TON: Історія та еволюція криптомережі Telegram до масового впровадження

TON: Історія та еволюція криптомережі Telegram до масового впровадження

5

TON blockchain: прихована історія криптомережі Telegram

У цій статті ми простежимо витоки криптомережі Telegram, яка сьогодні відома як блокчейн TON.

Потім зануримось у технічні характеристики цього проекту, висвітлюючи всі динаміки, які призвели до його успіху у секторі web3.

Розглянемо все детальніше нижче.

Резюме

  • Telegram та перша (невдала) спроба у світі криптовалюти у 2017 році
  • Народження відкритої блокчейн-мережі TON
  • Характеристики криптомережі: інтеграція та масштабованість з додатком Telegram
  • Величезне зростання криптоекосистеми Telegram у 2024 році

Telegram та перша (невдала) спроба у світі криптовалюти у 2017 році

Перша зустріч між Telegram та криптосвітом відбулася у 2017 році, коли засновники соціальної мережі почали шукати нові рішення у сфері блокчейну.

Тоді не існувало жодної криптографічної мережі, здатної підтримувати весь користувацький трафік платформи, оцінений у мільярди одиниць.

Павло та Микола Дурови, брати-засновники та власники Telegram, після року досліджень вирішили запустити власний проект.

У 2018 році на світ з`явилася блокчейн-мережа, відома як `Telegram Open Network`, разом з токеном GRAM (пізніше перейменованим в TON).

Цей ресурс, проданий публічно через ICO, був запущений як форма венчурного капіталу для компанії.

Коротко кажучи, з виручених від публічного продажу коштів команда Telegram мала б покращити свої сервери та послуги, призначені для криптосектору.

Більше 80% зібраних коштів планувалося витратити на обладнання, пропускну спроможність, розміщення та верифікацію користувачів.

Проблема виникла, коли, лише через 2 роки, братам Дуровим довелося покинути проект унаслідок заборони з боку Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC).

Американський регулятор виявив у діяльності російських підприємців наявність публічної пропозиції незареєстрованої `цінності`.

SEC оштрафувала Telegram на 18,5 мільйонів доларів, і весь проект був (майже) покинутий, щоб звільнити місце для інших можливостей.

Брати Дурови також були змушені повернути інвесторам ICO кошти в обсязі приблизно 1,7 мільярда доларів.

Народження відкритої блокчейн-мережі TON

Як було зазначено, початковий проект Telegram був покинутий самими засновниками, а новий крипто GRAM виявився забутим.

Проте з 2018 по 2020 рік соціальна мережа зробила значні кроки в проектуванні блокчейн-мережі The Open Network, також досягнувши важливих віх.

До приходу санкцій від SEC продукт був кілька разів покращено. Розробницька команда випустила легку версію клієнта блокчейн-мережі, опублікувала повний вихідний код для вузлів на Github і запустила тестову мережу.

Оскільки криптомережа була практично готова до дебюту на ринку, засновники Telegram вважали за доцільне децентралізувати проект.

Всі коди були розподілені в відкритий доступ для розробників, так само, як Tesla зробила з лібералізацією патентів на електромобілі кілька років тому.

Звідси й виникла те, що ми всі знаємо як блокчейн TON, хоча він зберіг назву Telegram Open Network.

GRAM був перейменований у TON (Toncoin), із тією лише відмінністю, що токен більше не контролювався самою компанією, а став вільним ресурсом.

Цей перехід призвів до радикальної зміни: від централізованої ініціативи, пов`язаної з корпоративним утворенням, до децентралізованого проекту, керованого спільнотою.

Ця зміна дозволила Telegram еволюціонувати незалежно, продовжуючи розширюватися та впроваджувати нововведення у світі криптовалют.

Станом на сьогодні, криптомережа відома своєю надзвичайною здатністю обробки транзакцій.

Характеристики криптомережі: інтеграція та масштабованість з додатком Telegram

З моменту запуску криптомережі Telegram у 2020 році було запущено кілька дуже цікавих технічних реалізацій.

Її архітектура має кілька передових характеристик, таких як використання динамічного механізму шардінгу.

Ця функція дозволяє блокчейну більш ефективно управляти навантаженнями обробки транзакцій, що призводить до високопродуктивної масштабованості.

Крім того, розробники спільноти Telegram реалізували миттєвий механізм маршрутизації, який забезпечує швидку пропаганду через мережу.

Це означає мінімізацію затримок і покращення досвіду кінцевого користувача.

Також варто зазначити наявність у Ton особливого механізму консенсусу, стійкого до візантійських помилок, під назвою `Catchain Consensus`.

Ця модель забезпечує надійність у досягненні розподіленого консенсусу, сприяючи етичній поведінці з боку структури вузлів.

Також важливо згадати про наявність у цьому контексті механізму Proof of Stake, який дозволяє підтримувати цілісність мережі у криптосвіті.

Подібно до Ethereum, блокчейн Ton також має власну віртуальну машину, звану TON Virtual Machine (TVM). Вона відповідає за виконання смарт-контрактів і забезпечує операційну платформу для розробки dapps.

Однак одним з найбільш цікавих аспектів є її ідеальна інтеграція з месенджером Telegram.

Мережа була спроектована так, щоб доповнювати структуру соціальної мережі, вона здатна адаптуватися до її високої продуктивності.

Крипто TON відіграє фундаментальну роль у цій сфері: він представляє токен газу мережі, а також валюту, що використовується для платежів.

Користувачі можуть надсилати та отримувати Toncoin безпосередньо в додатку Telegram через дуже простий і інтуїтивний процес.

Той же ресурс використовується для підтримки мережі через стекинг, а також для надання чаїв творцям контенту та розробникам. Платежі також можна здійснювати через бота, завдяки таким функціям, як Telegram Stars.

Величезне зростання криптоекосистеми Telegram у 2024 році

Хоча криптомережа Telegram була офіційно запущена у 2020 році, лише з 2024 року вона досягла справжнього масового впровадження.

Після кількох маркетингових трюків Фонд зміг залучити хорошу базу користувачів до мережі, ставши 20-ю ланцюгом за загальною вартістю заблокованих активів (TVL).

Наприклад, у лютому 2024 року Telegram вирішив поділитися 50% своїх рекламних прибутків з власниками каналів через платежі у TON.

Це дозволило крипто TON піднятися, привернувши увагу широкої публіки завдяки своїй новій корисності.

У березні команда оголосила про виділення 30 мільйонів TON у вигляді винагороди для спільноти, на загальну суму 115 мільйонів доларів.

Крім того, у квітні стабільна монета USDT була інтегрована в мережу, забезпечуючи користувачів новим ресурсом для входу.

Проте справжній успіх прийшов з впровадженням ігор у форматі play-to-earn, заснованих на Telegram. Ігри, як Notcoin і Hamster Kombat, створили великий залучення завдяки можливості заробляти гроші безкоштовно.

Їхній успіх дозволив цій тенденції розширитися, залучаючи сотні мільйонів гравців до продукту на блокчейні.

Це справжній рекорд за кількістю користувачів: жоден блокчейн до цього часу не зміг залучити таку кількість трафіку.

Сьогодні TON виглядає як один з найперспективніших ланцюгів у криптопейзажі, потенційно здатний досягти масового впровадження.

Мерлин Чейн и Тайко: новое партнерство для увеличения ликвидности и дохода по биткойну
Мерлин Чейн и Тайко: новое партнерство для увеличения ликвидности и дохода по биткойну
Мерлин Чейн и Тайко объединились для повышения ликвидности и доходности $BTC. Сотрудничество открывает новые возможности для держателей через M-BTC. 🚀💧 Участвуйте в ликвидном майнинге! 💰✨
Просмотреть
Банк NH Nonghyup и Partior объединяют усилия для революции международных переводов на базе блокчейна
Банк NH Nonghyup и Partior объединяют усилия для революции международных переводов на базе блокчейна
Банк NH Nonghyup и Partior объединяются для повышения эффективности международных переводов с помощью блокчейна. Это сотрудничество обещает улучшить скорость, безопасность и прозрачность транзакций. 🌍💰🔗✨🚀
Просмотреть
Solana обгоняет Ethereum по росту, но рыночная стоимость токена все еще отстает
Solana обгоняет Ethereum по росту, но рыночная стоимость токена все еще отстает
Рынок Solana растет быстрее Ethereum, привлекая внимание благодаря низким издержкам и высоким показателям dApps. Тем не менее, капитализация SOL лишь 25% от ETH. 💹🚀💻📉🔧
Просмотреть
Южная Корея тестирует цифровые ваучеры и блокчейн для упрощения восстановления потерянных предметов
Южная Корея тестирует цифровые ваучеры и блокчейн для упрощения восстановления потерянных предметов
Южная Корея тестирует цифровые ваучеры и блокчейн для улучшения финансовых услуг и восстановления потерянных вещей. Проект снизит мошенничество и упростит процессы. 🇰🇷💳🔗📱🔍
Просмотреть