Тиньков Банк отримав ліцензію на ЦФА в Росії
6
Тиньков Банк отримав дозвіл на проведення операцій з `цифровими активами` в Росії
Тиньков Банк, один з найбільших банків в Росії, отримав ліцензію на емісію та продаж `цифрових фінансових активів` (ЦФА) в країні.
Інтерфакс повідомив, що Національний банк додав Тиньков до свого офіційного списку схвалених операторів ЦФА 28 березня. Тиньков Банк готує пропозиції ЦФА
Крок Тинькова відбувся кілька тижнів після того, як його найбільший конкурент, Сбербанк, запустив торгову платформу ЦФА.
Платформа Сбербанку може в кінці кінців дозволити своїм клієнтам доступ до певних типів NFT.
Національний банк запустив свій реєстр ЦФА в лютому 2022 року, коли надав згоду на платформу Атомізе.
Атомізе використовує протокол блокчейну Hyperledger Fabric. Вона підтримується блокчейн-орієнтованим російським гігантом з видобутку металів Норільськ Нікель.
Цього року металургійна компанія стала першою російською фірмою, яка виплатила дивіденди своїм працівникам за допомогою блокчейн-монети.
Сбербанк одержав регуляторну згоду на свої власні плани з ЦФА в березні 2022 року, у той же час, що і Lighthouse, стартап, спрямований на ЦФА.
У 2023 році Національний банк додав до свого реєстру шість ІТ-стартапів. Він також дав зелене світло Альфа-Банку, ще одному російському мегабанку. Остання отримала ліцензію в лютому 2023 року та запустила власну платформу вже на початку минулого місяця.
Тиньков також інвестував в Атомізе, і сподівається скористатися цим партнерством, намагаючись зробити прогрес у галузі ЦФА.
Інтерфакс цитує представника Тиньков Банку, який заявив, що фінансовий інститут `бачить великий потенціал на ринку ЦФА.` Банк сказав:
`Ми накопичили величезний досвід у створенні технологічних продуктів. Їх щоденно використовують мільйони людей. Використовуючи цей досвід, ми плануємо провести ряд експериментів з ЦФА з метою запуску нових продуктів.`
Банк додав, що ЦФА незабаром допоможуть `розширити різноманітність фінансових інструментів на російському ринку.`
Він сказав, що активи допоможуть `демократизувати доступ до капіталові ринків для всіх.` Чи готується ринок ЦФА до підвищення в Росії?
Термін ЦФА трохи призвів до проблем в Росії в минулому, де політики використовували його для посилання на криптовалюти, такі як Bitcoin (BTC).
Проте в останні часи політики використовували його для посилання на інші монети на основі блокчейну, такі як цифрові цінні папери, цифрові облігації та токенізовані активи нерухомості.
Вони також використовували його для посилання на ЦБДК, включаючи проект цифрового рубля. У середині березня президент Володимир Путін підписав закон, який дозволяє російським фірмам та їх партнерам з-за кордону використовувати ЦФА як засіб оплати.
У січні найбільше банківське об`єднання Росії оголосило про запуск `ради цифрових активів`. Високопосадовці також громадсько підтримали внутрішній ринок ЦФА для зростання.
Токенізація реальних активів: ризики і виклики, на які вказує Банк Росії
Банк Росії попереджає про ризики токенізації реальних активів, включаючи волатильність та регуляторні виклики. Хоча системних загроз немає, потенційні негативні наслідки нагадують про необхідність обережності. ⚠️💼📉
Економіка Індії: сповільнення виробництва та бурхливий розвиток криптовалютних послуг
Економіка Індії показує змішану картину: виробництво сповільнюється, послуги зростають, а криптовалюти успішно функціонують навіть під жорстким регулюванням. 💹🇮🇳💰📉🌐
CMC Markets списала £2.8 млн інвестицій у Strike X через неуспішність у блокчейні
CMC Markets списала £2.8 млн інвестицій у Strike X через неуспішність. Компанія продовжує підтримувати проект і планує розширити B2B послуги через партнерство з Revolut. 📉💼🔍
Швейцарський національний банк тестує цифрові білети на основі DLT для взаємодії з великими CBDC
Швейцарський національний банк тестує цифрові білети SNB на основі блокчейну в рамках монетарної політики, проте експертів стривожують потенційні ризики. Тайська SCB досліджує стейблкоїни в регуляторній пісочниці. 💰🔍📈