Гавайські острови відмовляються від пілотної програми ліцензування криптовалют та залишають галузь нерегульованою

Гавайські острови відмовляються від пілотної програми ліцензування криптовалют та залишають галузь нерегульованою

Aloha, Bitcoin: Гавайські острови відмовляються від пілотної програми ліцензування криптовалют і залишають галузь нерегульованою. Хаб Decrypt з мистецтва, моди та розваг.

Криптовалюта є легальною на Гаваях.

Алоха-Держава постійно отримувала найгіршу репутацію у країні щодо своєї неприязності до цифрових валют, виходячи на другому місці після Нью-Йорка, що мало програму ліцензування криптовалют, яку Гаваї намагалися адаптувати й прийняти. Але у прес-релізі офісу губернатора, який тихенько розміщений на минулому тижні, уряд штату повідомив, що `компаніям з цифрових валют більше не потрібна ліцензія на передачу грошей, видачу якої здійснює Гаваї, для здійснення діяльності в межах штату`.

`Компанії зможуть продовжувати здійснювати операції в якості нерегульованого бізнесу`, - подальшо зазначено в анонсі. `Проте, такі компанії будуть відповідальні за виконання всіх відповідних федеральних вимог щодо ліцензування або реєстрації`.

Іншими словами, регуляторна політика Гавайів раптово змінилась з жорсткої на `будь ласка, не переймайтеся`. Ліцензувати чи не ліцензувати

Ця політична зміна сталася після років дебатів, вивчення та марксистських-ленинських зіткнень у штатовому законодавстві. Фінансовий регулятор штату – Відділ Фінансових Інституцій (DFI) під відділом торгівлі та споживчих справ Гаваїв – завжди заявляв, що криптовалюта, а особливо криптовалютні біржі, підпорядковані його юрисдикції. Ця юрисдикція базується на класифікації криптовалютних бірж, таких як Coinbase й Binance, як передавачів грошей, поміщаючи їх у ту ж регуляторну категорію, що й компанії Western Union.

Проте, передавачі грошей підлягають агресивним вимогам щодо резервів на Гаваях. Це означало, що криптовалютним біржам необхідно було мати резерви в готівці, рівні їх цифрових коштів. Хоча така політика зробила катастрофічні провали, такі як у FTX, незвичайними, вона надала неможливість здійснювати бізнес на островах.

Більшість великих бірж просто відмовилися обслуговувати клієнтів на Гаваях.

Для вирішення цього тупика ДФІ співпрацював із Корпорацією розвитку технологій Гавайських островів (HTDC), щоб створити Лабораторію Інновацій Дігітальної Валюти (DCIL). Пілотну програму було запущено в 2020 році й в ній підприємства тимчасово обслуговували клієнтів на Гаваях без страху перед регуляторними заходами, в обмін на дані про комерційну діяльність, яку вони, врешті-решт, здійснювали в штаті.

За програмою запитали більше 30 криптовалютних компаній, 16 з них були допущені до програми, а дванадцять з них наразі приймали участь в старті пілотної програми в 2020 році. Протягом цього часу штат розробляв спеціальну ліцензію для криптовалютних компаній.

Навіть у межах пілотної програми реєструвалося значне число операцій на участь участь в біржах, обслуговуючих більш ніж 146 000 клієнтів, які здійснили угоди на суму до 284 мільйонів доларів лише протягом одного кварталу.

Гаваї також не уникнули криптокрамниць. Битва законопроектів

Мешканці Гавай щиро прагнули відкрити острови для вибухового зростання й економічного потенціалу криптовалюти. Саме 2000 року, коли ціна на Bitcoin піднімалася до позначки в $10 000 і ще не досягла свого піку у $64 000 (і його подальшого впаду), було представлено різноманітні законопроекти в штатовому законодавстві для полегшення або скасування обмежень фінансових ланцюжків.

Єдиний законопроект, який пройшов через обидва палати штатового парламенту, був написаний ДФІ. Але свідчення були розділені.

Хоча більшість згодилися, що потрібна якась регуляція, противники заявили, що запропонована криптоліцензія - за аналогією до Бітліцензів Нью-Йорка - є надто утяжелюючою. Законопроект загинув, не дійшовши до столу губернатора, так само, як і закони, які продовжили пілотну програму DCIL. Внаслідок цього штат розізлився на покупців криптобірж, які брали участь у пілотній програмі, і закликав їх продати свої активи.

Держава врешті продовжила програму, незважаючи на це, перш ніж вона втратила свою дійсність у 2020 році, на ще два роки. Більшість компаній, що взяли участь, залишилися в програмі. Але на наступній сесії законодавчої влади, яка бачила кілька законопроектів в галузі криптовалюти, ще раз не було прийнято остаточного рамочного рішення для дозволу й регулювання криптовалюти.

Незважаючи на катастрофічний рік, який стався для криптовалюти в 2022 році, пілотна програма була продовжена ще на два роки, до червня цього року. І в минулому місяці розпочалася найновіша сесія парламенту Гавайських островів без наявності криптозаконопроектів.

Тепер, оскільки ДФІ й HTDC спільно оголосили про кінець пілотної програми, вони підтверджують, що держава Гаваї довірятиме управління криптовалютним простором федеральним органам. `Завершення DCIL є важливою позначкою, яка відображає зобов`язання балансувати інновацію і регуляторну відповідальність`, - заявила комісарка ДФІ Іріс Ікеда.

Судебное разбирательство Samourai и Tornado Cash: кто контролирует средства пользователей
Судебное разбирательство Samourai и Tornado Cash: кто контролирует средства пользователей
Судебное разбирательство между Samourai и Tornado Cash важно для обоих сервисов. В центре - обвинения об отмывании денег. Разбирательства будут продолжены 17 декабря. 🕵️‍♂️🔒🔍
Просмотреть
SEC обвинила основателей Rari Capital в обмане и наложении штрафов
SEC обвинила основателей Rari Capital в обмане и наложении штрафов
SEC обвинила основателей Rari Capital в обмане инвесторов и незаконной деятельности. Сделка без признания вины закончилась штрафами и запретом на директоров. SEC ужесточает борьбу с криптопроектами, в том числе с Ethereum. 🚨🔒
Просмотреть
Том Эммер призывает SEC к ясным правилам по аирдропам
Том Эммер призывает SEC к ясным правилам по аирдропам
Том Эммер критикует SEC за регулятивную неопределенность в отношении цифровых аирдропов, обвиняя в подавлении инноваций и ограничении участия американцев в блокчейн-проектах. Он призывает к ясным правилам для поощрения развития блокчейна. 👎🏼🚫
Просмотреть
Штраф Райана Коэна за приобретение ценных бумаг Wells Fargo
Штраф Райана Коэна за приобретение ценных бумаг Wells Fargo
Гендиректор GameStop согласился на штраф в $985 320 за незаконное приобретение ценных бумаг. ФТС обвинила его в нарушении Закона Харт-Скотт-Родино. Коэн стремился повлиять на бизнес Wells Fargo. Акции GameStop упали на 3%. 🕵️‍♂️🔍
Просмотреть