- Головна
- /
- Юридичні
- /
- Європа ризикує стати перелітною зоною для криптовалют через повільне законодавство, вважає юридичний керівник Franklin Templeton.

Європа ризикує стати перелітною зоною для криптовалют через повільне законодавство, вважає юридичний керівник Franklin Templeton.
9
Європейський Союз ризикує стати `перелітною зоною` для криптовалют, оскільки темпи законодавства відстають від США та Азії, як зазначила виконавчий директор компанії Franklin Templeton.
Виступаючи на конференції DigiAssets 2025, міжнародний юридичний керівник компанії по цифрових проєктах, Катріона Келлас, стверджувала, що, хоча Європа перебуває в `міцному становищі`, існують побоювання, що вона `може стати перелітною зоною між США та Азією`.
Вона підкреслила `енергію, що надходить зі Сполучених Штатів`, яка надає енергетичний імпульс Європі.
“Є реальний ризик з цією технологією, що юрисдикції, які, можливо, були на самому передньому краї кілька років тому, можуть легко відстати, якщо законодавчий процес триватиме занадто довго,” - сказала вона, вказуючи на “інші юрисдикції” з більш гнучкими підходами до крипто-сектору.
Європейська комісія, на її думку, починає звертати на це увагу, згадуючи про нещодавні слова, які вона ніколи раніше не чула: “конкуренція”.
“Вони точно ставлять правильні питання,” - додала Келлас, зазначаючи, що існує “більше ніж просто шепіт” навколо “MiCA 2”, оновлення законодавства про ринки криптоактивів, яке вступило в силу в червні 2023 року. “Це точно, потенційно, на підході,” - додала вона, трохи зменшуючи свої прогнози.
Келлас також звернула увагу на пілотний режим технології розподіленого реєстру (DLT) ЄС. Він призначений для того, щоб надати крипто-компаніям «пісочницю», в якій вони можуть працювати, поки регулятори спостерігають за розвитком подій. Він діє лише рік, але посадовці `слідують за оновленнями та намагаються впевнитися, що він відповідає потребам.` Чи приходить MiCA 2?
На фоні “здорової енергії, яка почне надходити з Європи”, Кає запропонував, що побоювання, що MiCA 2 може виявитися ще більш обмежувальним, “можуть ослабнути, оскільки ми спостерігаємо, як частина Європи дивиться на те, що відбувається у США та Азійсько-Тихоокеанському регіоні.”
Криптоіндустрія не сидить без діла; зовсім нещодавно стало відомо, що криптобіржі Coinbase і Gemini намагаються отримати операційні ліцензії в Люксембурзі та Мальті відповідно, що дозволить їм працювати в усіх 27 країнах-членах ЄС.
Деякі регулятори ЄС, як повідомляється, висловлювали занепокоєння щодо швидкості затвердження `паспорта` в деяких юрисдикціях, що заважає державам ЄС блокувати постачальників послуг криптоактивів (CASP), як тільки вони отримують ліцензію на роботу в одній державі.
У міру того, як глобальне визнання цифрових активів стає дедалі глибшим, Кає передбачив “зміни в ставленні установ” серед регуляторів та законодавців по всьому світу. “Досить важко знову забрати це до коробки та повернутися до більш обережного підходу,” - сказала вона.
Розглядаючи регуляторне виконання, вона додала: “Ми думаємо про цей м`який регуляторний підхід, який теж може бути таким же складним у поведінці, як і те, що написане на сторінці.”
Збільшуючи потребу в змінах, Кає зазначила: “Те, що ми справді спостерігаємо, - це те, що регулятори стикаються з тиском з боку своїх урядів, тиском від своїх лідерів, щоб внести ці зміни та не думати лише в межах парадигми, що завжди їм пропонували.”
Редаговано Стейсі Елліот.

Уряд Індії посилює контроль за оподаткуванням криптовалют та впроваджує нові технології для боротьби з ухиленням від сплати податків
Індія запроваджує нові заходи для оподаткування криптовалют, використовуючи сучасні технології. Дохід від цифрових активів зростає, а контроль посилюється. 💰📊🔍✨

Криптовалюти в Японії: перешкоди для інновацій через повільне схвалення регуляторів
Японія стикається з регуляторними перепонами в криптовалютній сфері, які стримують інновації. Експерт підкреслює необхідність змін у культурі схвалення для залучення стартапів 🏦🚀.

Великі банки США проти криптовалют: JPMorgan призупинив співпрацю з біржею Gemini
JPMorgan призупинив співпрацю з криптобіржею Gemini після звинувачень у тиску на фінтех. Виокремлюються побоювання щодо нових регуляцій, які можуть обмежити доступ до банківських даних. 💼📉⚖️

Скандал з LIBRA: Зізнання криптопідприємця про падіння вартості на 99,47%
Скандал навколо токена LIBRA: підприємець Хейден Девіс визнає, що це мемкоїн. Ситуація загострюється через позов інвестора та зустріч з президентом Аргентини. 📉💰⚖️