Криптовалюта: актив чи гроші? Думка глави МВФ.
6
Згідно з директором Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіною Георгіевою, криптовалюта - це активи, а не гроші. Вона відкидає занепокоєння щодо можливості біткоїна замінити долар США як головну світову валюту, посилаючись на розмір американської економіки, а також на глибину та складність її капіталовідносин. Глава МВФ про криптовалюти та гегемонію долару США
Директор МВФ Крісталіна Георгіева відкинула можливість того, що криптовалюта є грошим та пояснила, чому вона не бачить біткоїн як загрозу для гегемонії долара США, під час інтерв`ю з Yahoo Finance Live минулого тижня. Георгіева сказала:
`Наша точка зору полягає в тому, що потрібно робити розрізнення між грошима та активами. Коли ми говоримо про криптовалюту, ми насправді говоримо про клас активів.
`Воно може бути підкріплене, і в такому разі це має більше безпеки та менше ризику, або воно може не мати підкріплення, і тоді воно є ризикованою інвестицією. Але це не зовсім гроші. Воно дещо схоже на фонд управління грошима`, - вона пояснила.
Минулого тижня Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США вперше схвалила біткоїн-біржеві фонди (ETF) з фізичним постачанням, що стало переломним моментом для криптовалютної індустрії. Одразу було схвалено одинадцять біткоїн-ETF, більшість з яких розпочали торгувати наступного дня.
Хоча багато хто вважає, що схвалення американських біткоїн-ETF може сприяти ширшому прийняттю BTC та його узагальненню, директор МВФ вважає інакше, стверджуючи, що біткоїн не має необхідних якостей, щоб замінити долар США як головну світову валюту. `Дивіться, якщо цей день існує, він так далеко в майбутньому, що я думаю, що не дуже корисно про нього говорити`, - вона заявила, уточнюючи:
`Чому долар сьогодні є головною валютою? Через розмір американської економіки і, найголовніше, через глибину капіталовідносин у США.
`Тому я, особисто, не спішу заміняти свої долари на іншу валюту. Це не означає, що ви не маєте різноманіття. Але я б не замарковувала на цьому [конкуренції біткоїна з доларом]. Є речі, які мене хвилюють, але цього не стосується`, - сказала директор МВФ.
У грудні минулого року Георгієва закликала створити чіткі регуляторні рамки та міцну інфраструктуру по всьому світу, щоб зменшити ризики, пов`язані з криптовалютними активами. `Виклик полягає в тому, що високе поширення криптовалюти може підривати макрофінансову стабільність`, - пояснила вона. `Нашою метою є створення більш ефективної, інтероперабельної та доступної фінансової системи, надаючи правила, щоб уникнути ризику криптовалюти, та інфраструктуру, використовуючи деякі з її технологій`.
Що ви думаєте про заяви директора МВФ Крісталіни Георгієвої щодо криптовалюти? Ви вважаєте, що біткоїн може замінити долар США як світову резервну валюту? Дайте нам знати у коментарях нижче.
Швейцарський національний банк тестує цифрові білети на основі DLT для взаємодії з великими CBDC
Швейцарський національний банк тестує цифрові білети SNB на основі блокчейну в рамках монетарної політики, проте експертів стривожують потенційні ризики. Тайська SCB досліджує стейблкоїни в регуляторній пісочниці. 💰🔍📈
Крипто революція: шлях до першого трильйонера у світі цифрових валют
Криптовалюти ведуть до появи першого трильйонера! 🌍💰 Децентралізація змінює економіку, відкриваючи можливості для багатства на глобальному рівні. 🚀✨
Утилітарні альткоїни: надійний шлях до прибутку в криптовалюті
Алекс Бекер вважає утилітарні альткоїни найнадійнішим способом отримати 10-30 разів прибутку. Попит на такі технології, як AI та DePIN, зросте. Інвестори повинні розуміти ризики. 💰🚀📈
Зростання інтересу канадських інвесторів до копіювання торгівлі: нові тенденції та можливості в криптомаркеті
Канадські інвестори активно повертаються до копіювання торгівлі, перевершуючи навіть рівні 2021 року. Платформи, як BTCC, роблять цю стратегію доступною для всіх 🪙📈. Зростання продиктоване новими користувачами та простотою торгівлі. 📊💹📈