- Головна
- /
- Фінанси
- /
- Ростех запускає токен RUBx та платіжну платформу RT-Pay для зміцнення цифрової фінансової незалежності Росії

Ростех запускає токен RUBx та платіжну платформу RT-Pay для зміцнення цифрової фінансової незалежності Росії
4
Російська оборонна та технологічна корпорація Ростех оголосила про запуск цифрового токена, прив`язаного до рубля, та розробила власну платіжну платформу.
Державна корпорація сподівається, що токен, заснований на основному блокчейні, буде незабаром представлений на провідних криптовалютних біржах і доданий до популярних гаманців. Ростех представляє токен RUBx на базі Tron та нову платіжну систему RT-Pay.
Ростех, значний розробник та виробник військового, промислового та технологічного обладнання, який підпадає під санкції Заходу, оголосив про запуск токена під назвою RUBx та платіжної платформи RT-Pay. Обидва ці продукти були розроблені в рамках стратегії цифрової трансформації і формують нову фінансову екосистему, що повинна забезпечити компанії та приватних користувачів «безпечними та ефективними» платежами будь-якого масштабу, наголосила група в прес-релізі.
«RUBx заснований на блокчейні Tron. Його код буде розміщено на GitHub, а також він буде перевірено незалежною міжнародною компанією CertiK», - йдеться у повідомленні.
Tron, запущений китайським підприємцем Джастіном Саном у 2017 році, здобув популярність завдяки високій пропускній здатності та відносно низьким комісіям. Мережею використовується стандарт TRC20, а найвідомішим таким токеном є провідний стейблкоїн, що прив`язаний до американського долара – Tether (USDT).
Токен RUBx прив`язаний до національної валюти Росії, рубля. «Кожен RUBx забезпечений реальними зобов`язаннями в рублях. Це юридично закріплено. Співвідношення токена до реального рубля становить один до одного», - наголосив Олександр Назаров, заступник генерального директора Ростеху.
Токен не слід плутати з цифровим рублем, новою формою законного платіжного засобу, що випускається Центральним банком Росії. Випробування центральної банківської цифрової валюти розпочались два роки тому, і згідно з останнім графіком, оголошеним монетарним органом, CBDC має бути запущений до вересня 2026 року.
Керівництво Ростеху чітко вказало, що сприймає створення токена RUBx та платформи RT-Pay як крок до зміцнення «цифрової фінансової незалежності» Російської Федерації. Назаров додав: «Цифрові інструменти стають невід`ємною частиною економіки, і наше завдання — запропонувати ринку рішення, яке відповідає новим вимогам до надійності, безпеки та технологічної незалежності».
Зі зростанням фінансових обмежень, накладених через санкції з боку Москви за вторгнення в Україну, російські компанії стикаються з обмеженим доступом до традиційних фінансових каналів у своїй торгівлі з партнерами за кордоном. Це призвело до зростання використання криптовалют, зокрема стейблкоїнів, у міжкордонних розрахунках і платежах як бізнесом, так і громадянами в межах «експериментального юридичного режиму» для таких транзакцій.
Однак використання іноземних стейблкоїнів стало проблематичним, про що свідчить замороження Tether 2.5 мільярда рублів у USDT (27 мільйонів на той час) на гаманцях, що зберігались на санкційній російській криптобіржі Garantex на початку цього року.
У квітні повідомлення ЗМІ розкрили, що Міністерство фінансів Росії розглядає можливість випуску російського стейблкоїна, схожого на Tether, прив`язаного до фіатної валюти, відмінної від американського долара.
Система RT-Pay буде інтегрована в існуючу банківську інфраструктуру Росії, дозволяючи розрахунки з зовнішніми цифровими гаманцями або смарт-контрактами. Планується запустити її цього року поетапно, враховуючи потреби різних секторів російської економіки, сказав керівник проекту RUBx, Дмитро Шумаєв, який також підкреслив:
«Особлива увага буде приділена питанням безпеки та інтеграції з існуючою фінансовою інфраструктурою. У майбутньому екосистема може стати основою для цілого ряду інноваційних фінансових послуг».
Її безпека буде забезпечена зберіганням частини токенів у «холодному» сховищі, тоді як решта буде зберігатися в швидкодоступних гаманцях з багатошаровим захистом.
Платформа RT-Pay повністю відповідає російському законодавству, включаючи вимоги Центрального банку Росії та стандарти боротьби з відмиванням грошей, запевнила державна корпорація.
Користувачі зможуть купувати та продавати токен RUBx через онлайн-портал, але Ростех, який був однією з перших російських компаній, що потрапили під санкції відразу після анексії Криму в 2014 році, вважає, що він врешті-решт з`явиться на головних криптобіржах і в популярних гаманцях.

Nano Labs інвестує $50 мільйонів у BNB, планує стати власником 10% токена
Nano Labs купила BNB на $50 млн, плануючи стати власником 10% токенів. Придбано 74,315 BNB за $672.45. Акції впали на 4.7%. 📉💰

Компанія Amber Group розширює крипто резерви, плануючи придбати Binance Coin, Ripple та Sui
Amber Group розширює свої резерви, інвестуючи $100M в три нові альткоїни: Binance Coin, Ripple та Sui. Це підтверджує тренд на ринку! 🚀💰🔗

Крипто ETF BLOX: новий шлях до доходів і диверсифікації цифрових активів
Крипто ETF BLOX набирає популярність завдяки диверсифікації та доходу від опцій. Інвестори обирають альтернативи, очікуючи на зростання цін на криптоактиви. 📈💰🔗

Трамп ухвалив бюджет без підтримки криптовалюти, але ринок сподівається на збільшення ліквідності
Законопроект Трампа не включає крипто-положення, але може підвищити ліквідність ринку. Біткоїн зріс на 0,24%. Криптоіндустрія чекає на майбутні законодавчі зміни. 📈💰🪙