Напрямки мультиланцюговості та бездовірної інтеграції у Web3

Напрямки мультиланцюговості та бездовірної інтеграції у Web3

7

Чому підхід бездовірності та мультиланцюжкового до web3 потребує прямої інтеграції

У вже декілька років децентралізовані мережі пережили великий ріст, з скарбницями, що колективно перевищують позначку у 25 мільярдів доларів і зростанням учасників. Оскільки кілька штатів США і країн, таких як Швейцарія, Мальта та Гонконг, вводять сприятливе криптозаконодавство, важко не бачити Web3 як майбутню форму відомств.

Однак простір блокчейну наразі має сотні конкуруючих протоколів, і розробники часто вибирають між запуском на одному ланцюгу, обмежуючи свій охоплення, або інтегруючи декілька ланцюгів, що може бути складним та відкривати нові вразливості, не кажучи вже про пригнічення ліквідності. Ця фрагментація перешкоджає колективному прогресу та обмежує більший прийом блокчейн-технологій. Час це змінити.

Нам потрібно дозволити розробникам фокусуватися на будівництві як можна простіше. На щастя, тут є прямі інтеграції, які можуть не тільки скорочувати пропасти у Web3 прямий і простий спосіб, але також розширяти можливості кожного ланцюгу поза їхні оригінальні конструкції, що дозволяє нові для та більш ефективні інновації.

Складність децентралізації по різних ланцюгах

Справа в тому, що переваги мультиланцюжкової стратегії надзвичайно переконливі. Такий підхід пропонує стійкість, дозволяючи сервісам користуватися перевагами декількох ланцюгів і сприймати їхні вади. Ця адаптивність дозволяє гнучкі, безперервні операції, навіть якщо один блокчейн стикається з труднощами. Більш того, охоплюючи кілька екосистем, можливо сприяти покращеній співпраці, зводячи містки між різними блокчейн-спільнотами. Для фінансових платформ мультиланцюжкові операції забезпечують безперешкодний доступ до ліквідності з різних децентралізованих бірж, незалежно від їхніх базових блокчейнів.

Багато поточних пропозицій, таких як мости, Layer 2 та мережі sidechain, працюють `наряду` існуючими блокчейнами та служать як посередники для з`єднання різних мереж. Хоча ці рішення виглядають привабливими, таке багатство конкуруючих протоколів — часто з власними токенами — призводить до сегментованих екосистем та значного фрагментації доступної ліквідності.

Навіть якщо на декількох ланцюгах є працюючий міст, існуючі часи транзакцій та нарахування комісій для переходу через такі інфраструктури можуть робити практику непривабливою і обмежувати можливості цієї екосистеми.

Більш того, розробники все ще можуть легко бути ошелешеними великою кількістю існуючих протоколів блокчейну, особливо для тих, хто переходить від Web2. Просто нереально очікувати, що розробницькі команди матимуть робочі знання про всі ці ланцюги або про те, як впроваджувати послуги, які їх пов`язують. Не кажучи вже про те, що використання окремих блокчейнів та мости відкривають нові вразливості щодо безпеки, оскільки часто вони діють як одиничні, централізовані точки відмови; навіть можливо, що мости можуть бути визнані незаконними згідно з еволюційними законодавством, подальше відкриття ризику громадянської конфіскації.

Це робить поточний ландшафт непродуктивним. Розробники не повинні бути змушені розуміти десятки різних точок входу в Web3 або платити пов`язані з цим витрати, щоб брати участь. Замість цього, потрібно децентралізована «мережа мереж», яка вже на 100% побудована on-chain, але вже знає, як передавати значення та інформацію по різним протоколам, без того, щоб розробники повинні були розпочинати з нуля чи довіряти проміжним мостам. Ось де пряма інтеграція між ланцюгами стоїть, щоб зробити найбільшу різницю.

Виходячи за межі Layer-2s для прямої інтеграції

Пряма інтеграція можлива завдяки тому, що відомо як криптографія «ланцюжкового ключа». Це дозволяє одній мережі підписувати транзакції, що виконуються на інших ланцюгах.

Контракти, побудовані на основі цієї технології, можуть тоді надавати відсутність довіри та обробку активів по різних ланцюгах і навіть викликати безпосередньо в їх розумні контракти. Більше не потрібно центральних затисків між екосистемами активів; цей процес дозволяє функціональні, бездовірні заміни для існуючих проблемних мостів.

Можливість реалізації мультиланцюжкової майбутнього з однієї точки входу — це не просто питання масштабованості та взаємодії. Такий розвиток може мати значуще значення як для розробників, так і для користувачів. По-перше, проекти можуть скористатися швидкішими часами введення на ринок, оскільки використання криптографії для взаємодії з іншими мережами означає, що цим командам не потрібно «відкривати заново велосипед». Ще однією перевагою цього є більша свобода для творчих команд експериментувати, оскільки вони вже матимуть доступ до багатьох потрібних систем, відкриваючи простір для дослідження нових ідей.

Щодо користувачів, новий доступ до ліквідності по різних ланцюгах повинен суттєво покращити їх можливість переміщати свої кошти по різним платформам та вкладати їх в найбільш прибуткові місця. Користувачам також не доведеться вивчати всі різні платформи, зробивши це тривіальним для доступу до токенів на декількох ланцюгах з одного інтерфейсу, що також суттєво покращить загальний користувальницький досвід. Подання Web3 доступним та інтуїтивно зрозумілим буде основним каменем ковзання для впровадження більш широкого громадського прийому.

Оскільки світ продовжує обіймати бізнесову цінність більш децентралізованого майбутнього, фокуси все більше буде спрямовуватися на прийняття технологій та інструментів, що забезпечують інклюзивність та співпрацю. Доступ до мультиланцюжковість, приводжений не Layer 2 мережами і мостами, але криптографією ланцюжкового ключа, буде відігравати ключову роль в цьому шляху, відкриваючи нове дверця для розробників отримати доступ до цих інструментів, дозволяючи гнучке та інноваційне будівництво і відкриваючи дорогу для спільного та пов`язаного завтра.

Проект Guardian: новий підхід до фінансових ринків через токенізацію з Chainlink
Проект Guardian: новий підхід до фінансових ринків через токенізацію з Chainlink
Проект Guardian з Chainlink переосмислює фінансові ринки через токенізацію активів, прагнучи підвищити ліквідність та ефективність в екосистемі цифрових активів. 💰🌐🔗
Переглянути
Партнерство MetaHub Finance та Ginoa: новий крок у світі блокчейн-інновацій з використанням AI та Web3
Партнерство MetaHub Finance та Ginoa: новий крок у світі блокчейн-інновацій з використанням AI та Web3
Партнерство MetaHub Finance з Ginoa обіцяє революцію в торгівлі цифровими активами завдяки штучному інтелекту та Web3. Компанії планують втілити інновації та підвищити прозорість ринку. 🤝🚀🎉✨
Переглянути
The Graph презентує новий стандарт GRC-20 для Web3: революція в індексації даних на блокчейнах
The Graph презентує новий стандарт GRC-20 для Web3: революція в індексації даних на блокчейнах
The Graph представив стандарт GRC-20 для Web3, замінюючи RDF. Це новий підхід до структурування даних, що покращить взаємодію децентралізованих додатків. 🌐📊✨
Переглянути
Партнерство GT Protocol та Units Network: нові можливості для інвестицій у крипто- та веб3-секторах
Партнерство GT Protocol та Units Network: нові можливості для інвестицій у крипто- та веб3-секторах
GT Protocol та Units Network обєднують зусилля для створення доступних рішень у DeFi та NFT з використанням ШІ. Партнерство спростить інвестиції та взаємодію в блокчейн-середовищі. 🌐🤝🧠💡💰
Переглянути