- Головна
- /
- Безпека
- /
- Microsoft навчить 1 мільйон африканців штучному інтелекту та кібербезпеці до 2026 року для подолання розриву в кваліфікаціях.

Microsoft навчить 1 мільйон африканців штучному інтелекту та кібербезпеці до 2026 року для подолання розриву в кваліфікаціях.
19
Microsoft (NASDAQ: MSFT) має намір навчити 1 мільйон жителів Південної Африки штучному інтелекту (ШІ), кібербезпеці та іншим новітнім технологіям до 2026 року.
Ініціатива підвищення кваліфікації в галузі ШІ від американського технологічного гіганта надасть учасникам базові інструменти для використання цієї технології, заявила Ліліан Бернард, президент Microsoft Africa.
“Використання трансформаційної сили ШІ вже не є футуристичним баченням, а стало відчутною реальністю для організацій, які прагнуть досягти експоненційного зростання та оптимізації,` - зазначила вона.
ШІ став найзатребуванішою новітньою технологією у світі, і експерти прогнозують, що ринок у цьому сегменті буде зростати на 18% щорічно, досягнувши $830 мільярдів до 2030 року, порівняно з $390 мільярдами у 2024 році. PwC прогнозує, що ШІ може збільшити доходи на понад $15 трильйонів до кінця десятиліття, при цьому 83% компаній вказують на інтеграцію ШІ як на головний пріоритет.
Однак Африка відстає від інших регіонів у прийнятті ШІ, і нестача необхідних навичок є однією з перешкод, з якою вона стикається. За даними дослідження Світового економічного форуму (WEF), 60% африканських фірм вказали на відсутність кваліфікації як на ключову перешкоду для впровадження новітніх технологій. Microsoft прагне відіграти свою роль у подоланні цього розриву, зобов’язуючись навчити 30 мільйонів молодих людей по всій Африці новітнім технологіям.
“Запуск цієї ініціативи з підвищення кваліфікації у сфері ШІ для Південної Африки - це не лише про особистий прогрес, а, що важливіше, про підняття цілого спільноти. Ми віримо, що, демократизуючи доступ до освіти в галузі ШІ, ми створюємо більш рівні цифрові майбутнє для всіх,` - прокоментувала Бернард.
Технологічний гігант співпрацюватиме з місцевими академічними установами, урядовими та неурядовими організаціями, ІКТ-к навчальними фірмами та іншими приватними секторами, щоб розширити свій вплив.
“До 2030 року континент може стати більш значущим гравцем у світовій економіці, використовуючи ШІ для революціонування галузей та підвищення продуктивності. Разом, реалізуючи обіцянку ШІ, ми можемо прокласти шлях для Африки стати наступним глобальним економічним містом,” - зазначила Бернард.
Прийняття ШІ зростає в Африці, але зростає й злочинність.
Африка впроваджує ШІ для вирішення деяких постійних проблем, з якими стикається регіон, і для створення нових можливостей для своїх 1,5 мільярда людей, переважна більшість з яких молодші за 30 років.
Нещодавнє дослідження глобальної компанії з інтеграції даних Qlik виявило, що 92% африканських організацій вважають, що інтеграція ШІ `абсолютно необхідна` або `дуже важлива` для їхнього загального успіху цього року. У Південній Африці, зокрема, 99% опитаних фірм знайомі з ШІ та його перевагами.
Qlik виявила, що обмін знаннями та навчання було найпопулярнішим використанням ШІ у бізнесі, поряд з аналізом даних клієнтів, підвищенням ефективності та оптимізацією операцій, як інші популярні випадки використання. Але, як і виявив WEF, відсутність навичок є найбільшою проблемою, і кожен п’ятий проект не реалізується до кінця.
Хоча прийняття є обнадійливим, інший звіт виявив, що злочини, пов’язані з ШІ, зростають в Африці. Звіт компанії SmileID з рішень цифрової ідентифікації показав, що швидкий розвиток ШІ сприяє новій хвилі шахрайств у регіоні.
Генеративний ШІ дозволяє шахраям обходити традиційні системи верифікації, з потенційними злочинцями, які можуть створювати `гіперреалістичні підроблені документи, голоси та зображення, які потім використовуються для імперсонування осіб і скоєння фінансових злочинів.`
Хвиля кіберзлочинів, пов`язаних із ШІ, не є унікальною для Африки. Навіть у найрозвиненіших економіках, шахраї обдурили тисячі жертв минулого року через імперсонування, глибокі фейки, клони голосів, підроблені AI-чат-боти, удосконалені фішинг-тактики та інше. У одному випадку компанія з Гонконгу втратила $25 мільйонів через шахраїв, які імперсонизували CFO компанії, використовуючи технологію AI-глибоких фейків. Згідно з даними Deloitte, кожен четвертий керівник зазнав атаки шахраїв з використанням глибоких фейків у 2024 році.
Але поки шахрайства в галузі ШІ становлять глобальну загрозу, SmileID зазначає, що африканські компанії є більш вразливими.
“Шахраї експлуатують слабкі місця в системах верифікації та безпеки Африки, націлюючись на вразливі платформи та установи, щоб проникнути в критичні системи,` - йдеться у звіті.
Використання зображень, згенерованих ШІ, для обходу перевірок розпізнавання облич було найпопулярнішим видом шахрайства, пов`язаного з ШІ, виявив SmileID, зазначивши, що ці атаки зросли в семикратному обсязі. І зниження бар`єрів для входу зростає щодня з підвищенням доступності дешевших і потужніших платформ ШІ, таких як DeepSeek, SmileID очікує, що атаки триватимуть своє зростання.
Це робить інтеграцію блокчейну у ШІ більш критично важливою, ніж будь-коли раніше. Невмозливість блокчейну, походження даних та прозорість роблять його незамінною основою для ШІ.

Чоловіка засудили на 6 років за відмивання 1 мільйона доларів у біткоїнах для наркоторговців та шахраїв
Чоловіка засудили на 6 років за відмивання 1 млн доларів у біткоїні для наркоторговців і шахраїв. Його бізнес працював без реєстрації, приховуючи сліди. 💰🚫🔒

Правоохоронці конфіскували $200 млн у цифрових активах та готівці під час глобальної операції проти торгівлі фентанілом
Глобальна операція RapTor знищила мережі наркотиків, конфіскувавши $200 млн у готівці та криптоактивах, арештувавши 270 осіб у 10 країнах. 💰🚔🌍🔍💊

Cetus пропонує $6 мільйонів хакеру за повернення викрадених $223 мільйонів після злому на базі Sui
Протокол Cetus на Sui запропонував $6 млн хакеру за повернення $223 млн після злому. Злом виявив вразливості у ціноутворенні, серйозно вдаривши по екосистемі. 🔒💰💔

Збій Coinbase: $400 млн втрачених через гhack і проблеми з конфіденційністю користувачів
Забезпечення конфіденційності під загрозою: атака на Coinbase призвела до витоку $400 млн, підкреслюючи вразливість криптовалютних платформ. 🔒💰📉 Виникають запитання щодо безпеки та відповідальності біржі.