Ростех запускає токен RUBx та платіжну платформу RT-Pay для зміцнення цифрової фінансової незалежності Росії

Ростех запускає токен RUBx та платіжну платформу RT-Pay для зміцнення цифрової фінансової незалежності Росії

4

Російська оборонна та технологічна корпорація Ростех оголосила про запуск цифрового токена, прив`язаного до рубля, та розробила власну платіжну платформу.

Державна корпорація сподівається, що токен, заснований на основному блокчейні, буде незабаром представлений на провідних криптовалютних біржах і доданий до популярних гаманців. Ростех представляє токен RUBx на базі Tron та нову платіжну систему RT-Pay.

Ростех, значний розробник та виробник військового, промислового та технологічного обладнання, який підпадає під санкції Заходу, оголосив про запуск токена під назвою RUBx та платіжної платформи RT-Pay. Обидва ці продукти були розроблені в рамках стратегії цифрової трансформації і формують нову фінансову екосистему, що повинна забезпечити компанії та приватних користувачів «безпечними та ефективними» платежами будь-якого масштабу, наголосила група в прес-релізі.

«RUBx заснований на блокчейні Tron. Його код буде розміщено на GitHub, а також він буде перевірено незалежною міжнародною компанією CertiK», - йдеться у повідомленні.

Tron, запущений китайським підприємцем Джастіном Саном у 2017 році, здобув популярність завдяки високій пропускній здатності та відносно низьким комісіям. Мережею використовується стандарт TRC20, а найвідомішим таким токеном є провідний стейблкоїн, що прив`язаний до американського долара – Tether (USDT).

Токен RUBx прив`язаний до національної валюти Росії, рубля. «Кожен RUBx забезпечений реальними зобов`язаннями в рублях. Це юридично закріплено. Співвідношення токена до реального рубля становить один до одного», - наголосив Олександр Назаров, заступник генерального директора Ростеху.

Токен не слід плутати з цифровим рублем, новою формою законного платіжного засобу, що випускається Центральним банком Росії. Випробування центральної банківської цифрової валюти розпочались два роки тому, і згідно з останнім графіком, оголошеним монетарним органом, CBDC має бути запущений до вересня 2026 року.

Керівництво Ростеху чітко вказало, що сприймає створення токена RUBx та платформи RT-Pay як крок до зміцнення «цифрової фінансової незалежності» Російської Федерації. Назаров додав: «Цифрові інструменти стають невід`ємною частиною економіки, і наше завдання — запропонувати ринку рішення, яке відповідає новим вимогам до надійності, безпеки та технологічної незалежності».

Зі зростанням фінансових обмежень, накладених через санкції з боку Москви за вторгнення в Україну, російські компанії стикаються з обмеженим доступом до традиційних фінансових каналів у своїй торгівлі з партнерами за кордоном. Це призвело до зростання використання криптовалют, зокрема стейблкоїнів, у міжкордонних розрахунках і платежах як бізнесом, так і громадянами в межах «експериментального юридичного режиму» для таких транзакцій.

Однак використання іноземних стейблкоїнів стало проблематичним, про що свідчить замороження Tether 2.5 мільярда рублів у USDT (27 мільйонів на той час) на гаманцях, що зберігались на санкційній російській криптобіржі Garantex на початку цього року.

У квітні повідомлення ЗМІ розкрили, що Міністерство фінансів Росії розглядає можливість випуску російського стейблкоїна, схожого на Tether, прив`язаного до фіатної валюти, відмінної від американського долара.

Система RT-Pay буде інтегрована в існуючу банківську інфраструктуру Росії, дозволяючи розрахунки з зовнішніми цифровими гаманцями або смарт-контрактами. Планується запустити її цього року поетапно, враховуючи потреби різних секторів російської економіки, сказав керівник проекту RUBx, Дмитро Шумаєв, який також підкреслив:

«Особлива увага буде приділена питанням безпеки та інтеграції з існуючою фінансовою інфраструктурою. У майбутньому екосистема може стати основою для цілого ряду інноваційних фінансових послуг».

Її безпека буде забезпечена зберіганням частини токенів у «холодному» сховищі, тоді як решта буде зберігатися в швидкодоступних гаманцях з багатошаровим захистом.

Платформа RT-Pay повністю відповідає російському законодавству, включаючи вимоги Центрального банку Росії та стандарти боротьби з відмиванням грошей, запевнила державна корпорація.

Користувачі зможуть купувати та продавати токен RUBx через онлайн-портал, але Ростех, який був однією з перших російських компаній, що потрапили під санкції відразу після анексії Криму в 2014 році, вважає, що він врешті-решт з`явиться на головних криптобіржах і в популярних гаманцях.

Nano Labs інвестує $50 мільйонів у BNB, планує стати власником 10% токена
Nano Labs інвестує $50 мільйонів у BNB, планує стати власником 10% токена
Nano Labs купила BNB на $50 млн, плануючи стати власником 10% токенів. Придбано 74,315 BNB за $672.45. Акції впали на 4.7%. 📉💰
Переглянути
Компанія Amber Group розширює крипто резерви, плануючи придбати Binance Coin, Ripple та Sui
Компанія Amber Group розширює крипто резерви, плануючи придбати Binance Coin, Ripple та Sui
Amber Group розширює свої резерви, інвестуючи $100M в три нові альткоїни: Binance Coin, Ripple та Sui. Це підтверджує тренд на ринку! 🚀💰🔗
Переглянути
Крипто ETF BLOX: новий шлях до доходів і диверсифікації цифрових активів
Крипто ETF BLOX: новий шлях до доходів і диверсифікації цифрових активів
Крипто ETF BLOX набирає популярність завдяки диверсифікації та доходу від опцій. Інвестори обирають альтернативи, очікуючи на зростання цін на криптоактиви. 📈💰🔗
Переглянути
Трамп ухвалив бюджет без підтримки криптовалюти, але ринок сподівається на збільшення ліквідності
Трамп ухвалив бюджет без підтримки криптовалюти, але ринок сподівається на збільшення ліквідності
Законопроект Трампа не включає крипто-положення, але може підвищити ліквідність ринку. Біткоїн зріс на 0,24%. Криптоіндустрія чекає на майбутні законодавчі зміни. 📈💰🪙
Переглянути