Наскільки зросли платежі в національних валютах серед учасників ОШС?
9
Платежі у національних валютах серед учасників Організації Шанхайського співробітництва (ОШС) заявлено збільшилися з 40% у 2022 році до 92%, що свідчить про віддалення від залежності від долара США. Схоже на економічний блок БРІКС, ОШС, до складу якого входять Росія, Китай, Індія, і недавно додана Іран, сприяють використанню місцевих валют для зміцнення економічних зв`язків та підтримки мультиполярного світового порядку.
Заступник Міністра економічного розвитку Росії Дмитро Волвач оголосив на прес-конференції в Москві у четвер, що платежі в національних валютах серед учасників Організації Шанхайського співробітництва (ОШС) стрімко зросли. Волвач зауважив:
У 2022 році частка національних валют у платежах між державами-учасницями ОШС становила 40% ... у той час як зараз вона складає 92%.
Він підкреслив значний зсув в способі проведення фінансових обмінів держав-учасниць, вказавши на те, що покладання на національні валюти значно зростало протягом останнього року.
ОШС, заснована 15 червня 2001 року в Шанхаї, спочатку включала Росію, Казахстан, Киргизстан, Китай, Таджикистан і Узбекистан. У 2017 році також до організації приєднались Індія та Пакистан. Іран, після подання заявки у 2008 році, з 2023 року став повноправним членом. Додатково, Білорусь підписала меморандум на саміті в Нью-Делі у червні з метою отримання повноправного членства. З урахуванням діалогових партнерів та спостерігачів, ОШС наразі охоплює загалом 26 країн.
Як ОШС, так і БРІКС активно пропагують використання національних валют для зменшення залежності від долара США у світовій торгівлі. БРІКС - це альянс, до якого входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, а також нещодавно додані члени Аргентина, Єгипет, Ефіопія, Іран, Саудівська Аравія та Об`єднані Арабські Емірати (ОАЕ).
Організації, які мають декілька спільних країн-членів, підвищили зусилля для зміцнення економічних зв`язків та підтримки мультиполярного світового порядку шляхом збільшення використання місцевих валют у торгівлі та інвестиціях. На цьому тижні Китай і Росія посилили свою співпрацю в галузі валют і фінансів у рамках БРІКС після зустрічі між китайським прем`єр-міністром Лі Цянь та російським прем`єр-міністром Михайлом Мішустіном. Вони домовилися використовувати місцеві валюти, покращувати платіжну інфраструктуру та збільшувати взаємні інвестиції, а також розвивати співпрацю в галузі штучного інтелекту, сталого розвитку та глобального управління.
Банк России предупреждает о рисках токенизации реальных активов и их влиянии на финансовые рынки
Банк России предупреждает о рисках токенизации реальных активов, включая волатильность и ошибки в данных. Актуальные угрозы могут дестабилизировать рынки. ⚠️💰📉🔍🛡️
Экономика Индии: рост сферы услуг и криптовалют в условиях замедления производственного сектора
Индийская экономика сталкивается с противоречиями: замедление в производстве и рост в услугах и криптовалютах. Несмотря на строгие регуляции, криптоиндустрия процветает. 🚀💹
CMC Markets списала £2,8 миллиона на инвестиции в блокчейн-компанию Strike X
CMC Markets списала £2,8 млн в Strike X из-за неудачного внедрения в блокчейн. Компания поддерживает стратегические цели Strike X, несмотря на обесценение. Партнёрство с Revolut имеет ограниченное влияние на доходы. 📉💔📊
Цифровые SNB Bills: Швейцария экспериментирует с CBDC для денежно-кредитной политики
Швейцарский национальный банк (SNB) исследует цифровые SNB Bills в рамках CBDC, что открывает новые возможности и вызовы для денежной политики 😲. В Таиланде SCBX тестирует стейблкоин THBX для международных расчетов 🌍💰.