Застосування блокчейну для захисту Інтелектуальної Власності в Казахстані
8
Компанія, заснована в Казахстані, досліджує застосування блокчейну для захисту інтелектуальної власності
У зв`язку з ухваленням урядом докримінальних заходів стосовно цифрових валют та видобутку блок-винагород, одна компанія, заснована в Казахстані, звернулася до технології блокчейну для захисту авторських прав та інтелектуальної власності (ІВ).
Компанія Future NFT Technology Limited створила свою платформу захисту авторських прав у кінці 2023 року, щоб зареєструвати права ІВ мешканців. Astana Times повідомляє, що платформа набула значного популярності, набравши сотні реєстрацій авторських прав менше ніж за 60 днів.
Платформа під назвою Центральний Азійський реєстр інтелектуальної власності (CARRIP) дозволяє користувачам завантажувати деталі своїх творінь у кілька категорій. Після сплати плати творці отримують сертифікат, призначений для використання як доказ реєстрації інтелектуальної власності.
Зареєстровані творіння зберігаються в громадському розподіленому реєстрі для забезпечення прозорості та підтвердження дати та часу реєстрації. Користувачі можуть надати згоду іншим суб`єктам на використання їх авторських прав за певних умов, включаючи сплату платежів.
`Ідея креативної економіки полягає в монетизації талантів,` - заявив керівник CARRIP Темірлан Тулегенов. `Казахстан приєднався до міжнародних конвенцій та договорів у галузі інтелектуальної власності, проте ринок прав інтелектуальної власності потребує адаптації до сучасних тенденцій у розвитку креативної економіки.`
CARRIP може розширити свої послуги за межі Казахстану, включаючи Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан. Дані з Конференції ООН з торгівлі та розвитку показують, що Центральна Азія робить значні кроки в стимулюванні зростання своїх творчих галузей.
Експерти вказують на платформи для захисту авторських прав на блокчейні як вірогідне рішення для стимулювання зростання у творчих секторах. З урахуванням викликів авторських прав, з якими стикаються системи генеративного штучного інтелекту, ряд гравців промисловості спрямовуються на використання блокчейну для відстеження походження даних, використаних у навчанні великих мовних моделей (LLM).
Робота Казахстану з блокчейном
Казахстан має неоднозначні стосунки з блокчейном з 2020 року, що призвело до жорстких правил проти видобування блок-винагород. Після загального заборону Китаю на цифрові валюти, велика кількість майнерів перебралася до Казахстану, приваблена дешевими джерелами енергії та дружньою позицією уряду.
Однак райдужні часи перетворилися на гіркі після того, як уряд розпочав всеукраїнську кампанію проти постачальників послуг промисловості. Видобувачі блок-винагород були найбільше постраждалими, із офіційним підтвердженням того, що країна заробила $7 мільйонів у податках від майнерів, заборонивши Coinbase (NASDAQ: COIN) працювати на своїй території через порушення існуючих правил.
Проект Guardian: революция в финансовых рынках через токенизацию с Chainlink
Проект Guardian, поддерживаемый Chainlink, переосмысляет финансы через токенизацию и объединение цифровых активов. Цель — повысить ликвидность и создать эффективную экосистему. 🔗💰🌐✨
Партнерство MetaHub Finance и Ginoa: Новые горизонты для блокчейна и цифровых активов с ИИ и Web3
MetaHub Finance и Ginoa объявили о сотрудничестве для улучшения торговли цифровыми активами с помощью ИИ и Web3. Это шаг к повышению прозрачности и эффективности в блокчейн-секторе. 🤝🚀🌍🎉✨
The Graph представляет новый стандарт данных GRC-20 для Web3
The Graph представил стандарт GRC-20 для Web3, заменяющий RDF. Он оптимизирует структуру данных для децентрализованных приложений, улучшая связь информации. 📊🌐💡 #Web3
Units Network и GT Protocol: Партнёрство для Революции в Web3 и Доступе к Инвестициям
Units Network и GT Protocol объединили усилия для создания инновационных инструментов Web3, улучшая доступ к рынкам DeFi, CeFi и NFT через мощные решения на основе ИИ. 🌐🤝💼