Ставлений ефір: новий еталон для криптоекономіки за версією ARK Invest
21
Ставлений Ефір створює еталон для криптоекономіки, стверджує ARK Invest
Важко знайти проекти, які перевершують доходність, пропоновану ставленим ефіром, з урахуванням ризику.
Отже, цей актив та його прибутковість стають еталоном для криптоекономіки, подібно до ставки федеральних фондів у традиційній економіці.
Повільно, але вірно, ставлений ефір (stETH) перетворюється на еталон для всієї економіки на блокчейні.
Згідно з новим звітом інвестиційної компанії ARK Invest, монетарна політика Ethereum перетворила ставлений ефір на унікальний тип активу – такий, що нагадує суверенні облігації.
«Дохідність стейкінгу ETH є аналізатором активності смарт-контрактів та економічних циклів у сфері цифрових активів, подібно до ставки федеральних фондів у традиційних фінансах», - написав Лоренцо Валенте, науковий співробітник ARK Invest.
Порівняння ставленого ефіру з суверенними облігаціями
Ethereum спроектований таким чином, що власники ефіру (ETH) можуть ставити свої токени, фактично заблокувавши їх у мережі в обмін на доходність. На момент написання доходність на ставлений ефір становить 3,27% річних, згідно з даними CoinDesk CESR.
Існує також так званий ліквідний токен стейкінгу, stETH, від проекту Lido, який ставери ефіру можуть повторно використовувати в протоколах DeFi.
Той факт, що ставлений ефір приносить доходність, робить актив порівнянним із суверенними облігаціями, які є борговими цінними паперами, що випускаються урядами для фінансування. Інвестори можуть купувати цей борг та отримувати від нього відсотки з часом.
Проте ставлений ефір відрізняється від облігацій у кількох важливих аспектах, як зазначено в звіті.
Деякі з відмінностей є позитивними. Наприклад, у той час як уряди можуть не виконати свої боргові зобов`язання – як це сталося в Аргентині у 2020 році – Ethereum не може не виконати свої зобов`язання щодо ставленого ефіру. Мережа запрограмована на те, щоб дозволяти користувачам отримувати доступ до своїх коштів коли завгодно, а доходність розроблена так, щоб продовжувати випускатися незалежно від подій, хоча процентна ставка варіюється залежно від активності на блокчейні. Ще один великий ризик для облігацій – це інфляція. Якщо уряд надрукує занадто багато грошей, і інфляція перевищить дохідність облігацій, інвестори втрачають купівельну спроможність.
Ефір також може страждати від інфляції (як це відбувається нині), якщо активність мережі значно знизиться, так що випуск ефіру перевищить його знищення – механізм, що ліквідує частину ефіру з обігу щоразу, коли виконується транзакція. Проте дані на блокчейні роблять рівень інфляції ефіру набагато прозорішим. Агрегатор даних ultrasound.money показує, наприклад, що за останні 30 днів пропозиція ефіру зросла на 0,33% річних.
Але доступ до ставленого ефіру також має свої ризики. Ставлений ефір може бути знищений мережею, наприклад, якщо валідатори – суб`єкти, з якими інвестори ставлять свій ефір; їхня роль – обробка транзакцій – зазнають операційного збою або поводяться шкодячи мережі. Це відоме як «знищення».
У той час як державні облігації мають політичні та регуляторні ризики, їх не знищить автоматизована система, якщо щось піде не так.
Зростаюче використання в DeFi
Загалом, існує два різні способи, якими інвестори можуть ставити свій ефір: організувавши своїх власних валідаторів або ставлячи через спеціалізовані протоколи DeFi, такі як Lido (LDO) або Rocket Pool (RPL). Ці протоколи співпрацюють з надійними валідаторами та виконують усі технічні аспекти стейкінгу для своїх клієнтів.
Важливо, що вони також надають ліквідні токени стейкінгу (LST), які представляють кількість ефіру, що була поставлена інвестором у мережу. Це величезний плюс, оскільки поки їхній ефір заблокований для отримання доходності, інвестори можуть продовжувати використовувати токени stETH (найпопулярніший LST) для додаткових цілей – наприклад, як заставу в кредитних протоколах.
Ця перевага настільки велика, що stETH починає замінювати ETH як заставу, яку обирають в економіці DeFi.
«Сьогодні заставне взяття stETH у DeFi становить приблизно 2,7 мільйона, або приблизно 31% від загальної пропозиції stETH», - зазначено в звіті, відзначаючи, що інвестори віддають перевагу йому перед іншими криптоактивами через «капітальну ефективність, яку воно пропонує користувачам, постачальникам ліквідності та маркет-мейкерам».
«Наразі заставою, яку вибирають на Aave V3, Spark і MakerDao, відповідно, заблоковано 1,3 мільйона stETH, 598 000 stETH та 420 000 stETH, і вони використовуються як застава для видачі кредитів або криптозабезпечених стейблкойнів», - додано в документі.
Ставлення до еталону
Завдяки такому широкому використанню stETH у найбільших протоколах DeFi, ставлений ефір повільно змушує решту криптовалютної фінансової екосистеми реорганізуватися, стверджує звіт.
Це відбувається тому, що проекти повинні переконати інвесторів, що з урахуванням ризику їхні активи пропонують вищу віддачу, ніж просто ставлений ефір, і накопичення цієї віддачі забезпечить.
«Якщо дохідність ETH становить 4% після накопичення протягом семи років, закритий фонд має перевищити ETH більше ніж на 31% протягом цього періоду часу, навіть не рахуючи зростання ціни», - йдеться в звіті.
Це одна з причин, чому конкуренція з проектами Layer 1 – такими як Solana (SOL) або Avalanche (AVAX) – пропонує більш високі процентні ставки для інвесторів, щоб ставити свої токени. Це означає, що ці активи є ризикованішими та більш волатильними, і інвестори повинні бути заохочені вищими доходами, щоб тримати їх надалі.
Попит на ставлений ефір також чинить тиск на протоколи DeFi, що займаються кредитуванням стейблкойнів, відповідно до ARK Invest.
Наприклад, Sky (раніше MakerDAO) зобов`язався підвищити процентну ставку на заблокований DAI (рідний стейблкойн протоколу) після значного тиску на продаж та зменшення його обігової пропозиції, зазначає звіт. Крім того, на Aave (AAVE) та Compound (COMP) інвестори бачать підвищені винагороди за кредитування стейблкойнів – тому що користувачі віддають перевагу кредитувати stETH і позичати стейблкойни, ніж кредитувати стейблкойни безпосередньо.
Іншими словами, чим більше stETH захоплює частку на ринку, тим більше криптоекономіка почне робити вибір на основі доходності ставленого ефіру. І це означає, що ставлений ефір може виконувати таку ж роль у крипті, як ставка федерального резерву у глобальній фінансовій системі.
Короткие позиции по эфиру достигают рекордов: медвежье настроение перед волатильностью на крипторынке
Короткие позиции по эфиру достигли рекордов, что указывает на медвежье настроение. Спекулятивный интерес велик, однако возможна ликвидация при росте цен. Оптимизм сохраняется, но осторожность необходима. 📉⚡️🔍💼💰
Эфир может скорректироваться перед достижением $20,000 в 2025 году: ожидания аналитиков и прогнозы роста.
Аналитики предсказывают краткосрочную коррекцию Эфира перед возможным ростом до $20,000 в 2025 году. Влияние Биткойна может спровоцировать изменения на рынке. 📈💰🔍
Крипто-кит продал $224 миллиона в $ETH после 8 лет бездействия: влияние на рынок и будущее эфира
Криптокит, накопивший 398,889 $ETH за $2.4 млн, продал $224 млн после 8 лет бездействия! 🚀 Он всё еще владеет $1.1 млрд. Это вызывает опасения о будущем эфира. 🧐💰📉
Ethereum на пути к $8,000: бычий настрой и сильный импульс на рынке криптовалют
Эксперты предсказывают рост Ethereum до $8,000, указывая на бычий сигнал и поддержку от MA200. Институциональные инвесторы активно накапливают актив, что усиливает оптимизм на рынке. 🚀📈💰