- Головна
- /
- Безпека
- /
- Шахрайська операція з криптовалютними монетами викрала 32 млн доларів: Blockfence
Шахрайська операція з криптовалютними монетами викрала 32 млн доларів: Blockfence
17
Софістикована шахрайська операція з криптовалютними монетами викрала 32 мільйони доларів з квітня: Blockfence
За даними дослідження від команди безпеки Blockfence, софістикована, програмна шахрайська операція стоїть за понад 1 300 шахрайськими криптожетонами, які були створені з квітня 2023 року і вже обманули понад 42 000 жертв, загребаючи 32 мільйони доларів.
Операція працює майже автоматично, створюючи жетон, який часто нагадує компанії або проекти, які ще не оголосили або не запустили жетон. Далі, шахраї вводять фальшивий обсяг, щоб приманити трейдерів. Якщо досягається достатня кількість легітимного капіталу, шахраї (припускаючи, що їх більше ніж один) виводять гроші з жетону і повторюють цей процес знову і знову.
Незважаючи на те, що контракт жетону, здається, проходить кілька заходів безпеки, насправді шахраї мають можливість витратити жетони тримачів за своєю волею, створювати нескінченну кількість жетонів для шахраїв (незважаючи на те, що жетони, казалось би, заблоковані) та фальшивити максимальний обсяг жетону.
`Це може бути просто одна людина, яка організовує все це, тому що, як ми бачили, багато речей, здається, робляться програмно, наприклад, створення імен жетонів здається багатьма словами, змішаними з штучним інтелектом. Розкладання жетонів ... створення пулів ліквідності, блокування LP-жетонів, шахрайський вивод; більшість з них, здається, автоматичні`, - сказав один з авторів розслідування, Пабло Саббателла.
Саббателла почав досліджувати шахрайську операцію після того, як вона випустила жетон, названий на честь його компанії, Blockfence, яка стала однією з сотень створених шахрайських монет. Однак шахраї, казалось би, обмежують свій прибуток з одного жетону до 5-20 ефірів, що допомагає їм уникнути уваги, за словами Саббателли.
`Тепер ми трохи глибше вивчимо цю операцію і подивимося, що вони роблять з Binance Smart Chain, Arbitrum і Base`, - сказав Саббателла.
Як можуть трейдери криптовалют захистити себе від подібних шахрайств? Першим кроком, за словами Саббателли, є уникання торгівлі сумнівними жетонами. `Ви вже знаєте, що ви викладаєте себе на високий, високий ризик`, - сказав Саббателла. `Я б ніколи не купував або інвестував у актив, який я не розумію`.
Однак, для трейдерів, які готові взяти на себе ризик, Саббателла радить використовувати кілька засобів виявлення шахрайств. `Я рекомендую використовувати не просто один інструмент, а два або три різних інструменти та отримувати результати з усіх`, - сказав він.
WazirX заморозила 3 мільйони доларів у вкрадених криптовалютах після крадіжки на 235 мільйонів доларів
WazirX заморозила 3 млн доларів у крадених криптоактивах на фоні розслідування крадіжки на 235 млн доларів. Відшкодування триває. 💰🔒💻📉
Жінка з Південної Кореї викрала криптовалюту на 480 000 доларів для погашення боргів
Жінку в Південній Кореї затримали за викрадення криптовалюти на $480,000, щоб погасити борги. Подібні злочини стають дедалі поширеніші. 📉💸🔒💰👮♂️
Зростання шахрайств у Telegram: шкідливі програми перевершують традиційний фішинг на 2000%
Шахрайства в Telegram зростають на 2000%, перевершуючи фішинг! Зловмисники використовують нові методи, ускладнюючи відстеження. Захистись можна обережністю та апаратними гаманцями. 🚨🔒💻
Арешт біткоїн-донору в Південній Африці: звинувачення у фінансуванні тероризму та відмова в заставі
Південноафриканські правоохоронці відмовили в заставі біткойн-донору Зіяду Гурзуку, звинуваченому у фінансуванні тероризму. Він заперечує свою провину. Слухання заплановане на 15 січня. 🕵️♂️💰⚖️