Гонконг та Китай: Лідерство у Web3 та подолання цифрового розриву

Гонконг та Китай: Лідерство у Web3 та подолання цифрового розриву

1

Гонконг лідирує в гонці Web3; Китай вирішує цифровий розрив

Лише через 20 років після свого запуску, Гонконзький Кіберпорт зафіксував астрономічний ріст, виправдавши очікування як основний двигун урядових ідей Web3. У той же час, Китай прагне до більшої співпраці з розвиненими та країнами, що розвиваються, щоб подолати цифровий розрив.

Згідно з документом, опублікованим Законодавчою радою Гонконгу, Кіберпорт виріс до розміщення понад 270 підприємств Web3 з моменту свого створення. У документі також підкреслюються значні досягнення Кіберпорту, інформуючи громадськість про прогрес ініціативи в розвитку Web3.

У звіті на 14 сторінках зазначено, що державний комерційний хаб зараз очолює амбіції Гонконгу в галузі нових технологій, підтримуючи розвиток блокчейн-технологій, штучного інтелекту (ШІ) і Великої Даних.

У звіті зазначено, що в хабі працює 270 блокчейн-компаній, три з яких є «єдинорогами». Ці компанії створюють рішення в областях смарт-житла, цифрових розваг, фінансових технологій і безпеки даних «для сприяння розвитку живого екосистеми».

Хоча більшість компаній є місцевими підприємствами, 15% компаній Web3 походять з материкового Китаю та інших країн, включаючи Сполучені Штати та Великобританію.

Ключовою частиною Кіберпорту є підтримка молодих стартапів шляхом надання капіталу та регуляторної підтримки для компаній. Інкубаційна програма виділила до 500 000 доларів у вигляді грантів новим стартапам поряд з технічною підтримкою та консультаційними послугами.

Для компаній, які прагнуть перетворити свої блокчейн-досвіди в прототипи, Кіберпорт Creative Micro Fund надає 100 000 доларів підтримки кожному стартапу, тоді як до 30 компаній отримують до 200 000 доларів на дослідження ринку.

Окрім надання фінансування, Кіберпорт прагне розширити свою мережу партнерів, підписуючи Меморандум про взаєморозуміння (MoU) з кількома підприємствами. На початку року Кіберпорт уклав угоду з районом Шанченг у Ханчжоу для співпраці, а також об`єднався з американською Draper Dragon для програми Web3 Accelerator.

Ключовою складовою є прагнення Кіберпорту залучити постійний потік інвесторів для нових компаній, запустивши Мережу Інвесторів Кіберпорту в 2017 році. Хаб продовжив цю ініціативу, запустивши Коло Інвесторів Web 3.0 (W3IC), щоб зосередитись на блокчейн-компаніях із значним потенціалом.

Кіберпорт також прагне розвивати окремі таланти, щоб потужити революцію блокчейну в регіоні, запустивши програму стажування, яка поєднує студентів університетів з блокчейн-компаніями.

Яскраве світло

Гонконг став яскравим світом у регіоні для всього, що стосується Web3, завдячуючи різноманіттю урядових політик, що покращують сектор. Іноземним веб-компаніям пропонуються податкові стимули та субсидії на ліцензування для відкриття бізнесу в Гонконзі, а регулятор банківського сектору закликає фінансові установи розширити банківські послуги для нових гравців.

Ясний посібник теплої гри вважається кроком у правильному напрямку для постачальників послуг і інвесторів, в той час як активний регулятор забезпечує виконання норм. Як цифрові активи продовжують процвітати, Гонконг вивчає можливості центральної банківської цифрової валюти (CBDC) для покращення місцевих і трансакцій між країнами.

Китай прагне до більшої співпраці

Поки Спеціальний адміністративний район працює над своїми амбіціями в Web3, Китай взяв на себе відповідальність за подолання цифрового розриву між країнами світу, закликаючи до більшої співпраці та обміну ресурсами між націями.

У відеозверненні на Всесвітній інтернет-конференції у Ужені, китайський президент Сі Цзіньпін заявив, що його країна підтримуватиме зусилля щодо демократизації Інтернету, підкреслюючи необхідність для країн, що розвиваються, наздоганяти розвинені економіки.

Сидячий лідер зазначив, що швидкий розвиток нових технологій, таких як штучний інтелект (ШІ), Інтернет речей (IoT), Web3 і Великі Дані та стрімкий темп їх впровадження, може призвести до того, що розвинені економіки залишають країни, що розвиваються, позаду, поглиблюючи цифровий розрив.

Віце-прем`єр Китаю Дін Сюенсян закликав колегу до аналогічних дій, звернувши увагу на наслідки поглиблення цифрового розриву між країнами. Дін вказав на потенційні ризики кібербезпеки, нерівність доходів, диспропорцію в освіті та залежність як на небезпеки, що виникають внаслідок цифрового розриву.

Прем`єр видав кілька рекомендацій для вирівнювання умов для країн, зокрема покращення глобального управління та сприяння співпраці в ШІ. Дін додав, що інвестиції в країни, що розвиваються, з боку розвинених економік відіграватимуть важливу роль у подоланні технологічного розриву з акцентом на розвиток талантів.

Натомість країни, що розвиваються, повинні сфокусуватися на створенні сприятливого середовища для інновацій шляхом політики та прогресивного посібника. Акцент на дослідницькій діяльності в галузі Web3, ШІ, Великих Даних та технологій IoT сприятиме тому, що країни, що розвиваються, зможуть обійти виклики та рівнятися з розвиненими економіками.

Тим часом, місцеві китайські підприємства, які відвідують саміт, продемонстрували намір відтворити урядову політику, підтримуючи технологічний розвиток у країнах, що розвиваються. Генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь зазначив, що технологічна компанія буде виступати за інклюзивний кіберпростір для всіх та домагатиметься підтримки для африканських і латиноамериканських країн.

Ericsson China поділяє ті ж почуття, тоді як телекомунікаційна компанія GSMA вказує на провідну роль Китаю у зменшенні розриву.

Гарячий період

Китай має вражаюче резюме спроб подолати цифровий розрив, публічно пропонуючи єдині стандарти ШІ для держав-членів ООН. Вважаючи це кроком у правильному напрямку, кілька держав-членів прийняли стандарти, запропоновані Китаєм, намагаючись контролювати нову екосистему.

Попри загальну заборону на цифрові активи для спекулятивних цілей, економічна супердержава залишається на передньому краї інновацій у Web3. Народний банк Китаю (PBoC) уклав кілька партнерських угод зі своїми колегами для тестування життєздатності CBDC для трансакцій між країнами.

СингуларитиНет и Mina Foundation объединяют усилия для разработки децентрализованного ИИ с защитой конфиденциальности через доказательства с нулевым раскрытием
СингуларитиНет и Mina Foundation объединяют усилия для разработки децентрализованного ИИ с защитой конфиденциальности через доказательства с нулевым раскрытием
SingularityNET и Mina Foundation объединяются для продвижения децентрализованного ИИ с использованием доказательств ZK, обеспечивая конфиденциальность данных пользователей. 🤖🔒🌐✨
Просмотреть
Terminus и PoP Planet объединяются для трансформации экосистемы Web3 через социальные данные и платёжные решения
Terminus и PoP Planet объединяются для трансформации экосистемы Web3 через социальные данные и платёжные решения
Terminus и PoP Planet объединили силы для преобразования Web3, интегрируя социальные данные с платёжными решениями. Это партнерство обещает улучшение пользовательского опыта и новых возможностей. 🌐🚀🤝💰✨
Просмотреть
Гонконг и Китай: ведущие игроки в эволюции Web3 и борьбе с цифровым разрывом
Гонконг и Китай: ведущие игроки в эволюции Web3 и борьбе с цифровым разрывом
Гонконг активно развивает Web3 через Киберпорт, поддерживая стартапы и привлекая инвесторов. Китай также стремится устранить цифровой разрыв, сотрудничая с развитыми странами. 🌐🚀📈
Просмотреть
Transit Swap усиливает кросс-цепочные обмены с интеграцией Across Protocol
Transit Swap усиливает кросс-цепочные обмены с интеграцией Across Protocol
Transit Swap интегрировался с Across Protocol для улучшения кросс-цепочечных обменов, обеспечивая быстрый и безопасный обмен токенов между сетями. 🚀🔗💰✨
Просмотреть