ФБР затримало 18 людей за криптошахрайство, використавши свій фейковий токен

ФБР затримало 18 людей за криптошахрайство, використавши свій фейковий токен

14

ФБР створило фейковий токен, щоб затримати 18 осіб та компаній, залучених до шахрайства в криптовалютній індустрії.

Уряд США висунув обвинувачення 18 особам та компаніям за шахрайство та маніпуляції на ринку криптовалют.

Обвинувачення були оприлюднені в Бостоні, націлюючись на лідерів чотирьох криптовалютних фірм та чотирьох фінансових компаній, відомих як `маркетмейкери`.

Ці маркетмейкери, разом з працівниками криптофірм, звинувачуються в організації масового шахрайства, що включало маніпуляцію цінами крипто токенів через серію фіктивних угод, відомих як `wash trades` (миття угод).

Чотири з обвинувачених уже визнали себе винними, тоді як ще один погодився зробити те ж саме. Тим часом, троє інших обвинувачених були затримані в Техасі, Великобританії та Португалії.

На даний момент, влада вилучила понад 25 мільйонів доларів у криптовалюті та деактивувала багато ботів, які відповідають за проведення мільйонів доларів в угодах миття на приблизно 60 різних токенах.

Згідно з документами обвинувачення, обвинувачені компанії вдавалися до обманних практик для завищення вартості своїх токенів.

Оскільки ціни на ці токени штучно завищувалися, обвинувачені продавали свої активи за високими цінами у тому, що зазвичай називається схемою `pump and dump` (накачування і скидання).

Одна з найбільших компаній, залучених до цього шахрайства, Saitama, на певному етапі мала ринкову капіталізацію на мільярди.

Один з маркетмейкерів, який вже погодився визнати себе винним, нібито описав стратегію потенційному клієнту, пояснюючи, що їхня мета на вторинному ринку полягала в залученні покупців, які не знали, що їх обманюють.

Маркетмейкер пояснив, що для того, щоб вони отримали будь-який прибуток, їм потрібно було змусити інших покупців втратити гроші.

ZM Quant, CLS Global та MyTrade, а також їхні працівники були звинувачені у миттєвих угодах та змові щодо проведення миття токенів, створених NexFundAI.

NexFundAI була фейковою крипто компанією та токеном, які були створені ФБР для проникнення на шахрайський ринок.

Четвертий маркетмейкер, Gotbit, разом зі своїм CEO та двома директорами, також були звинувачені в проведенні аналогічної операції.

Це розслідування стало першим випадком, коли правоохоронні органи використали урядово створену криптовалюту для затримання шахраїв.

Обвинувачені, не підозрюючи, що мають справу з урядовою підставкою, нібито використовували фейкову криптовалюту для реалізації своїх схем.

Джошуа Леві, тимчасовий прокурор Сполучених Штатів для округу Массачусетс, пояснив, що миття угод є незаконним у традиційних фінансових ринках протягом багатьох років, і ці регуляції також стосуються криптоіндустрії.

Він додав:“Ці обвинувачення також є яскравим нагадуванням про те, як пильними повинні бути онлайн-інвестори і що важливо робити свою домашню роботу перед тим, як занурюватися у цифровий фронтир. Люди, які розглядають можливість інвестування в криптовалютну індустрію, повинні розуміти, як працюють ці шахрайства, щоб захистити себе.”

ФБР очолило розслідування під гаслом “Операції Токен Міражі”. Спеціальний агент Джоді Коен сказав:“Те, що ФБР виявило в цій справі, це по суті нова версія старих фінансових злочинів. ФБР вжило безпрецедентних заходів, створивши свій власний криптовалютний токен та компанію для ідентифікації, зупинки та притягнення цих ймовірних шахраїв до відповідальності.”

Цікаво, що лише рік тому, аналітик on-chain ZachXBT попереджав спільноту бути обережними з будь-якими проектами, пов’язаними з Gotbit, оскільки деякі вит leaked звіти показують деякі “вкрай сумнівні послуги, що пропонуються.”

На його думку, Gotbit стверджує:“Протягом перших хвилин у фазі виявлення ціни ми будемо підвищувати ціну до 10x, щоб створити FOMO та накопичити якомога більше купівельної сили, щоб досягти екстремальних X і продати максимальну кількість токенів на наступному сплеску.”

Неделя криптохакерств: от первого ИИ-нападения до миллиардных потерь в DeFi
Неделя криптохакерств: от первого ИИ-нападения до миллиардных потерь в DeFi
Неделя криптохакерских атак: ИИ в действии, $6,3 млн от фишинга и $7 млн уязвимости DeFi. Безопасность важнее прежнего. Инвесторам и разработчикам нужно более серьезно подходить к защите! 🚨🔐💰🛡️👀
Просмотреть
Непал и Южная Корея усиливают борьбу с мошенничеством в сфере криптовалют и уклонением от уплаты налогов
Непал и Южная Корея усиливают борьбу с мошенничеством в сфере криптовалют и уклонением от уплаты налогов
Непал усиливает борьбу с криптомошенничеством, фиксируя рост преступлений, несмотря на запрет с 2017 года. Город Паджу в Южной Корее конфискует цифровые активы налоговых неплательщиков. 💰📉🔍📊🚫
Просмотреть
Служба юстиции США закрывает PopeyeTools и восстанавливает $283 тыс. в криптовалюте у киберпреступников
Служба юстиции США закрывает PopeyeTools и восстанавливает $283 тыс. в криптовалюте у киберпреступников
Служба юстиции США закрыла сайт PopeyeTools, незаконно предлагающий украденные данные, и конфисковала $283 тыс. в криптовалюте. Три человека обвиняются в киберпреступлениях. 🚫💻💰🔒⚖️
Просмотреть
Угроза отравления кода ИИ: ChatGPT советует мошеннический API, из-за чего пользователь теряет $2500 в криптовалюте
Угроза отравления кода ИИ: ChatGPT советует мошеннический API, из-за чего пользователь теряет $2500 в криптовалюте
Фирма Slowmist предупреждает об угрозе отравления ИИ после инцидента с ChatGPT, который рекомендовал мошеннический API. Пользователи становятся жертвами кибермошенников, теряя средства. ⚠️💰🔒
Просмотреть