- Головна
- /
- Майнінг
- /
- Плани Москви підвищити тарифи на електроенергію для криптовалютних шахтарів викликають протести.
Плани Москви підвищити тарифи на електроенергію для криптовалютних шахтарів викликають протести.
20
Найбільша асоціація криптовалютних шахтарів Росії реагує на плани Москви підвищити тарифи на електроенергію для шахтарів.
Міністерство енергетики хоче, щоб шахтарі платили від двох до п`яти разів більше, ніж зараз.
Оскільки шахтарство ще не визнано офіційним формою `підприємництва`, більшість російських шахтарів зараз платять такі ж тарифи, як і приватні будинки.
Хоча постачальники електроенергії отримали право підвищувати годинні тарифи для шахтарів, більшість бажає, щоб Москва легалізувала цей сектор.
Це дозволило б енергетичним компаніям стягувати вищі непідтримані промислові або комерційні тарифи.
Але Асоціація промислового шахтарства (APM) вважає, що це поставить шахтарів у `сіру зону` напівлегальності.
APM заявило, що Росія наразі є `глобальним лідером` у сфері криптовалютного шахтарства, але попереджує, що країна втратить цю перевагу, якщо плани міністерства будуть прийняті.
Голова найбільшої шахтарської фірми Росії вважав, що шахтарство в Росії стане набагато прибутковішим, ніж в США.
Міністерство, однак, вважає, що вищі тарифи засудять занадто запальних шахтарів, які збираються відкривати свої підприємства в одних з найвіддаленіших регіонів Росії.
Керівники енергетики минулого місяця заявили, що `вичерпання енергетичних потужностей в деяких регіонах Росії` стає проблемою.
Вони вважають, що криптовалютні шахтарі заважають підключенню `великих інфраструктурних та соціально значущих об`єктів` до електричних мереж.
У 2020 році шахтарі BitRiver заявили, що один з їх дата-центрів платить всього 1,11 руб. (наразі трохи більше 0,01 долара) за кіловат-годину електроенергії.
Ті самі шахтарі заявили, що цей центр, розташований біля невідомого сибірського міста, є найбільшим криптовалютним фермерським господарством Росії.
Чи стане промислове шахтарство в Росії сильно ростутьої галуззю криптовалютної?
Директор APM Сергій Бездєлов заявив, що пропозиція міністерства `суперечить російському антимонопольному законодавству`.
Він сказав, що `підвищення тарифів для шахтарів вдвічі-вип`ятьох зробить промислове шахтарство нерентабельним`.
Бездєлов додав, що це, в свою чергу, призведе до збільшення числа незаконних шахтарів, які працюють в Росії.
Міністерство раніше підтримувало плани блокувати приватних громадян від шахтування криптовалют, але легалізувати промислове шахтування. Бездєлов сказав:
`Ці пропозиції не тільки неефективні, але й матимуть прямий негативний вплив на промислову галузь шахтування`.
Глави APM заявили, що `потужність російського промислового криптовалютного шахтування зросла на 50% в 2023 році і `посіла друге місце на глобальному ринку шахтування біткoin після Сполучених Штатів`. Бездєлов додав:
`Любе лідерство, яке Росія здобула [у цій сфері], потрібно захищати`.
Де розміщуються російські криптовалютні шахтарі?
Бездєлов стверджує, що промислові шахтарі в Росії можуть зараз отримати загальну потужність 4,2 ГВт.
Він сказав, що шахтарська галузь інвестувала 4,2 млрд доларів в обладнання та дата-центри, додавши:
Якщо буде введено збалансоване регулювання, уряд може очікувати оподаткування галузі на суму 563,5 мільйона доларів на рік з 2025 року`.
Крім того, директор APM попередив, що незаконні шахтарі, які часто використовують незаконні підключення до електромереж, становлять набагато більшу загрозу для стабільності мережі. Він заключив:
`[Незаконні шахтарі] створюють надмірне навантаження на електричні мережі та підвищують ризик виникнення пожеж. Вони також зменшують надійність постачання електроенергії в побутові будинки та часто крадуть електроенергію`.
Фахівці вважають, що найбільші криптовалютні шахтарські компанії в Росії (такі як BitRiver та Intelion) в 2022 році отримали дохід, який становить приблизно 130 мільйонів доларів.
Однак експерти попереджають, що більшість дата-центрів базується в Іркутській області в південно-східній Сибіру.
Виплати у біткоїні: майнінгові пули розглядають альтернативні криптовалюти для компенсацій
Оператори біткоїн-пулів обговорюють труднощі з виплатами у BTC та розглядають альтернативи, зокрема токени eHash, для спрощення розрахунків.🪙💡
Криптомайнери США подвоїли видобуток біткоїнів до 100 тисяч, але результати акцій компаній різняться
Публічно торговані криптомайнінгові компанії США за рік подвоїли обсяги біткоїнів до 92,473 BTC. MARA Holdings лідирує, а стратегії HODL стають популярнішими. 🚀📈💰
BitFuFu розширює майнінг у Північній Америці через придбання обєкту в Оклахомі з потужністю 51 МВт
BitFuFu планує купити майнінговий обєкт у Оклахомі потужністю 51 МВт для розширення в Північній Америці. Це стратегічний крок, що може призвести до зростання акцій на ринку 🚀⚡️.
Майнери Біткойна починають 2025 рік з сильних показників: зростання хешрейту та акцій криптовалютних компаній.
Майнери Біткойна показали потужний старт 2025 року, перевершивши BTC. Хешрейт зріс на 51% в річному вимірі. Загальна капіталізація акцій майнінгових компаній зросла на 16%. 🚀📈💰