Тенденція відмови від долара: члени ОШС переходять на національні валюти
8
Платежі в національних валютах зросли до 92% серед членів Організації Шанхайського співробітництва (ОШС)
Платежі в національних валютах серед членів Організації Шанхайського співробітництва (ОШС) зросли з 40% у 2022 році до 92%, сигналізуючи про відмову від залежності від долара США. Аналогічно економічному блоку БРІКС, ОШС, до складу якої входять Росія, Китай, Індія та недавно додані Іран, сприяє використанню місцевих валют для зміцнення економічних зв`язків та просування мультиполярного світового порядку.
Члени ОШС переходять на національні валюти для здійснення платежів
Заступник міністра економічного розвитку Росії Дмитро Волвач оголосив на прес-конференції в Москві у четвер, що платежі в національних валютах серед членів Організації Шанхайського співробітництва (ОШС) стрімко зросли. Волвач зазначив:
У 2022 році частка національних валют у платежах між країнами-членами ОШС становила 40%... тоді як зараз вона складає 92%.
Він підкреслив значний зсув у способі здійснення фінансових обмінів між державами-членами, вказавши, що залежність від національних валют значно зросла за останній рік.
Організація ОШС була створена 15 червня 2001 року в Шанхаї і спочатку включала Росію, Казахстан, Киргизстан, Китай, Таджикистан і Узбекистан. У 2017 році Індія та Пакистан також приєдналися до організації. Іран, після подання заявки в 2008 році, став повноправним членом в липні 2023 року. Крім того, Білорусь підписала меморандум на саміті в Нью-Делі у червні з метою отримати повноправність. З урахуванням діалогових партнерів та спостерігачів, ОШС зараз об`єднує в собі загалом 26 країн.
Як і БРІКС, ОШС активно просувають використання національних валют для зменшення залежності від долара США в глобальній торгівлі. БРІКС - це альянс, до якого входять Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка, а також недавно додані члени Аргентина, Єгипет, Ефіопія, Іран, Саудівська Аравія та Об`єднані Арабські Емірати (ОАЕ).
Організації, які мають кілька спільних країн-членів, посилюють зусилля для зміцнення економічних зв`язків та просування мультиполярного світового порядку шляхом збільшення використання місцевих валют у торгівлі та інвестиціях. Цього тижня Китай і Росія посилили співпрацю в галузі валют та фінансів в рамках БРІКС після зустрічі між прем`єр-міністром Китаю Лі Цянем та прем`єр-міністром Росії Михайлом Мішустіним. Вони узгодили використовувати місцеві валюти, покращувати інфраструктуру платежів та збільшувати взаємні інвестиції, а також розвивати співпрацю в галузі штучного інтелекту, сталого розвитку та глобального управління.
Банк России предупреждает о рисках токенизации реальных активов и их влиянии на финансовые рынки
Банк России предупреждает о рисках токенизации реальных активов, включая волатильность и ошибки в данных. Актуальные угрозы могут дестабилизировать рынки. ⚠️💰📉🔍🛡️
Экономика Индии: рост сферы услуг и криптовалют в условиях замедления производственного сектора
Индийская экономика сталкивается с противоречиями: замедление в производстве и рост в услугах и криптовалютах. Несмотря на строгие регуляции, криптоиндустрия процветает. 🚀💹
CMC Markets списала £2,8 миллиона на инвестиции в блокчейн-компанию Strike X
CMC Markets списала £2,8 млн в Strike X из-за неудачного внедрения в блокчейн. Компания поддерживает стратегические цели Strike X, несмотря на обесценение. Партнёрство с Revolut имеет ограниченное влияние на доходы. 📉💔📊
Цифровые SNB Bills: Швейцария экспериментирует с CBDC для денежно-кредитной политики
Швейцарский национальный банк (SNB) исследует цифровые SNB Bills в рамках CBDC, что открывает новые возможности и вызовы для денежной политики 😲. В Таиланде SCBX тестирует стейблкоин THBX для международных расчетов 🌍💰.