- Головна
- /
- Фінанси
- /
- Тарифна загроза Трампа: чому ринки і далі вірять у стабільність процентних ставок ФРС

Тарифна загроза Трампа: чому ринки і далі вірять у стабільність процентних ставок ФРС
2
Загроза тарифів Трампа не вплинула на очікування з приводу процентних ставок ФРС
Президент США Дональд Трамп загострив свою риторику щодо тарифів цього тижня, але фінансові ринки не впевнені в тому, що це матиме значний вплив, швидше за все, очікуючи, що президент відступить і врешті-решт досягне компромісу з торговими партнерами.
На початку цього тижня адміністрація Трампа надіслала листи 14 країнам, попереджаючи про підвищення тарифів на їхній експорт товарів до США, що набуде чинності з 1 серпня. Первісна 90-добова пауза у введенні тарифів мала закінчитися 9 липня. У вівторок Трамп заявив на Truth Social, що крайній термін 1 серпня не буде продовжено, і нові тарифи набудуть чинності в цей день.
Проте ринки, здається, вірять у прислів`я, що Трамп завжди здається (TACO), що очевидно з стабільних очікувань щодо процентних ставок у США.
На момент написання статті інструмент FedWatch на CME показав очікування двох зниженнь ставок на 25 базисних пунктів цього року, перше з яких має відбутися у вересні. Ринки відкинули зниження ставки у липні після публікації звіту про зайнятість, що перевищив очікування, і яструбине переоцінювання залишилось стабільним на фоні загрози тарифів Трампа. Водночас, виглядає так, що немає практично ніякого страху щодо сплеску інфляції через тарифи, інакше трейдери могли б також відкинути зниження ставки у вересні.
Це контрастує з березнем, коли загрози тарифів Трампа спонукали трейдерів до швидкого зниження ставок, починаючи з червня цього року. Можливо, трейдери очікують, що крайній термін буде відкладений безтерміново, що призведе до переговорів і зрештою до торгових угод, як зазначає ForexLive.
Індекс MOVE, який вимірює волатильність, засновану на опціонах, у 30-денному представленні облігацій США, продовжує знижуватися, на відміну від початку цього року, коли страхи торгової війни та фіскальні побоювання спричинили підвищення індексу з 86.00 до 139.00 за два місяці до початку квітня.
Фондові ринки США та біткоїн (BTC) не звертають уваги на загрози Трампа. У понеділок S&P 500 знизився на 0.8% до 6,210 пунктів і швидко стабілізувався у вівторок на рівні 6,225.
Біткоїн, провідна криптовалюта за ринковою капіталізацією, продовжує торгуватися без значних змін вище $105,000, свідчать дані CoinDesk. Обидва ринки досягли максимуму в лютому і трендували вниз, оскільки перший раунд тарифної війни розгорнувся у березні та на початку квітня.
Врешті-решт, індекс долара, який відстежує вартість долара проти основних валют, виріс на 0.55% до 97.60 у понеділок і з тих пір стабілізувався близько цих рівнів, перевищуючи ведмежу лінію тенденції з максимумів 3 лютого.
Читати далі: Ключова динаміка ринку тримає біткоїн та XRP прив`язаними до $110K та $2.3, оскільки Ether схильний до волатильності.

Ripple про Robinhood: токенізовані акції без реальної власності та юридичні ризики
Технічний директор Ripple розкритикував токенізовані акції Robinhood. Вони не є реальними, а лише синтетичним доступом без прав власності. Користувачі можуть лише судитися в разі невиконання зобовязань. ⚖️💼📉

Трамп вимагає відставки Пауела через звинувачення у грошових махінаціях у Федеральному резерві
Трамп різко критикує голову ФРС Пауела за витрати на 2,5 млрд доларів і закликає його піти у відставку. Розглядаються нові кандидатури на цю посаду. 💰📉🤔

Binance видаляє моніторингові теги з токенів ZEC, ENA, PYTH, TAO та W з 9 липня 2025 року
Binance з 9 липня 2025 року видалить Моніторинговий тег для Zcash та Тег насіння для токенів ENA, PYTH, TAO й W, що свідчить про покращення їх ризикового профілю. 📉⚖️✨

Трамп оголошує нові мита та критикує голову ФРС Пауела: важливі заяви про економіку та зовнішню політику США.
Трамп анонсував нові мита на фармацевтику та напівпровідники, критикуючи Пауела. Головна ціль - заохочення виробництв в США. Дати мит - 1 серпня. 🇺🇸💼📈