Небезпека використання штучного інтелекту у військовій сфері

Небезпека використання штучного інтелекту у військовій сфері

Китай та Росія співпрацюють у дослідженні безпечного військового використання штучного інтелекту (AI). Обидві країни порівнюють оцінки військового використання AI, зосереджені на безпеці за міжнародними найкращими практиками. Обговорення стосувалися етичних наслідків та впливу наявних міжнародних конвенцій на впровадження AI військових цілей.

Китайські та російські переговориці пообіцяли дотримуватися рекомендацій Групи урядових експертів (GGE) Держав-учасниць Конвенції про нелюдські засоби на смерть автоматизованими засобами (LAWS).

Після обговорення обидві країни мають на меті йти тим же шляхом у розробці внутрішніх правил використання AI. Провідні військові кадри Росії та Китаю почали впроваджувати технологію AI в системи, які використовуються їх збройними силами для нагляду та інших систем підтримки прийняття рішень.

“Зустріч підтвердила близькість російських та китайських підходів до цього питання,` сказав російський представник. `Було відзначено, що є потреба у подальшій тісній співпраці в цій сфері як у білатеральному форматі, так і на відповідних мульти-платформах, в першу чергу в рамках GGE щодо LAWS.”

Незважаючи на схожість в етичному напрямку, Китай взяв жорстку позицію проти систем зброї на базі AI, у той час як Росія та США вирішили подвоїти інвестиції в цю галузь.

Загалом відмінні риси можна взяти з китайського та російського підходів до використання AI для військових цілей. Обидві сторони добре усвідомлюють ризики, які створюють системи AI, обіцяючи умірним та відповідальним відношенням до їх військового використання та інтеграції з іншими технологіями.

Натомість розробляти військові корисності в окремості, як Китай, так і Росія, стежать за наміром залучити більше країн до їх Ініціативи Глобального управління AI, але поточні геополітичні проблеми можуть ускладнити процес переговорів.

Ризики AI

У 2023 році Рада Безпеки ООН описала ризики, що виникають внаслідок використання AI, як аналогічні до загрози ядерними боєголовками, закликаючи державних акторів встановлювати належні бар`єри для їх розвитку.

ООН попередила, що зловживанням AI може потенційно спричинити регіональні конфлікти через місінформацію від deepfakes. Незважаючи на моторне попередження, декілька країн, включаючи Росію, Китай, Великобританію, Об`єднані Арабські Емірати та Саудівську Аравію, зміцнюють свою поставку GPU в рамках так званої гонки за AI.

Bitget становится официальным криптопартнером ЛАЛИГИ
Bitget становится официальным криптопартнером ЛАЛИГИ
Bitget стал официальным криптопартнером ЛАЛИГИ, предоставляя решения Web3. Партнерство с ведущими футболистами. Bitget растет и расширяет сотрудничество в спорте, привлекая миллионы пользователей. 🔥🤝🌍🏆
Просмотреть
Баррон Трамп: мем-койны, временные путешествия и криптовалюты
Баррон Трамп: мем-койны, временные путешествия и криптовалюты
Баррон Трамп, сын экс-президента, торгует мем-койнами и, по мнению активиста, путешествует во времени. Это ставит его в центр криптовалютного движения MAGA. 🚀🔮
Просмотреть
Интервью с Артуром Хейесом: 50 базисных пунктов - ядерная катастрофа для рынков
Интервью с Артуром Хейесом: 50 базисных пунктов - ядерная катастрофа для рынков
📈 Артур Хейес сомневается в повышении ставки ФРС на 50 базисных пунктов, считая это ошибкой из-за сильной американской экономики и массовых правительственных расходов. Он предвидит увеличение инфляции и колебания на рынках, ссылка на интервью доступна.
Просмотреть
Подготовка рабочей силы к будущему Web3: растущий разрыв
Подготовка рабочей силы к будущему Web3: растущий разрыв
Образование через рабочую силу - ключ к успеху в Web3. Рост спроса на навыки блокчейна требует подготовки персонала к новым реалиям. Компании должны инвестировать в обучение сотрудников, чтобы следовать за временем. 🚀🔗📚🏢 #Web3 #образование
Просмотреть