Новий закон Росії про використання цифрових активів

Новий закон Росії про використання цифрових активів

Росія: Новий закон дозволяє використання цифрових активів для міжнародних платежів

Росія офіційно підписала закон, який дозволяє використання цифрових фінансових активів (ДФА) для міжнародних платежів у зусиллях уникнути санкцій, підтриманих Заходом.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє використання цифрової валюти для зовнішніх торговельних операцій, завершивши місяці легіслативного протистояння. В глибини положень нового закону можна знайти, що лише токенізовані активи, видані Банком Росії, мають право бути використані в зовнішньоторговельних операціях.

Внутрішнє використання в межах кордонів Росії чітко заборонене новими правилами, навіть за наявності легіслативного затвердження ДФА. Влада Росії прагне уникнути того, щоб цифрові валюти підірвали вплив рубля в усіх внутрішніх трансакціях, але все ж таки бачать в цифрових активах спосіб обійти економічні санкції.

Новий закон має декілька далекосяжних наслідків для антибланківських законів Росії, відмітивши вимогу повного розкриття сторін у трансакції ДФА.

`Через існуючі ризики санкцій, Федеральний Закон виключає вимогу надавати інформацію про вигідного власника особи, яка видала цифрові фінансові активи`, - заявив орган законодавства Росії.

Іншим важливим аспектом закону є передача недержавних пенсій та страхових контрактів через цифрові платформи. Закон надає права центральному банку встановлювати додаткові умови для використання ДФА для розрахунків, але малоймовірно, що центральний банк розширить умови для внутрішнього використання.

`Використання цифрових активів для обслуговування зовнішніх торговельних операцій допоможе російським імпортерам та експортерам працювати активніше з дружніми країнами`, - сказав Анатолій Аксаков, голова Фінансового комітету Думи в лютому. `До певної міри ми зможемо вирішити проблему санкційного тиску на нашу країну.`

Незважаючи на всі переваги, експерти передбачають неспокійний шлях до впровадження включення міжнародних партнерів на платформи ДФА, що вважається важким завданням. Крім того, послаблення правил АБМ може мати негативний вплив, оскільки злочинці можуть використовувати юридичні кишені для фінансових злочинів.

Вдосконалюючи інші альтернативи

Попри плани використовувати ДФА для обходу санкцій, Росія все ще має кілька тузів у рукаві, включаючи цифровий рубль з можливостями для міжнародних розрахунків.

Банківський регулятор досліджує роздрібні центральні банківські цифрові валюти (ЦБЦВ) з можливостями міжнародних платежів, укладаючи угоди з Китаєм і іншими союзниками. У певний момент Росія спрямувала свою увагу на стейблкоїни, але нездатність уточнити дрібниці зачепила плани використання їх для міжнародних розрахунків.

В даний час Росія розглядає блокчейн-систему платежів для країн-членів БРІКС, покладаючись на ЦБЦВ для розрахунків. Економічний коаліція досліджує широкий спектр варіантів, щоб придушити домінування долара США в міжнародній торгівлі і зменшити ефект економічних санкцій.

ОКХ планирует перезапуск американской биржи с новым приложением
ОКХ планирует перезапуск американской биржи с новым приложением
ОКХ запустит новое американское приложение осенью 2024 года, заменяя ОККоин. Будут доступны трансферты ACH, улучшая удобство пользователей. Планируется привлечение американских банков как партнеров. 📱🤝
Просмотреть
Криптожурналист: Coinbase добавляет Zetachain (ZETACHAIN)
Криптожурналист: Coinbase добавляет Zetachain (ZETACHAIN)
Coinbase продолжает расширять свой листинг: на очереди Zetachain (ZETACHAIN). 🚀📈 #Coinbase #Zetachain #криптовалюты
Просмотреть
Coinbase добавляет Aleo (ALEO) перед решением ФРС
Coinbase добавляет Aleo (ALEO) перед решением ФРС
Coinbase добавила Aleo (ALEO) перед решением ФРС 🚀📈🔥. Не инвестиционный совет.
Просмотреть
Доминирование Uniswap на рынке DEX: $7.09 млрдеженедельный объем
Доминирование Uniswap на рынке DEX: $7.09 млрдеженедельный объем
Uniswap лидирует на рынке DEX с еженедельным объемом в $7.09 млрд 💰. PancakeSwap на втором месте, ORCA на третьем, Aerodrome четвертый, Raydium пятый, DODO шестой, Curve седьмой, Camelot восьмой, Thorchain девятый.
Просмотреть