Zero-Knowledge Tech: Втілення приватності для блокчейну

Zero-Knowledge Tech: Втілення приватності для блокчейну

9

Чи є Zero-Knowledge Tech остаточною складовою пазла для покращення приватності блокчейну?

Приватність та безпека - це два слова, які постійно згадуються під час будь-яких розмов про блокчейн. Однак, буде неправильним сказати, що, як правило, блокчейн відзначається або недосягненням у цих галузях.

Хеш-алгоритми та публічні / приватні ключі є основою безпеки для розподілених реєстрів, однак, транзакції, записані на публічних блокчейнах, доступні для всіх. Таким чином, їх неможливо назвати приватними. Крім того, хоча технологія блокчейну має багато властивостей безпеки, в ній також є помітні недоліки та вектори атак через маніпулювання мережевими вузлами, вразливостімі ендпоінтами тощо.

Тому багато яскравих технологів в останні роки почали серйозно працювати над рішеннями для підвищення приватності та безпеки блокчейнів, а також децентралізованих додатків, які в них живуть. Багато таких рішень включають деяку ітерацію технології Zero-Knowledge (ZK), галузі передової криптографії взагалі, пов`язаної з конфіденційністю даних. На щастя, є всі підстави вважати, що такі реалізації поміцнять безпеку блокчейнів раз і назавжди. Вчинки Zero-Knowledge Tech в дії

Зростаюча інтеграція ZK технології в блокчейн є реакцією на зростаючу потребу у галузі підвищеної приватності даних та транзакцій, особливо з урахуванням поширення. Попри зростаючу кількість користувачів, які взаємодіють з блокчейнами, багато з них залишаються обережними щодо залучення через громадські історії транзакцій мереж. Саме тут входить в гру ZK-технологія. Поточні реалізації ZK технології в блокчейн включають: Zero-Knowledge Succinct Non-interactive Argument of Knowledge (ZK-SNARK): ZK протокол, який полегшує приватні транзакції шляхом маскування особистих даних, включаючи адреси гаманців відправника та отримувача. Zero-Knowledge Scalable Transparent Argument of Knowledge (ZK-STARK): Криптографічна технологія для перевірки доказів у високоефективному та приватному режимі. ZK-приводимі смарт-контракти (ZKApps): Смарт-контракти, підтримувані технологією нульового знання. ZK-Rollups: Рішення 2-го рівня, спрямоване на вирішення проблем масштабованості Ethereum, зменшення витрат на транзакції та збільшення пропускної здатності.

Загалом, обговорення ZK технології зазвичай фокусуються на доказах Zero-Knowledge, протоколах, які дозволяють одній стороні (доведчику) продемонструвати іншій (перевірці), що вона має певну інформацію, не відкриваючи саму інформацію. Така модель забезпечує конфіденційність даних, а також підтвердження їх автентичності.

У контексті блокчейну ZKP може використовуватися для сприяння конфіденційним транзакціям, включаючи приховування деталей, таких як вхідні, вихідні та суми транзакцій - при цьому транзакція залишається перевіреною та відповідною правилам блокчейну. Витік даних транзакцій на громадській мережі не викликає ніяких стурбованостей.

Помітна реалізація доказів Zero-Knowledge спостерігається в Zcash (ZEC), криптовалюті, яка акцентує на приватності. Zcash використовує ZKP (зокрема ZK-SNARK), щоб надати користувачам всеосяжну анонімність, забезпечуючи, що транзакції записуються в блокчейні, але деталі залишаються приватними. Monero (XMR), інша недосяжна конфіденційна валюта, використовує форму ZKP, відому як Bulletproofs.

Приватні монети, такі як Monero та Zcash, виявилися божевільним подарунком для користувачів криптовалюти, які дбайливо дотримуються приватності, хоча їх контроверсійно було спрямовано на законотворців, багатьох з яких змусили біржі видалити активи та інші подібні.

Помимо токенів, на передову криваву трасу входять конкретні протоколи, такі як Tornado Cash, відкритий безкоштовний `туман`, який приховує походження цифрових коштів. Це так само стало причиною суперечок: минулого року засновника компанії Романа Шторма звинуватили та звинуватили в тому, що він допомагав відмиттю понад 1 мільярда доларів.

І все ж, приватність не є неодмінною причиною суперечок, і багато користувачів блокчейну активно використовують рішення, які допомагають їм навігувати по світу Web3 з впевненістю. Виникаючий проект, що ілюструє можливості ZK-технології досягти цієї мети, - Namada, протокол Layer1, незалежний від активів. Хоча згадані проекти є самостійними, Namada пропонує концепцію модульної приватності, дозволяючи користувачам додавати приватність до різних блокчейнів та активів.

Це бачення модульної приватності забезпечується завдяки двом основним особливостям, які використовують ZKP: Unified Shielded Set (USS) та Shielded Actions (SA). За зразком архітектури Sapling Zcash MASP Namada дозволяє різним активам співіснувати в межах Unified Shielded Set. Іншими словами, конфіденційність різних активів може бути ввімкнена, що дозволяє користувачам додавати приватність до активів з неособистих блокчейнів.

Shielded Actions, у свою чергу, полегшують складні заходи, захищаючи приватук acrossпо всіх числах та децентралізованих додатках (dApps). SAs можна в певному сенсі розглядати як свій власний уровень конфіденційності простору DeFi, забезпечуючи спокій в прозорих мережах, таких як Ethereum, Osmosis та Celestia.

Namada вже проявила свої можливості багатоланцюжковості завдяки недовіреним двостороннім мостам до Ethereum. Однак її кінцева мета полягає в роботі на передовому фронті майбутнього, де конфіденційність є не просто додатковою функцією, а неот`ємною частиною взаємодій блокчейну.

Інтеграція технології Zero-Knowledge в блокчейн представляє собою парадигмальний зрушення в тому, як сприймаються та впроваджуються приватність і безпека в Web3. З проектами, такими як Namada, на чолі, майбутнє блокчейну виглядає не тільки більш безпечним, але і більш приватним, відкриваючи нові можливості для користувачів і розробників.

Мастеркард и ДжейПиМорган запускают токенизированный валютный обмен для ускорения межбанковских трансакций
Мастеркард и ДжейПиМорган запускают токенизированный валютный обмен для ускорения межбанковских трансакций
Mastercard и ДжейПиМорган объединили усилия для внедрения токенизированного валютного обмена, улучшая межбанковские B2B-транзакции. Это повысит прозрачность и скорость расчетов! 💱✨🌐
Просмотреть
Fhenix запускает обновлённую тестовую сеть Nitrogen с новыми возможностями для децентрализации и безопасности на основе гомоморфной шифровки (FHE)
Fhenix запускает обновлённую тестовую сеть Nitrogen с новыми возможностями для децентрализации и безопасности на основе гомоморфной шифровки (FHE)
Fhenix запустила тестовую сеть Nitrogen с улучшениями для децентрализации и безопасности. Новые функции, такие как Threshold Network и Параллельное Декодирование, обеспечат мощные конфиденциальные приложения на Ethereum. 🚀🔒💻✨
Просмотреть
Hedera Hashgraph и abrdn: Токенизация активов на платформе HBAR для повышения ликвидности и финансовой доступности
Hedera Hashgraph и abrdn: Токенизация активов на платформе HBAR для повышения ликвидности и финансовой доступности
Hedera Hashgraph привлекает внимание к токенизации реальных активов через сотрудничество с abrdn. Ожидается прирост ликвидности и значительное обновление производительности блокчейна. 🚀📈💰
Просмотреть
Polyhedra и Berkeley RDI запускают zkML для повышения доверия к ИИ и обеспечения конфиденциальности данных
Polyhedra и Berkeley RDI запускают zkML для повышения доверия к ИИ и обеспечения конфиденциальности данных
Polyhedra и Berkeley RDI совместно запускают zkML, обеспечивающий доверие к ИИ через доказательства с нулевым разглашением. Эта технология усиливает прозрачность и безопасность в машинном обучении. 🌟🔐✨
Просмотреть