Італія уточнює оподаткування капітальних прибутків з криптоплатежів: що потрібно знати?

Італія уточнює оподаткування капітальних прибутків з криптоплатежів: що потрібно знати?

15

Італія: оподаткування також капітальних прибутків з криптоплатежів

В Італії існує специфічний закон про криптовалюти, який набрав чинності два роки тому, проте деякі моменти досі залишаються незрозумілими. Один з таких моментів стосується розрахунку податків на криптоплатежі, оскільки закон не вказував це чітко і зрозуміло.

Цю ситуацію вчора уточнив сам італійський уряд, давши офіційну відповідь на запитання шановного Джуліїо Чентемеро.

Оподаткування капітальних прибутків з криптоплатежів в Італії

Питання насправді було два, хоча, відверто кажучи, висновки, до яких дійшов уряд, могли бути цілком зрозумілі для будь-кого, хто зібрав різні італійські закони.

  • Перше стосувалося можливого оподаткування криптоплатежів навіть за відсутності капітальних прибутків.
  • Друге ж стосувалося оподаткування будь-яких капітальних прибутків, що виникають з криптоплатежів.

У обох випадках уряд підтвердив те, що вже було відомо: в Італії не застосовується податок на криптовалютні платежі як такі, а лише на будь-які капітальні прибутки, які можуть бути отримані під час здійснення платежу в криптовалюті.

Уряд пише:

“Просте придбання товарів і послуг з використанням криптовалюти, при якому не відбувається реалізації жодного прибутку, не підпадає під оподатковуваний сценарій”.

Капітальні прибутки з криптоплатежів

Ключова проблема в даному випадку пов`язана виключно з потенційною реалізацією капітальних прибутків.

Відповідь уряду конкретно згадує закон про криптовалюти, прийнятий в Італії наприкінці 2022 року та що вступив в силу в 2023 році, відповідно до якого в разі обміну криптоактивів на інші товари, різниця між отриманою винагородою та податковою вартістю сприяє формуванню доходу.

Інакше кажучи, це означає, що коли криптовалюти використовуються для оплати придбання товару, і, таким чином, відбувається обмін криптоактивів на інші товари, ця подія є фіскально значущою.

Будучи фіскально значущими, у разі реалізації капітальних прибутків, вони підлягають оподаткуванню, зокрема за ставкою 26%, яка, проте, з 1 січня 2026 року буде збільшена до 33%.

Щоб розрахувати капітальні прибутки при використанні криптовалюти для оплати придбання товарів та послуг, необхідно від єврової вартості придбаних товарів відняти вартість покупки криптовалюти, або розрахувати прибуток, виходячи з концепції, що отримання товарів або послуг шляхом оплати в криптовалютах є фіскально значущою подією.

Таким чином, якщо єврова вартість придбаних товарів дорівнює або менше вартості покупки криптовалюти, яка використовувалася для платежу, жодні капітальні прибутки не реалізуються, а отже, оподаткування не застосовується.

Фіскально значущі події

Однак слід зазначити, що італійське законодавство визначає, що обміни між криптовалютами з однаковими характеристиками та функціями не є фіскально значущими.

Отже, якщо використовувати одну криптовалюту, наприклад, Bitcoin, для придбання іншої аналогічної криптовалюти, наприклад, Ethereum, ця подія не вважається фіскально значущою за італійським законодавством. Це означає, що жодні капітальні прибутки не підлягають оподаткуванню.

Якщо ж, з іншого боку, продати криптовалюту, наприклад, Bitcoin, Ethereum або подібну, щоб конвертувати у стейблкоїн, який підлягає викупу в фіат, такий як USDC, оподаткування будь-яких реалізованих капітальних прибутків активізується. Цей критерій також застосовується до купівлі товарів або послуг з оплатою в криптовалюті.

Проблема полягає в тому, що якщо криптовалюти, такі як Bitcoin або Ethereum, використовуються для купівлі товарів та послуг, вартість покупки, яку слід відняти від вартості придбаних товарів для розрахунку будь-яких капітальних прибутків, повинна бути відстежена з моменту, коли криптовалюти були придбані, сплачуючи активами з іншими характеристиками та функціями.

Це спричиняє значні труднощі в розрахунку будь-яких капітальних прибутків, якщо проведено багато транзакцій.

Наприклад, якщо товар або послуга оплачуються в DAI, який не вважається стейблкоїном, а токеном з активу, який має характеристики, схожі на криптовалюти, розрахунок будь-яких капітальних прибутків ускладнюється, якщо DAI не придбаний у фіатній валюті або стейблкоїні, а, наприклад, шляхом продажу ETH. І якщо попереднє придбання ETH було здійснене з оплатою в BTC, ситуація стає ще складнішою.

У цьому конкретному випадку потрібно відстежити перше придбання криптовалют, здійснене в фіат або стейблкоїн, або інших активів з характеристиками та функціями, відмінними від цих криптовалют, і провести всі розрахунки. Це виявляється настільки складним, що в таких випадках настійно рекомендується використовувати відповідне програмне забезпечення, розроблене для цього виду операцій.

Всі ці фактори, насправді, заохочують продаж криптовалют у стейблкоїни перед тим, як здійснювати покупки товарів або послуг, оплачених у криптовалюті, оскільки це спрощує розрахунки програмного забезпечення.

Спеціальна вечеря з криптоінвесторами: Трамп запросив мільярдерів та засновників альткоїнів
Спеціальна вечеря з криптоінвесторами: Трамп запросив мільярдерів та засновників альткоїнів
Трамп організував спеціальну вечерю для 220 інвесторів у криптовалюту, зокрема засновників альткоїнів. Серед гостей — мільярдери та медійні діячі. 🍽️💰🌐
Переглянути
Пітер Шифф: Великий, красивий закон Трампа призведе до краху долара і економічних проблем США
Пітер Шифф: Великий, красивий закон Трампа призведе до краху долара і економічних проблем США
Пітер Шифф критикує закон Трампа, попереджаючи про можливий крах долара і зростання боргу. Він вважає, що закон лише посилить фінансові проблеми США. 💸📉💔
Переглянути
Суд скасував вироки у справі трейдера Ейзенберга за шахрайство з криптовалютою Mango Markets
Суд скасував вироки у справі трейдера Ейзенберга за шахрайство з криптовалютою Mango Markets
Суд скасував обвинувачення проти трейдера Ейзенберга у справі про шахрайство з Mango Markets. Адвокат стверджує, він лише використав вразливість платформи. 🎉⚖️💰
Переглянути
Велика Британія посилює вимоги до прозорості в сфері криптовалют: нові правила збору даних про користувачів з 2026 року.
Велика Британія посилює вимоги до прозорості в сфері криптовалют: нові правила збору даних про користувачів з 2026 року.
Велика Британія запроваджує нові вимоги до криптовалютних компаній щодо збору даних користувачів, що стосується кожної транзакції з 2026 року. Це рішення покликане забезпечити прозорість, але викликає побоювання щодо безпеки даних. 🔒💼📈#КриптоРегулювання
Переглянути