
Третя світова війна: Загроза для інфраструктури майнінгу Біткоїн в Європі
6
Третя світова війна загрожує інфраструктурі майнінгу Біткоїн
Відкриття: Відгуки та думки, викладені тут, належать виключно автору і не відображають погляди та думки редакції crypto.news.
Геополітична ситуація у світі погіршилася за останні кілька років. З огляду на переозброєння Європи, існує чітка і реальна загроза — Третя світова війна — для інфраструктури майнінгу Біткоїн (BTC) та криптовалют у Європі та Євразії.
Приблизно 5% хешрейту Біткоїн видобуває лише Німеччина. Норвегія контролює 2% хешрейту Біткоїн, в той час як 11% знаходиться в Росії. Ці хешрейти можуть опинитися під загрозою, якщо розпочнеться масштабна війна. Інфраструктура Біткоїн та крипти в цих регіонах може зазнати цілеспрямованого або коллатерального ушкодження. У будь-якому разі, широка війна в Європі, ймовірно, знизить обсяги виробництва майнінгу в цій області прямо або опосередковано, будь то через високі енергетичні витрати, енергетичну економію чи інші причини.
Ці операції використовують гідроенергію, вітрову, сонячну та геотермальну енергію, часто інтегруючись з місцевими мережами або системами опалення, що робить їх практично критично важливою інфраструктурою.
Майнери Біткоїн у Норвегії
Можна звернутися до Норвегії, щоб побачити, як міста стають залежними від майнерів Біткоїн. Після закриття місцевого майнера Біткоїн рахунки за електроенергію зросли на 300 доларів на рік для кожного дому в одному з норвезьких міст.
Цей майнер оплачував 20% витрат на електромережу в цій області. Коли майнер залишив регіон, рахунки за електроенергію в місті різко зросли. Цей приклад підкреслює зростаючу роль майнерів Біткоїн та криптовалют як критичної інфраструктури та потенційних мішеней.
Майнери Біткоїн і інфраструктура в Європі
Майнінг Біткоїн та інфраструктура можуть бути під впливом по всьому континенту. Біткоїн-майнінги Європи зосереджені у Норвегії, Швеції, Фінляндії, Німеччині, Австрії та Ісландії.
Норвегія є найбільшим майнінговим хабом Європи і контролює близько 3% світового хешрейту Біткоїн. У країні працює кілька майнінгових компаній. Kryptovault має численні об`єкти на півночі Норвегії. Northern Data має штаб-квартиру в Німеччині, але управляє кількома шахтами в Норвегії, такими як дата-центр шахти Лефдал.
Швеція, яка збільшила військові витрати на 40% на тлі напруженості з Росією, має багато майнінгових об`єктів, таких як об`єкти, що управляються Northern Data, зокрема їх буровую в Бодені. Канадська компанія Hive Blockchain також управляє майнінговими об`єктами в Швеції.
Фінляндія є домом для проекту Genesis компанії Terahash, який постачає тепло до мережі централізованого опалення для міста з населенням 12 000 жителів, що робить його потенційно критично важливою інфраструктурою. Тепло від майнерів з високою температурою забезпечує гарячу воду влітку та обігріває будинки взимку.
Terahash співпрацює з промисловими парками в Німеччині для поєднання сонячної енергії, накопичувачів батарей та майнерів для стабільності електромережі та постачання тепла. Northern Data, яка базується у Франкфурті, також управляє об`єктом у Німеччині. Компанія Terahash Energy також запустила пілотні проекти, що тестують концепцію в Німеччині та Фінляндії. Німеччина, звичайно, проходить процес масштабного переозброєння, який отримав затвердження парламенту.
Аварійна енергетична мережа Австрії і пілотний проект 21Energy використовують майнінг Біткоїн для використання надлишкової відновлювальної енергії для підтримки електромережі країни. Genesis Mining відкрила свою першу шахту в Ісландії у 2013 році — компанія веде майнінг і в інших місцях, включаючи Латвію та Литву, де працюють менші за масштабами операції. Ірландія та Греція також є домом для майнерів.
Майнери Біткоїн у Росії
У Росії також є великі шахти Біткоїн. BitRiver працює у Братську, Сибір, одному з найбільших дата-центрів в колишньому Радянському Союзі. BitRiver була санкціонована Управлінням контролю за іноземними активами США (OFAC) у 2022 році за допомогу в ухилянні від санкцій. BitRiver співпрацювала з Російським фондом прямих інвестицій (RDIF) у жовтні 2024 року для розширення можливостей майнінгу Біткоїн та обчислювальної потужності ШІ для країн БРІКС.
OFAC призначила 10 дочірніх підприємств Bitriver AG, розташованих в Росії, за діяльність у технологічному секторі російської економіки. BitRiver врешті-решт змінила юридичну власність на холдингову компанію, що базується в Швейцарії.
Газпромнефть, нафтова дочірня компанія державного газового гіганта Газпром, управляє операцією в Сибіру на місці видобутку нафти в Ханти-Мансійському регіоні на північному заході Сибіру. Операція використовує супутній природний газ для генерації електрики для майнінгу.
За даними Санкт-Петербурзького міжнародного економічного форуму, Газпромнефть співпрацювала з BitRiver для створення майнінгових операцій на нафтових родовищах. Російська майнінгова компанія (RMC) розташована в Карелії, на півночі Росії. Вона проектується з переробленого металевого заводу Rusal, який був закритий через санкції США в 2018 році, в шахту для майнінгу Біткоїн.
Біткоїн та криптовалюти повинні адаптуватися до загрози війни в Європі
Широка війна в Європі загрожує інфраструктурі майнінгу Біткоїн та криптовалют. Якщо воєнні умови поширяться, і європейський майнінг стане обтяжливим, компанії можуть звернутися до Сполучених Штатів. США можуть втягнутися у європейську війну та інші війни, включаючи ті, що проти Китаю та Ірану, які контролюють 11,5% та 4% хешрейту Біткоїн відповідно. Західний узбережжя США зазнало атак під час останнього глобального конфлікту, Другої світової війни, і може зазнати атак у конфлікті у стилі Третьої світової війни.
Якщо умови майнінгу стануть не дружніми в США, ймовірно, що більшість майнінгу Біткоїн та криптовалют переміститься до Латинської Америки та частин Азії, можливо, назавжди. Такі країни, як Ель-Сальвадор та Бутан, вже перебувають на передньому плані державних акторів, які займаються видобутком Біткоїн, і можуть бачити наплив майнерів із Заходу, якщо глобальний конфлікт розпочнеться.
Додатково читайте:Майнери отримують найбільше вигоди від Стратегічного резерву Біткоїн США | Думка
Кадан Стадельманн
Кадан Стадельманн є розробником блокчейну, експертом з операційної безпеки та головним технічним директором платформи Komodo. Його досвід охоплює роботу в сфері операційної безпеки у державному секторі, запуск технологічних стартапів, розробку додатків та криптографію. Кадан розпочав свою подорож у технології блокчейн у 2011 році та приєднався до команди Komodo у 2016 році.

Galaxy Digital: Перспективи зростання на фоні позитивної регуляції та попиту на центри обробки даних ШІ
Galaxy Digital отримала рейтинг купити від Jefferies завдяки ухваленню GENIUS Act та потенціалу ШІ. Акції зросли на 6%, що свідчить про позитивний регуляторний фон. 🚀💹✨

Комісії за транзакції Bitcoin знизилися на 90%: нові можливості та виклики для мережі
Мінімальні комісії за транзакції Bitcoin знизилися на 90%, що викликане зменшенням попиту. Це спонукає майнерів знижувати ставки, водночас обговорюються нові можливості використання Bitcoin. 💰📉🔗

Зниження комісій за транзакції у Біткоїні: можливості та виклики для користувачів
Зниження комісій за транзакції Біткоїна на 90% викликало неоднозначні реакції. Деякі вважають це позитивним зміною для користувачів, інші – певним сигналом зниження активності в мережі. 💰🔄

Прибутки ASIC-майнерів біткоїна зростають: як нові та старі моделі заробляють у 2025 році
ASIC-майнери біткоїнів знову в прибутку завдяки зростанню ціни BTC. Серед лідерів - Antminer S21e XP Hydro. Маленькі пристрої теж приносять прибуток, але старі моделі втрачають. 🔥💰📈