак
Атаки на криптовласників стають дедалі небезпечнішими. Пропонується 7 способів захисту: мультипідписні гаманці, секретне ділення та носимі кнопки тривоги. Бережіть свої активи! 💰🛡️🔐✨
Переглянути
Хакерська атака на $230 мільйонів: деталі уразливості в системі Cetus.
Хакерська атака на $230 мільйонів: деталі уразливості в системі Cetus.
Хакерська атака на $230 млн на Cetus виявила вразливість у смарт-контракті. Зловмисник обійшов безпеку, отримавши ліквідність за 1 токен. SlowMist підкреслює важливість перевірок у контрактах. ⚠️💰🔒
Переглянути
Чоловіка засудили на 6 років за відмивання 1 мільйона доларів у біткоїнах для наркоторговців та шахраїв
Чоловіка засудили на 6 років за відмивання 1 мільйона доларів у біткоїнах для наркоторговців та шахраїв
Чоловіка засудили на 6 років за відмивання 1 млн доларів у біткоїні для наркоторговців і шахраїв. Його бізнес працював без реєстрації, приховуючи сліди. 💰🚫🔒
Переглянути
Правоохоронці конфіскували $200 млн у цифрових активах та готівці під час глобальної операції проти торгівлі фентанілом
Правоохоронці конфіскували $200 млн у цифрових активах та готівці під час глобальної операції проти торгівлі фентанілом
Глобальна операція RapTor знищила мережі наркотиків, конфіскувавши $200 млн у готівці та криптоактивах, арештувавши 270 осіб у 10 країнах. 💰🚔🌍🔍💊
Переглянути