- Головна
- /
- Юридичні
- /
- Американські законодавці закликають SEC заборонити китайські компанії, зокрема Alibaba та Tencent, через порушення прав людини та звязки з армією Китаю.

Американські законодавці закликають SEC заборонити китайські компанії, зокрема Alibaba та Tencent, через порушення прав людини та звязки з армією Китаю.
7
Американські законодавці закликають Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC) виключити з торгівлі низку китайських компаній, таких як Alibaba та Tencent. Двоє провідних республіканців, Джон Муленар і сенатор Рік Скотт, направили лист до новопризначеного голови SEC Пола Аткінаса.
У листі вони закликали комісію вжити заходів щодо 25 китайських підприємств, які в даний час котируються на американських фондових ринках. Серед них — значущі компанії, такі як Baidu, JD.com та соціальна мережа Weibo.
Законодавці стверджують, що ці компанії використовують американський капітал для підтримки модернізації китайської армії і пов`язані з серйозними порушеннями прав людини. `Ці суб`єкти отримують вигоду від американських інвестицій, сприяючи стратегічним цілям Комуністичної партії Китаю. Вони також створюють неприпустимий ризик для американських інвесторів,` — йдеться у листі.
Муленар і Скотт наголосили, що навіть компанії, які здаються виключно комерційними, часто беруть участь у підтримці інтересів китайської держави. Вони згадали про політику військово-цивільної інтеграції Китаю, яка дозволяє уряду змушувати приватні компанії ділитися технологіями з Народно-визвольними арміями.
Заклик законодавців — це частина ширшого зусилля США з обмеження доступу Китаю до американських грошей, технологій та знань. Це відбувається на фоні зростаючих напруженостей між Вашингтоном та Пекіном, які вже поглиблено війною в торгах.
Лист був надісланий напередодні, коли ЦРУ опублікувало два відео китайською мовою, спрямовані на залучення нових розвідувальних активів всередині Китаю — ще один сигнал зростаючого суперництва між двома державами.
Муленар і Скотт зазначили, що контроль Комуністичної партії Китаю над компаніями `систематично приховується від американських інвесторів` і попередили, що китайське законодавство створює `непередбачуваний ризик`, який неможливо усунути шляхом кращого інформування. Вони також стверджують, що багато з 25 згаданих компаній `активно інтегровані у китайський військовий та наглядовий апарат.`
Законодавці вказали, що SEC вже має повноваження діяти відповідно до Закону про відповідальність іноземних компаній, який дозволяє агентству призупиняти або відкликати реєстрацію іноземних компаній, які не відповідають американським стандартам аудиту або не захищають інвесторів.
`SEC може — і повинна — діяти,` — написали законодавці.
Серед компаній, що були згадані, — Pony AI, компанія, що займається технологіями для автомобілів з автопілотом, та Hesai, виробник лазерних сенсорів, яку Міністерство оборони США пов`язало з китайською армією — що Hesai заперечує.
До інших компаній входять Tencent Music, стрімінгова служба, що належить Tencent Holdings, вже занесена до чорного списку Пентагону, та Daqo New Energy Corp, виробник сонячних матеріалів, що раніше отримав санкції від Міністерства торгівлі США через підозри у використанні примусової праці в Сіньцзяні.
Законодавці вважають, що 25 компаній становлять лише невелику частину китайських компаній, які використовують американський капітал, співпрацюючи з `геноцидною диктатурою та нашим основним геостратегічним суперником`. Як повідомляє Комісія з економіки та національної безпеки США-Китаю, що була створена Конгресом для моніторингу економічного і національного безпекового впливу торгівлі між США та Китаєм, станом на березень на американських біржах було зареєстровано 286 китайських компаній.
SEC поки що не відреагувала публічно. Голова Пол Аткінас, який вступив на посаду минулого місяця, поки що не виклав своєї програми щодо Китаю. Його попередник, Гері Генслер, акцентував більше уваги на китайських компаніях.
Аткінас під час слухання на затвердження підкреслив важливість прозорої облікової та аудиторської практики для захисту інвесторів.
Тим часом Комітет з Китаю Палати представників також зосередив свою увагу на американських фінансових компаніях, які ведуть бізнес з китайськими компаніями, звинуваченими у військових зв’язках або порушеннях прав людини.
Китайське посольство у Вашингтоні виступило проти дій США. Представник Ліу Пеньюй заявив, що Китай виступає проти використання національної безпеки як підстави для цільових атак на свої компанії й критикував те, що він описав як політизацію торгівлі та технологій.
`Ми проти перетворення питань торгівлі та технологій на політичну зброю,` — зазначив Ліу.

Диверсифікація стабільних монет: Важливість зменшення залежності від долара у фінансовій системі
Борис Божер-Біловіцький з Concordium наголошує на ризиках залежності від долара в стабільних монетах і закликає до диверсифікації валют. Він підкреслює значення програмованих монет у платіжних системах, попереджаючи про можливі наслідки криз. 🌍💰⚖️🔗

SEC відкликає позов проти Ripple: новий етап у регуляції криптовалют у США
SEC відкликала позов проти Ripple, визнавши невизначеність у регулюванні криптовалют. Фокус на інноваціях! 🚀💼💡📈⚖️

Нью-Йорк виплатить 2 мільярди доларів жителям у рамках програми підтримки від інфляції
Штат Нью-Йорк оголосив про виплату $2 млрд жителям без умов як компенсацію за інфляцію. Губернаторка Кеті Хохул підкреслила, що це відповідь на зростання цін 🏙️💰. Думки розділилися! 🤔💭

SEC і IRS: шлях до спрощення регулювання криптовалют
SEC може перейняти досвід IRS для спрощення регулювання криптовалют. Очікуються реформи, які зроблять нагляд більш передбачуваним і сприятимуть інноваціям. 🚀💰🔍