Криптопіраміда PlusToken: Китайські влади конфіскували 190 тис. BTC
8
Що сталося з 190 тисячами біткойнів влади Китаю?
Колін Ву, китайський журналіст, оприлюднив розслідування PlusToken, одної з найбільших криптовалютних пірамідальних схем в історії. Таблиця змісту Що відомо про розслідування PlusToken Перші продажі конфіскованих активів Криптовалютна ситуація в Китаї
За словами журналіста, китайські влади конфіскували велику кількість цифрових активів. Команда PlusToken, зіграна пірамідальною схемою та моделлю понзі під керівництвом людини з середньою освітою з Чанша, зібрала 310 000 біткоїнів (BTC), 9,17 мільйона Ethereum (ETH) та понад 51 мільйон EOS. Китайська поліція конфіскувала 190 000 BTC, 830 000 ETH та 27,24 мільйона EOS.
“Чоловік із Чанша, провінція Хунань, з середньою освітою зібрав 310 000 біткоїнів; 9,17 мільйона ефірів; понад 51 мільйон EOS і т.д. Його модель була простою пірамідальною схемою + схемою понзі, збираючи кошти та обіцяючи відсоток, з розвитком як в пострілочному, так і в низьководі.” Колін Ву, журналіст
За словами Ву, деякі конфісковані криптовалюти були продані через китайську компанію Beijing Zhifan Technology, аналогічну американській компанії Chainalysis. Однак, невідомо, що сталося з рештою активів.
Wu і ще одне джерело, Джіанг Чжуоер, стверджують, що більшість конфіскованих BTC були продані між кінцем 2019 і серединою 2020 року, коли ціни на BTC коливалися від 7 000 до 12 000 доларів.
Проте доля решти активів залишається невідомою. Західні аналітики, що відстежують адреси PlusToken, вважають, що хоча більшість біткоїнів було продано через платформу Huobi, близько 15 000 BTC все ще може бути продано. Крім того, вони припускають, що адреси Ethereum залишилися без змін.
Журналіст зазначив, що може існувати розбіжність між адресами, виявленими поліцією, та адресами, відзначеними іноземними спостерігачами. Він також зауважує, що поліція все ще відстежує деякі адреси.
Можливо, вам сподобається: Найбільші маніпуляції на криптовалютному ринку, записані коли-небудь Що відомо про PlusToken
У 2019 році користувачі гаманця криптовалюти PlusToken втратили 3 мільярди доларів після того, як лідери проекту втекли з їхніми коштами. Платформа була запущена у 2018 році та просувалася як децентралізований міжнародний проект, розроблений командою із Південної Кореї. PlusToken був спрямований на країни Азії та Європи.
Інвесторам PlusToken запропонували гарантовані щомісячні виплати від 6% до 19% та бонуси за залучення нових учасників. Компанія планувала зареєструвати 10 мільйонів користувачів до кінця 2019 року, хоча заявлене число учасників складало 3 мільйони осіб. Розслідування
У березні 2019 року поліція в південній провінції Хунань розпочала розслідування пірамідальної схеми PlusToken. З тих пір голова китайського відділу Чен Бо та ще п`ятеро китайських громадян, пов`язаних з проектом, знаходяться в бігах.
Кілька місяців після призупинення платформи керуючий партнер Primitive Ventures Дуві Ван повідомив, що китайська поліція змогла затримати ключових підозрюваних у справі PlusToken.
Також поширились чутки серед китайських трейдерів, що кажуть, що хтось, який, як стверджується, має стосунок до PlusToken, постійно передає 100 BTC на біржу Binance.
У липні 2020 року китайська поліція затримала 27 головних підозрюваних та 82 ключові учасники пірамідальної схеми криптовалюти PlusToken.
Дуві Ван підтвердила інформацію про затримку організаторів PlusToken. Вона пояснила, що їх розшукували протягом 12 місяців. Такий протяг пошуку можна пояснити тим, що ключові учасники у піраміді розійшлися по різних країнах, ускладнюючи пошукові зусилля.
Перші продажі конфіскованих активів
У листопаді 2020 року стало відомо, що китайські влади сконфіскували криптовалюту вартістю 4,2 мільярда доларів з фінансової піраміди PlusToken. Уряд продаст її та направить прибуток до державного скарбництва.
Тоді повідомлялося, що уряд сконфіскував такі монети: 195 000 BTC, 833 000 ETH, 1,4 мільйона LTC, 27,6 мільйона EOS, 74 000 DASH, 487 мільйонів XRP, 6 мільярдів DOGE, 80 000 BCH та 214 000 USDT.
Криптовалютна ситуація в Китаї
Китай вже довгий час є флагманом та тягарем криптовалютної галузі. У гірництві він конкурував на рівних з усім світом, постачаючи значну частку загальної хешрейту провідних мереж монет. Також там було встановлено масове виробництво гірничого обладнання. Але все змінилося у 2021 році, коли Народний банк Китаю оголосив будь-яку криптовалютно-пов`язану діяльність незаконною.
Сайти криптовалютних бірж та багато інтернет-ресурсів, що присвячені криптовалютам, були заборонені. Більше того, регулятор чітко визнав, щоб уникнути двозначності, що стабільні монети від Tether, Bitcoin та Ethereum не є фіатними валютами. Декілька років тому, у 2017 році, китайські чиновники успішно заборонили ICO, пояснивши, що компанії, які проводять ICO, можуть порушити фінансові правила.
Проте, за поточними даними, наданими експертами CCAF, частка північного Китаю в світовому хешрейті становить 21,11%. Тобто на 10% менше, ніж показники червня 2021 року. І це при повному забороні гірництва криптовалют.
Дебати про біткоїн-резерв у США: різні погляди управлінців активами та підтримка сенатора Луміс
Дебати про біткоїн-резерв у США активізуються після переобрання Трампа. Vaneck підтримує ідею резерву, в той час як Blackrock виступає проти. Сенатор Луміс пропонує стратегічний підхід без нових витрат 💰🪙🇺🇸.
Велика Британія під загрозою: створення резерву біткоїнів для зміцнення економіки в умовах глобальних конкурентних викликів.
Уряд Великої Британії під тиском закликів до створення резерву біткоїнів у відповідь на політику США. Це може зміцнити економіку та залучити інвестиції. 💰📈🌍
Біткоїн впав нижче 95 000 доларів: чи завершилося зростання?
Біткоїн знизився нижче 95 000 доларів, коригуючи прибутки після ралі. Підтримка на 92 500 доларах, опір на 95 750 доларах. 🤑📉💹
Біткоїн на межі прориву: чи здолає $100K?
Bitcoin досягнув $99K, знову зіткнувшись із серйозним опором. Змішані технічні сигнали вказують на можливий відкат або підготовку до прориву. Погляди на $111K. 🔍💰👀📈🚀